Raynaudův syndrom, bílá studená ruka živoly

Raynaudův syndrom, bílá studená ruka živoly

Strčíte ruku do zimy a ona zbělá totálním ohraničeným odkrvením k velkému údivu všech zúčastněných. Na pohled to vypadá docela bledě, jakoby to mělo upadnout. Po zahřátí se to ale postupně vrací do normálu a majitel vypadá zase jako normální žena, protože ženským se to dělá mnohem častěji, anóbrž mají pořád studené ploutve (teplejší než delfíni). Je to tím, že se permanentně dusí pod tíží stresopsychovypětí a proto zanedbávají dýchání. Tím se překyselují.

Zdá se, že kapilární systém v kyslíkově špatně zásobených oblastech periferie (nejčastěji ruce) obvykle ze zhoršené inervace blokádou krční páteře odpatologicky vpřed nesené hlavy (jako Spejbl a Hurvínek) vyloučí reflektorickým stahem náhlým lokálním chlademz podkoží krev do žilního oběhu, ale zároveňvýrazně omezí již tak chabou dodávku kyslíku do lokality. Tím přítomné přichladlé kožní, podkožní a brzy i další hlubší buňky přechází na anaerobní režim, kdy získávají malou část kyslíku a energie z rezervního cukru v buňkách za obrovské tvorby kyselin, jejichž ionty indukují falešné impulzy labilnějšího vegetativního nervstva nervově celkově výrazně přetíženého až vystresovaného hrbícího se překyseleného majitele a to nesprávně pilně uzavře i svalovinu přívodních tepének. Lokalita při tom přežívá a funguje vlivem stresových hormonů z rezerv (doporučuji se k lepšímu přežívání postižené lokality silně naštvat (latinsky řečeno výstižněji: Nasrat!)). Vypadá to na nedostatek myelinu nebo špatná kvalita (vlivem špatného detoxu játry) a přebytek kyselin v lokalitě. Chce to dýchat a alkalizovat. Motorické nervstvo je uloženo s cítivým hlouběji a nedochází tedy k takovému překyselovacímu pochodu i tamo, což člověku umožňuje alespoň trochu cítění a pohyb.

Doporučení dědka kořenáře

Mimo jídla (30 min před, nebo 2h po jídle)

Bylinná kaše z ostropestřece+ mlsat lžičku 3×D (na lačno, při horší snášenlivosti s jídlem).
Bylinný extrakt z borůvky+ 1 čajová lžička do 1,5-2,5 dcl vody, pít mimo jídla (30 minut před jídlem, nebo 2 hodiny po jídle).
Bylinný extrakt z máty+ 1 čajová lžička do 1,5-2,5 dcl vody, pít mimo jídla (30 minut před jídlem, nebo 2 hodiny po jídle).
Bylinný extrakt z bezu černého+ 1-2 lžičky do 1-2 dcl vody a pít 4xD mimo jídla – lze s MK).
Koenzym Q10 s rutinem 3×D.
2-3×D tabletu Jedlé sody mimo jídla.
Ginkgo Biloba 1-2× denně (odpoledne a případně navečer).
Lecitin 3×D tobolku.
Pupalkový olej 1 čajová lžička mimo jídla 2-3×D.

S jídlem

Bylinný extrakt z ostropestřece+ 1 čajová lžička (2-2,5 ml) do 1-1,5 dcl vody 3x denně po jídle.
Bylinná kaše z ostropestřece+ ½-1 polévková lžíce na pokrm, nebo po jídle 2x denně (ideálně ráno a v poledne).
Vápník, hořčík, zinek 3×D při jídlech.
Bylinný olej z ostropestřece+ na vaření všude tam, kde je třeba olej.

Večer

B-komplex velký 1xD.

Zevně

Postiženou lokalitu mazat směrem k srdci Zevní bylinný extrakt z jírovce+ 1-4x denně.

Masírovat páteř Olejem z měsíčku pomalu a silou směrem k lebce. Doporučení pro starou nebo příliš ztuhlou páteř: Zevní bylinný extrakt z kostivalu+ + Bylinný olej z měsíčku+.

Cvičení

Dýchací sifon SIF a dýchat několikrát během dne 3-20 minut (viz kapitola O dýchání sifonem). Každý běžný nádech kdykoliv začít výdechem bordel-vzduchu z plic.
Vyprsit a narovnat, páteř trvale zateplit, hlavně šíji! Poválet se na Zadbalonu 4×D minutu.

Další doporučení

Zrušit či omezit: Cukr, sladkosti, uzeniny, margaríny, palmový olej, bílou mouku, koření včetně kečupu, příliš kyselé, těžké a přepálené...

Zbavit se napětí a stresu vyhledáváním radosti a laskavosti v okolním psychomarastu (bez nároků na odměnu ani díky...). Tulit se a radovat s bližními namísto soupeření, vztekání, trápení se a velení. Skotačit a dýchat!

Doplnit do myelinu tuk: 1-2 lžičky vepřového nebo husího sádla + váhově podobné množství cibule (v jakékoliv podobě – kvůli fosforu (ATP)) a lze sníst 1-3×D s celozrnným pečivemnebo jinou stravou.

Přihlášení uživatele