Alergie trávicí, celiakie

Alergie trávicí, celiakie

Nevolnost nejasného původu, ale typické pravidelnosti zvláště u mladistvých a dětí, bývá způsobena nepřiměřenou reakcí střev na obilnou bílkovinu, takzvaný lepek. Proto bezlepková dieta.

Většinou se jedná o následek nadměrné demokracie při výběru krmiva menšími dětmi (s vrozenou dispozicí), které nekladly důraz, ale ani nikdo jiný, na zeleninu, zato upřednostňovaly sladkosti.
Užívá se po měsíce až roky, podle stavu a věku.

Doporučení dědka kořenáře

S jídlem

Bylinný extrakt ze zeměžluče+ + Bylinný extrakt z ostropestřece+ 1 + 1 čajová lžička do 1,5 dcl vody, ideálně před jídly (5-10 min), nebo alespoň po jídle.
Bylinný olej z ostropestřece+ + Pupalkový olej ½ + ½ lžíce 2-3x denně (1-1-0 až 1-1-1 = snídaně-oběd-večeře) nejlépe do jídla, nebo při jídle.

Mimo jídla (30 min před, nebo 2h po jídle)

Bylinný extrakt z heřmánku+ 1-2 čajové lžičky do 1,5-2,5 dcl vody + Yacca 1-2 tobolky, pít mimo jídlo (30 minut před jídlem, nebo 2 hodiny po jídle). Tuto kombinaci připravovat a užívat 3-4x denně.
Pokud nebude stačit, tak přidat extrakt ze zeměžluče a extrakt z řepíku.
Yaccu začít užívat postupně, tedy: 2 týdny 1×D 1 večer, 2 týdny 2×D 1, atd.
Bylinný extrakt z řepíku+ 1 lžička do 1-2 dcl teplé vody, pít mimo jídla 3-4 x denně.

Zevně

Masírovat páteř nejdříve 5 minut Zevní bylinný extrakt z kostivalu+ a potom 15-30 minut Bylinný olej z měsíčku+. Nakonec vše setřít hadříkem a nasucho zateplit starým trikem.
Bylinným olejem z měsíčku+ mazat jemně a pomalu břicho ve směru hodinových ručiček vleže na zádech s pokrčenýma nohama.

Cvičení

Dýchací sifon SIF (refluxní vzduch 25-40 % - viz kapitola O dýchání sifonem) dechová masáž 2-4×D 2-10 minut a na noc 15-30 minut. Zátěž zvyšovat velmi zvolna!

V klidové fázi choroby je vhodné 1-4×D cvičit břišní stěnou masáž břišních orgánů tak, že se opřete rukama o stehna nebo stůl a ve výdechu vtáhnete (vcucnete) a povolíte 10-20× břicho. To děláte tak dlouho, jak dlouho vydržíte ve výdechu (nedýchat). Obvykle stačí 2-3 série po sobě.

Meditační cvičení pro lokální změny: Přestaňte sledovat, co se děje okolo vás. Sedněte si třeba na postel se zkříženýma nohama (turecký sed), můžete se lehce opírat bedry o pelest nebo o zeď (vleže jen když nelze sedět). Bříška natažených palců, ukazováků a malíků se dotýkají, ostatní prsty jsou volně přeloženy střídavě přes sebe. Od malíků vzdálenější prsteník se přes bližší prsteník provlékne volně pod malíky. Palci se dotýkáte oblasti solaru a malíky směřují dolů (v rámci možností). Zavřete oči a provádějte hluboké dýchání ještěrčím dechem (viz kapitola Ještěrčí dech). Při tom si představujte v duchu, jak vaše myšlenková energie jako teplo jarního slunce prohřívá tělo, ve kterém jakoby roztával led. V mysli cestujte stále po těle a mentálně prohřívejte všechna místa, kde máte pocit chladu. Potom se speciálně zaměřte na problémovou lokalitu, hřejte až spalujte a meditujte tak dlouho, dokud nemáte pocit, že už toho bylo dost, avšak nejméně čtvrt hodiny 1-6×D.

Další doporučení

V jídle se vyvarovat produktů kokosu, kakaovníku, mléka a jiného než malého množství vařeného mladého masa. Vyvarovat se plesnivých a celozrnných potravin a zvláště lepku.

Pro rozblokování i automasáž se pohybovat (válet) 1-4×D asi minutu vleže s pokrčenýma nohama opřenýma o zem a zády na masážním Zadbalonu průměr 20 cm pomalu ve směru zadek/hlava.

Přihlášení uživatele