Crohnova choroba

Crohnova choroba

Zvazivovatění a zvředovatění střev se zánětlivými úseky je špatně viditelný problém někdy provázený ukrutnou bolestí břicha (střev). Příčinou je podle mého slabá a neúčinná peristaltika, nedostatečný celkový pohyb střev a dutiny břišní tělesným pohybem, většinou s dispozičně zhoršenou inervací od páteře.
Nikdy jsem tuto chorobu nezaznamenal u tělesně aktivních sportovců nebo lidí cvičících jógové cviky a krmících se objemovou stravou (zelenina, vláknina apod.) s menším obsahem živočišných bílkovin a tuků.
Užívá se po několik měsíců do zlepšení stavu a ústupu obtíží.

Doporučení dědka kořenáře

Mimo jídla (30 min před, nebo 2h po jídle)

Bylinný olej z měsíčku+ ½ lžíce 3x denně (z počátku ½ lžíce) mimo jídla.
Na zapití Bylinný extrakt z heřmánku+ + Bylinný extrakt z řepíku+ 2 + 2 čajové lžičky do 1,5-2 dcl vody + Koenzym Q10 s rutinem 1 tableta, pít mimo jídlo (30 minut před jídlem, nebo 2 hodiny po jídle). Tuto kombinaci připravovat a užívat 4x denně.

S jídlem

Bylinný extrakt ze zeměžluče+ + Bylinný extrakt z ostropestřece+ 1 + 1 čajová lžička do 1-1,5 dcl vody, pít po jídlech obvykle 3x denně.
Bylinný olej z ostropestřece+ + Amarantový olej ½ + 1 lžíce 2-3x denně (1-1-0 snídaně-oběd-večeře nebo 1-1-1) nejlépe do jídla, nebo při jídle.

Na noc

Na noc Metyl ester kyseliny křemičité 2 polévkové lžíce mixovat do 2 dcl vody + Bylinný extrakt z dobromysli+ 1 čajová lžička + B-komplex velký 1 tableta + Panthenol 2 tobolky.

Zevně

Bylinný olej z měsíčku+ aplikovat pomocí gumového násadce na injekční stříkačce 2ml po omytí do konečníku ½-1 ml 1x denně po stolici.
Bylinný olej z měsíčku+ 1-2×D pomalu mazat a jemně masírovat břicho ve směru hodinových ručiček vleže na zádech s pokrčenýma nohama a včas vyprázdněným měchýřem.
Masírovat páteř nejdříve 5 minut Zevním bylinným extraktem z kostivalu+ a potom alespoň 15 minut Bylinný olej z měsíčku+. Nakonec vše setřít hadříkem a nasucho zateplit starým trikem.

Cvičení

Zadbalon 3-5x denně ½ minuty, Novpoklony 10-15 + Předklon v bok 4-6x + ZLZ 1-3x + Udiány (video) po 10-20 vcucnutí na jeden výdech, tři výdechy (viz moje video).

Dýchací sifon SIF (refluxní vzduch 25-40 % - viz kapitola O dýchání sifonem) dechová masáž 2-4×D 2-10 minut a na noc 15-30 minut. Zátěž zvyšovat velmi zvolna!

V klidové fázi choroby je vhodné 1-4×D cvičit břišní stěnou masáž břišních orgánů tak, že se opřete rukama o stehna nebo stůl a ve výdechu vtáhnete (vcucnete) a povolíte 10-20× břicho. To děláte tak dlouho, jak dlouho vydržíte ve výdechu (nedýchat). Obvykle stačí 2-3 série po sobě.

Meditační cvičení pro lokální změny: Přestaňte sledovat, co se děje okolo vás. Sedněte si třeba na postel se zkříženýma nohama (turecký sed), můžete se lehce opírat bedry o pelest nebo o zeď (vleže jen když nelze sedět). Bříška natažených palců, ukazováků a malíků se dotýkají, ostatní prsty jsou volně přeloženy střídavě přes sebe. Od malíků vzdálenější prsteník se přes bližší prsteník provlékne volně pod malíky. Palci se dotýkáte oblasti solaru a malíky směřují dolů (v rámci možností). Zavřete oči a provádějte hluboké dýchání ještěrčím dechem (viz kapitola Ještěrčí dech). Při tom si představujte v duchu, jak vaše myšlenková energie jako teplo jarního slunce prohřívá tělo, ve kterém jakoby roztával led. V mysli cestujte stále po těle a mentálně prohřívejte všechna místa, kde máte pocit chladu. Potom se speciálně zaměřte na problémovou lokalitu, hřejte až spalujte a meditujte tak dlouho, dokud nemáte pocit, že už toho bylo dost, avšak nejméně čtvrt hodiny 1-6×D.

Je dobré před spaním cvičit 5-15 minut dřepy na celých chodidlech a nahoru do záklonu s oporou o hýždě a výponem na špičky.

Další doporučení

Nejíst bílou mouku, cukr, margaríny, palmový olej, uzeniny, taveňáky, ostrá cizokrajná koření, potraviny barevně tepelně výrazně změněné (smažené, pražené, zhnědlé), konzervanty.
Nevhodné jsou sladkosti, cukrovinky, sušenky, slané brambůrky, kakao (pro některé je alergenem), spékané tyčinky a müsli… Pokud musí být sladké, tak vlastní výroby bez použití cukru (nebo jen trochu Fruktózy či lépe Stévie).
Upřednostňujte zeleninu dopoledne syrovou, odpoledne tepelně upravenou. Ovoce jen s hlavními jídly.

Sedět doporučuji na sedacích míčích, nejen kvůli snížení škrcení a útlaku žil (a z toho pak křečákům) a otokům nohou, ale hlavně pro možnost pohupování se ke zlepšení funkce břišních orgánů a bederní páteře.

Přihlášení uživatele