Trombóza, krevní sraženina

Trombóza, krevní sraženina

Slovo trombóza můžeme přeložit jako krevní sraženina.
Krevní sražení je systém, který nás má chránit před vykrvácením. Jakmile se poraníme, ihned se snaží snížit až úplně zastavit krvácení vytvořením krevní sraženiny.

Pokud však uvnitř našeho tělo v cévách dochází k trhlinám a poraněním cév, i zde ihned startuje krevní srážlivost.

Existuje zde však riziko, že vytvořená krevní sraženina může narůst až ucpat cévu.
Nebo se může rostoucí krevní sraženina uvolnit a začít putovat krevním řečištěm. Cestující krevní sraženina může uvíznout kdekoliv v těla, v takovém případě jde o Embolii.

Doporučení dědka kořenáře

Mimo jídla (30 min před, nebo 2h po jídle)

Bylinný extrakt z máty+ 1 lžička do 1-2 dcl teplé vody, pít mimo jídla 3×D. Vláknina 4-8 g prášku do 100 ml tekutiny 2x denně, nejlépe ráno a večer půl hodiny před jídlem smíchaná s 1 čajovou lžičkou křemeliny (např. Jemná křemelina) a ochucená špetkou Práškový vitamin C 1×D. Yacca 3-4×D 1. Dlouhodobě. Zvyšovat postupně. Začít 2 týdny 1×D 1 večer, 2 týdny 2×D 1, 2 týdny 3×D 1 atd. Bude-li lékař aplikovat léky ředící krev, je vhodné ho informovat, že dotyčný bere Yaccu. Pít (upíjet) rozmrzlou vodu dopoledne 1-3 dcl, odpoledne 1-4 dcl, navečer 0,2-1 l (viz kapitola O rozmrzlé vodě).
Ascorutin 3×D 1 - seženete v lékárně (vitamíny C a P na cévní stěny).

S jídlem

Bylinný extrakt z ostropestřece+ + Bylinný extrakt z borůvky+ 1 + 1 lžička do 1-2 dcl teplé vody, pít po jídlech 3×D. Pupalkový olej 3×D 1-2 lžičky.
Koenzym Q10 s rutinem po 30 mg 3×D 1 Lecitin 1,3 g 3×D 1.
Ginkgo Biloba 24 mg 2×D (jen u starších přes pětatřicet).

Zevně

Do koupelí si vařit přísadový čaj přesličkový. Masírovat páteř nejdříve 5 minut Zevní bylinný extrakt z kostivalu+ a potom 15-30 minut Bylinný olej z měsíčku+. Nakonec vše setřít hadříkem a nasucho zateplit starým trikem.

Cvičení

Dýchací sifon SIF (refluxní vzduch 25-40% - viz kapitola o dýchání sifonem) a, je-li to možné, dechová masáž 2-4×D 2-10 minut a na noc 15-30 minut. Zátěž zvyšovat velmi zvolna!

Meditační, dechová a hlavně nenamáhavá stereotypní pohybová cvičení. Meditační cvičení při sklerotických poruchách: Přestaňte sledovat, co se děje okolo vás. Sedněte si třeba na postel se zkříženýma nohama (turecký sed), můžete se lehce opírat bedry o pelest nebo o zeď (vleže jen když nelze sedět). Bříška natažených palců, ukazováků a malíků se dotýkají, ostatní prsty jsou volně přeloženy střídavě přes sebe. Od malíků vzdálenější prsteník se přes bližší prsteník provlékne volně pod malíky. Palci se dotýkáte oblasti solaru a malíky směřují dolů (v rámci možností). Zavřete oči a provádějte hluboké dýchání ještěrčím dechem viz kapitola Ještěrčí dech. Při tom si představujte v duchu, jak vaše myšlenková energie jako teplo jarního slunce prohřívá tělo, ve kterém jakoby roztával led. V mysli cestujte stále po těle jakoby cévním aparátem a mentálně prohřívejte všechna místa, kde máte pocit chladu. Meditujte tak dlouho, dokud nemáte pocit, že už toho bylo dost, avšak nejméně čtvrt hodiny 1-6×D.

Další doporučení

Postel upravit tak, aby hrudník byl podložen mírně šikmo nahoru a hlava ještě výše asi o 15-25 cm od roviny postele. Pro rozblokování i automasáž se pohybovat (válet), je-li to možné, 1-4×D asi minutu vleže s pokrčenýma nohama opřenýma o zem a zády na masážním Zadbalon průměr 20 cm pomalu ve směru zadek/hlava.

U sedavého zaměstnání každou hodinu se zvednout a minimálně se projít (na WC, napít…). Magnetický náramek Bioenergetický náramek BEN7, jenž svým magnetickým vlivem působí proti shlukování bílkovin a červených krvinek v krvi.

Postel upravit tak, aby hrudník byl podložen mírně šikmo nahoru a hlava ještě výše asi o 15-25 cm od roviny postele.

Nutný je dostatek kyslíku ve vzduchu. Vyhýbat se vydýchaným prostorám. Větrat.

Sedět doporučuji na sedacích míčích, nejen kvůli snížení škrcení a útlaku žil (a z toho pak křečákům) a otokům nohou, ale hlavně pro možnost pohupování se ke zlepšení funkce břišních orgánů a bederní páteře.

Přihlášení uživatele