Arytmie srdeční

Arytmie srdeční

Naše srdce má „svojí hlavu“. Odborně řečeno srdce obsahuje buňky, které sami dovedou řídit srdeční činnost (takové chytré buňky). Pokud by tedy mozek nedával srdci impulzy o svých potřebách (například teď potřebujeme doběhnout autobus), srdce bude pořád tlouci v základní frekvenci kolem 65 – 75 tepů za minutu.

Slovo arytmie je pro nás poněkud cizí, ale význam si snadno vysvětlíme a jistě přidáme i nějaké další cizí slovo.

Srdeční arytmie znamená odchylku pravidelného srdečního rytmu, tedy změny frekvence v tlukotu srdce.

Problematika srdečních arytmií je pochopitelně podstatně složitější. Srdce může mít vyšší srdeční frekvenci, nižší frekvenci, ale i nepravidelnost (více stahů srdce, tedy extrasystoly, či fibrilace, flutter) srdečního rytmu.

Zrychlený srdeční rytmus nazýváme tachykardií, zpomalení rytmu odborné kruhy nazývají bradykardie.

Další pojem extrasystoly znamená stahy srdce navíc. Mezi dvěma stahy srdce dochází ještě k dalšímu malému.

A fibrilace, flutter znamenají, že místo jednoho silného stahu srdce, vniká více menších. Srdce se tedy chová jakoby zmateně.

Doporučení dědka kořenáře

Mimo jídla (30 min před, nebo 2h po jídle)

Bylinný extrakt z máty+ 2 lžičky do 1-2 dcl teplé vody, pít mimo jídla a léky alespoň hodinu 2-4×D.
Bylinný extrakt ze zlatobýlu+ 3-4xD 2-3 lžičky do 2-4 dcl vody mimo jídla. Bylinný extrakt z hruškyGH 1 lžíce do 4-5 dcl vody, v níž může být rozpuštěna špetka Práškový vitamin C a pít podle chuti mimo jídla 1-3×D. (+ Lze Bylinný extrakt z máty+ 2 lžičky + Bylinný extrakt ze zlatobýlu+ 2 lžičky.) Pít (upíjet) rozmrzlou vodu dopoledne 1-3 dcl, odpoledne 1-4 dcl, navečer 0,2-1 l (viz kapitola O rozmrzlé vodě). Yacca 4-6×D. Pravidelně a dlouhodobě. Zvyšovat postupně. Začít 2 týdny 1×D 1 večer, 2 týdny 2×D 1, 2 týdny 3×D 1 atd.

S jídlem

Bylinný extrakt z ostropestřece+ 2 lžičky do 1-2 dcl teplé vody, pít po jídlech 3×D.
3×D 1-2 lžíce na jídlo, po jídle, ale ne na noc.
Pupalkový olej 3×D 1-2 lžičky.
Koenzym Q10 s rutinem po 30 mg 3×D 1 (jen u starších přes třicet). Ascorutin 3×D 1 - seženete v lékárně (vitamíny C a P na cévní stěny).
Lecitin 1,3 g 3×D 1.

Zevně

Do koupelí si vařit přísadový čaj přesličkový. Masírovat páteř nejdříve 5 minut Zevní bylinný extrakt z kostivalu+ a potom 15-30 minut Bylinný olej z měsíčku+. Nakonec vše setřít hadříkem a nasucho zateplit starým trikem.

Cvičení

Dýchací sifon SIF (refluxní vzduch 25-40% - viz kapitola o dýchání sifonem) a, je-li to možné, dechová masáž 2-4×D 2-10 minut a na noc 15-30 minut. Zátěž zvyšovat velmi zvolna!

Meditační, dechová a hlavně nenamáhavá stereotypní pohybová cvičení. Meditační cvičení při sklerotických poruchách: Přestaňte sledovat, co se děje okolo vás. Sedněte si třeba na postel se zkříženýma nohama (turecký sed), můžete se lehce opírat bedry o pelest nebo o zeď (vleže jen když nelze sedět). Bříška natažených palců, ukazováků a malíků se dotýkají, ostatní prsty jsou volně přeloženy střídavě přes sebe. Od malíků vzdálenější prsteník se přes bližší prsteník provlékne volně pod malíky. Palci se dotýkáte oblasti solaru a malíky směřují dolů (v rámci možností). Zavřete oči a provádějte hluboké dýchání ještěrčím dechem viz kapitola Ještěrčí dech. Při tom si představujte v duchu, jak vaše myšlenková energie jako teplo jarního slunce prohřívá tělo, ve kterém jakoby roztával led. V mysli cestujte stále po těle jakoby cévním aparátem a mentálně prohřívejte všechna místa, kde máte pocit chladu. Meditujte tak dlouho, dokud nemáte pocit, že už toho bylo dost, avšak nejméně čtvrt hodiny 1-6×D.

Další doporučení

Postel upravit tak, aby hrudník byl podložen mírně šikmo nahoru a hlava ještě výše asi o 15-25 cm od roviny postele. Pro rozblokování i automasáž se pohybovat (válet), je-li to možné, 1-4×D asi minutu vleže s pokrčenýma nohama opřenýma o zem a zády na masážním Zadbalon průměr 20 cm pomalu ve směru zadek/hlava.

Eukalyptová silice asi 50 ml se nalije do skleněné misky na kompot a nechá několik týdnů samovolně odpařovat do místnosti.

Krystal broušeného křišťálu 2-6×D uchopte všemi nataženými prsty dominantní ruky špičkou směřující od dlaně a krouživě s ním pohybujte těsně nad místem svého lokálního poškození či potíží tak dlouho, až budete mít zvláštní individuální pocit v daném místě (obvykle mravenčení, chvění, teplo, tlak či jiné pocity) nebo do doby, kdy pocítíte teplo krystalu (obvykle 10-15 minut).

Přihlášení uživatele