Cirhóza jater

Cirhóza jater

Cirhóza, neboli tvrdnutí jater znamená odumírání jaterních buněk a jejich náhradu nefunkčním vazivem.

Uvedené jaterní změny mají vliv na detoxikační schopnost našich jater a tedy i celého našeho těla. Pokročilejší stavy onemocnění mají dále vliv na cévní řečiště (vysoký krevní tlak), imunity (vlivem hromadění odpadních látek v těle) atd.

Doporučení dědka kořenáře

S jídlem

Bylinný extrakt z ostropestřece+ 1 lžička do 1-2 dcl teplé vody, pít po jídlech 3×D.
(Při nechutenství přidat Bylinný extrakt ze zeměžluče+ 1 lžičku a užívat před jídlem.)
Bylinná kaše z ostropestřece+ ½-1 polévková lžíce 3×D nejlépe do jídla, nebo při jídle.
Pupalkový olej, nebo Lněný olej extrahovaný CO2 3×D ½-1 lžička též do jídla, nebo při jídle.
Koenzym Q10 s rutinem po 30 mg 2-3×D 1 tableta.
Lecitin 1,3 g 3×D 1 tobolka (jen u starších přes třicet).

Mimo jídla (30 min před, nebo 2h po jídle)

Bylinný extrakt z hruškyGH 1 lžíce + Bylinný extrakt z borůvky+ 1-2 lžičky + Práškový vitamin C 1/3 čajové lžičky do 4-5 dcl vody, připravovat a pít podle chuti mimo jídla 1-3×D.
Bylinný extrakt z kopřivy+ 2 lžičky až 1/2 lžíce do 1,5-3 dcl vody 3-5xD mimo jídla.
Yacca 3-4×D 1 tobolku. Dlouhodobě. Zvyšovat postupně. Začít 2 týdny 1×D 1 večer, 2 týdny 2×D 1, 2 týdny 3×D 1 atd.
Pít (upíjet) Rozmrzlou vodu dopoledne 1-3 dcl, odpoledne 1-4 dcl, navečer 0,2-1 l (viz kapitola O rozmrzlé vodě).

Na noc

Na noc Metyl ester kyseliny křemičité 1-2 polévkové lžíce mixovat do 2 dcl vody + Bylinný extrakt z dobromysli+ 1 čajová lžička + B-komplex velký 1 tableta.

Zevně

Bylinný olej z měsíčku+ 1-2×D mazat a velmi pomalu a jemně masírovat břicho ve směru hodinových ručiček vleže na zádech s pokrčenýma nohama. Přebytek Oleje měsíčkového setřít hadříkem.

Masírovat páteř nejdříve 5 minut Zevní bylinný extrakt z kostivalu+ a potom alespoň 5-10 minut Bylinný olej z měsíčku+. Nakonec vše setřít hadříkem a nasucho zateplit starým trikem.

Cvičení

Dýchací sifon SIF (refluxní vzduch 25-40 % - viz kapitola O dýchání sifonem) dechová masáž 2-4×D 2-10 minut a na noc 15-30 minut. Zátěž zvyšovat velmi zvolna!

Provádět celodenní dechové cvičení ve stylu ještěrčího dechu (...výdech, nádech, povolit, chvilku počkat, výdech, nádech, povolit, počkat..., viz Ještěrčí dech).

V klidové fázi choroby je vhodné 1-4×D cvičit břišní stěnou masáž břišních orgánů tak, že se opřete rukama o stehna nebo stůl a ve výdechu vtáhnete (vcucnete) a povolíte 10-20× břicho. To děláte tak dlouho, jak dlouho vydržíte ve výdechu (nedýchat). Obvykle stačí 2-3 série po sobě.

V klidové fázi choroby rozhýbávat páteř lehkým rozcvičením nejméně 4×D.

Meditační cvičení pro lokální změny: Přestaňte sledovat, co se děje okolo vás. Sedněte si třeba na postel se zkříženýma nohama (turecký sed), můžete se lehce opírat bedry o pelest nebo o zeď (vleže jen když nelze sedět). Bříška natažených palců, ukazováků a malíků se dotýkají, ostatní prsty jsou volně přeloženy střídavě přes sebe. Od malíků vzdálenější prsteník se přes bližší prsteník provlékne volně pod malíky. Palci se dotýkáte oblasti solaru a malíky směřují dolů (v rámci možností). Zavřete oči a provádějte hluboké dýchání ještěrčím dechem (viz kapitola Ještěrčí dech). Při tom si představujte v duchu, jak vaše myšlenková energie jako teplo jarního slunce prohřívá tělo, ve kterém jakoby roztával led. V mysli cestujte stále po těle a mentálně prohřívejte všechna místa, kde máte pocit chladu. Potom se speciálně zaměřte na problémovou lokalitu, hřejte až spalujte a meditujte tak dlouho, dokud nemáte pocit, že už toho bylo dost, avšak nejméně čtvrt hodiny 1-6×D.

Další doporučení

Ze stejné příčiny doporučuji vyhýbat se také fyzické a dušení námaze, stresu.

Pro rozblokování i automasáž se pohybovat (válet) 1-4×D asi minutu vleže s pokrčenýma nohama opřenýma o zem a zády na masážním Zadbalonu průměr 20 cm pomalu ve směru zadek/hlava.

Dostatek kyslíku je nezbytností pro účinnost jaterních funkcí. Takže vyhýbat se vydýchaným prostorám, větrat a provádět dechová cvičení.

Přihlášení uživatele