Anémie

Anémie

Absence části krvinek povětšinou červené řady (nebo jejich hemoglobinu) ve vašem oběhu může mít různé příčiny. Buďto moc rychle ubývají (nadměrné menzes, časté krvácení z nosu či jiné, hemolýza toxiny atd.) nebo se dostatečně nevyrábějí v kostní dřeni (cytostatika, některé infekce a choroby, málo B12 atd.).

Většinou se nejdříve projeví nějaká choroba jater. Jste unavení a světlí jak bledule. Jazykem se zkuste dotknout nosu před zrcadlem, a pokud nevidíte tmavé zbarvení žil na spodku jazyka, může to být anémie, špína na zrcadle, krátký jazyk nebo špatný zrak. U lidí, kteří si vyměňují sliny (např. líbání) nebo jiné tekutiny (např. ...), doporučuji kontroly častěji. Mohlo by to být v důsledku dodávky viru EB poškozujícího mimo jiné i játra. (Takže v případě nezbytnosti líbání doporučuji ochrannou hygienickou přepážku, například dostatečný je kousek igelitu, stačí velikost 10x10 cm, akorát u některých úspěšných zpěvaček doporučuji velikost asi trojnásobnou. To se výborně hodí i tehdy, když je nutno políbit někoho, komu výrazně zapáchá z úst nebo až smrdí z huby. Nechal-li si nejméně jeden z líbajících instalovat piercing, který by mohl protrhnout igelit, je bezpečnější se líbat přes sklo, plech, telefon apod.).

Nedostatek železa nebývá v podstatě nikdy příčinou anémie, protože ho je v jídle (a obvykle i vrchní vodě) dost, ale jeho vstřebání a použití silně limituje dostatek kyseliny listové. Bez ní to nejde. Takže tabletky nebo zelená listová zelenina...
Užívá se měsíce do zlepšení stavu.

Doporučení dědka kořenáře

Mimo jídla (30 min před, nebo 2h po jídle)

Bylinný extrakt z borůvky+ 1 lžička do 1-2 dcl teplé vody, pít mimo jídla 2-4×D.
Bylinný extrakt z hruškyGH 1 lžíce do 4 dcl teplé vody, v níž je rozpuštěna jedna lžíce fruktózy a Práškový vitamin C čtvrt lžičky. Upíjet podle chuti 1-3×D.
Yacca 3-4×D 1. Dlouhodobě. Zvyšovat postupně. Začít 2 týdny 1×D 1 večer, 2 týdny 2×D 1, 2 týdny 3×D 1 atd.

S jídlem

Bylinný extrakt z ostropestřece+ 1 lžička do 1-2 dcl teplé vody, pít po jídlech 3×D.
Pyl s medem 2-3×D 1-2 lžičky, snášíte-li včelí produkty.
Kyselina listová 800 µg (acidum folicum 10 mg) 1-3×D 1.
Pupalkový olej3×D 1 lžička.
Bylinný extrakt z chmele+ nebo Bylinný extrakt ze zeměžluče+ ½ lžičky do 1-2 dcl teplé vody, pít obvykle před jídly 5-15 minut 3×D.
Bylinný olej z ostropestřece+ 2-3×D 1-2 lžičky.
Lecitin 1,3 g 3×D 1.

Zevně

Masírovat páteř nejdříve 5 minut Zevní bylinný extrakt z kostivalu+ a potom 15-30 minut Bylinným olejem z měsíčku+. Nakonec vše setřít hadříkem a nasucho zateplit starým trikem.

Cvičení

Dýchací sifon SIF (refluxní vzduch 25-40 % - viz kapitola O dýchání sifonem) dechová masáž 2-4×D 2-10 minut a na noc 15-30 minut. Zátěž zvyšovat velmi zvolna!

Meditační a hlavně dechová cvičení. Zákaz televize a podobných stresorů.

Meditační cvičení pro posílení imunity: Přestaňte sledovat, co se děje okolo vás. Sedněte si třeba na postel se zkříženýma nohama (turecký sed), můžete se lehce opírat bedry o pelest nebo o zeď (vleže jen když nelze sedět). Bříška natažených palců, ukazováků a malíků se dotýkají, ostatní prsty jsou volně přeloženy střídavě přes sebe. Od malíků vzdálenější prsteník se přes bližší prsteník provlékne volně pod malíky. Palci se dotýkáte oblasti solaru a malíky směřují dolů (v rámci možností). Zavřete oči a provádějte hluboké dýchání ještěrčím dechem (viz kapitola O dýchání sifonem). Při tom si představujte v duchu, jak vaše myšlenková energie jako teplo jarního slunce prohřívá tělo, ve kterém jakoby roztával led. V mysli cestujte stále po těle a mentálně prohřívejte všechna místa, kde máte pocit chladu. Meditujte tak dlouho, dokud nemáte pocit, že už toho bylo dost, avšak nejméně čtvrt hodiny 1-6×D.

Provádět častěji během dne co nejdéle řízené dýchání v modifikaci ještěrčího dechu: maximální výdech i bránicí a stažením břicha (počkat 1-3 sekundy), maximální nádech (počkat 5-12 sekund), povolit a nechat samovolně vydechnout (čekat opět 5-12 sekund) a opět supervýdech...

Přihlášení uživatele