Vodnatelnost chronická

Vodnatelnost chronická

Voda se ve vás drží tehdy, když ledviny nemohou vylučovat moč, protože kapiláry pro glomeruly jsou zanesené a tlak do nich nedostatečný, což je problém také srdce, protože ledviny by si tlak uměly angiotenzinem zvednout, kdyby to ale srdce utáhlo. Jenže ono na to nemá sílu.

Protože je tedy mnoho vody v těle, musí srdce překonávat větší dynamický odpor při přečerpávání krve a tak se začne voda usazovat vmezeřená do měkkých tkání, které otékají. Hlavně ve spodních partiích (působením gravitace).

Je potřeba pít meliorační čaje (močopudné) a čaje posilující játra a srdce. Mazat otoky je vhodné, ale účinnost nic moc, dokud nenaběhne srdce, ledviny a hlavně játra.
Situaci většinou zhoršují játra, která vás z nějaké příčiny (intoxikace, nedostatek kyslíku nebo pohybu, zablokovaná páteř, stresy, nevhodná strava atd.) nejsou schopna zbavit přebytečných hygroskopických bílkovin (a JON), fixujících vodu. Dokud játra tyto balastní bílkoviny nerozloží, ledviny nemohou nadbytečnou vodu vymočit. Jedině snad se silnými melioračními prášky.

Užívá se po několik dnů až měsíců podle stavu a ústupu obtíží. Omezit veškeré bílkoviny.

Doporučení dědka kořenáře

Mimo jídla (30 min před, nebo 2h po jídle)

Bylinný extrakt z borůvky+ + Bylinný extrakt z vrbovky+ 2 + 2 lžičky do 2-4 dcl teplé vody, pít mimo jídla 3-5×D.
Yacca 3-4×D 1. Dlouhodobě. Zvyšovat postupně. Začít 2 týdny 1×D 1 večer, 2 týdny 2×D 1, 2 týdny 3×D 1 atd.
Ascorutin 3×D 1 - seženete v lékárně (vitamíny C a P na cévní stěny).

S jídlem

Bylinný extrakt z máty+ 1 lžička do 1-2 dcl teplé vody, pít před jídly 5-15 minut 3×D.
Bylinný extrakt z ostropestřece+ 2 lžičky do 1-2 dcl teplé vody, pít po jídlech 3×D.
Koenzym Q10 s rutinem po 30 mg 3×D 1 (jen u starších přes třicet).
Pupalkový olej 3×D 1 lžička.
Lecitin 1,3 g 3×D 1 (jen u starších přes třicet).
Vápník + hořčík 2-3×D ½-1 lžička.

Zevně

Nohy mazat směrem k srdci 2-3×D Zevní bylinný extrakt z jírovce+ 10-20 minut.
Masírovat páteř nejdříve 5 minut Zevní bylinný extrakt z kostivalu+ a potom 15 minut Bylinným olejem z měsíčku+. Nakonec vše setřít hadříkem a nasucho zateplit starým trikem.

Cvičení

Dýchací sifon SIF (refluxní vzduch 25-40 % - viz kapitola O dýchání sifonem) dechová masáž 2-4×D 2-10 minut a na noc 15-30 minut. Zátěž zvyšovat velmi zvolna!

Nohy potřebují stálý pohyb a nepokoj, zvláště když dlouhodobě sedíte nebo stojíte. Pohybujte stále nohama, přešlapujte.

Meditační, pomalá, nenamáhavá dechová i pohybová cvičení. Dýchat pomalu na plné plíce a hýbat se po celý den.

Meditační cvičení při nespecifických poruchách: Přestaňte sledovat, co se děje okolo vás. Sedněte si třeba na postel se zkříženýma nohama (turecký sed), můžete se lehce opírat bedry o pelest nebo o zeď (vleže jen když nelze sedět). Bříška natažených palců, ukazováků a malíků se dotýkají, ostatní prsty jsou volně přeloženy střídavě přes sebe. Od malíků vzdálenější prsteník se přes bližší prsteník provlékne volně pod malíky. Palci se dotýkáte oblasti solaru a malíky směřují dolů (v rámci možností). Zavřete oči a provádějte hluboké dýchání ještěrčím dechem (viz kapitola Ještěrčí dech). Při tom si představujte v duchu, jak vaše myšlenková energie jako teplo jarního slunce prohřívá tělo, ve kterém jakoby roztával led. V mysli cestujte stále po těle a mentálně prohřívejte všechna místa, kde máte pocit chladu. Meditujte tak dlouho, dokud nemáte pocit, že už toho bylo dost, avšak nejméně čtvrt hodiny 1-6×D.

Další doporučení

Postel upravit tak, aby hrudník byl podložen mírně šikmo nahoru a hlava ještě výše asi o 15-25 cm od roviny postele.

Sedět doporučuji na sedacích míčích, nejen kvůli snížení škrcení a útlaku žil (a z toho pak křečákům) a otokům nohou, ale hlavně pro možnost pohupování se ke zlepšení funkce břišních orgánů a bederní páteře.

Pro rozblokování i automasáž se pohybovat (válet) 1-4×D asi minutu vleže s pokrčenýma nohama opřenýma o zem a zády na masážním Zadbalonu průměr 20 cm pomalu ve směru zadek/hlava.

Nutný je dostatek kyslíku ve vzduchu. Vyhýbat se vydýchaným prostorám. Větrat.

Přihlášení uživatele