Jaterní poruchy (Jaterní nedostatečnost)

Jaterní poruchy (Jaterní nedostatečnost)

Příčinou neschopnosti jater rozložit některé nežádoucí látky, kterých se tělo potřebuje zbavit (JON), je nedostatek enzymů, kyslíku, vhodných stimulujících hormonů a pomocných látek, případně intoxikace z potravy, léků, toxinů odkudkoliv atd.

Když se tohoto balastu (JON) játra neumějí zbavit, musejí ho uskladnit. Nejdříve se plní játra, ale jejich kapacita je malá. Potom balast vypustí do oběhu, odkud se dostává sice všude, ale uskladňuje se hlavně difuzí ve vazivech, kde akceleruje degenerativní změny, a ta část, která je rozpustná v tuku, se ukládá v tukových tkáních. Když už se balast nevejde, tak se ho organizmus nakonec snaží vyloučit kůží, která díky chemickým změnám v sobě umožňuje lokální záněty nebo se nechtě stává více tolerantní na mikroby či plísně. Potvory se přemnožují a pronikají do hloubky pokožky, vyživují se z ní a dráždí ji svými metabolity. My to chápeme jako ekzém.

Po celou dobu zvýšené koncentrace škodlivin v oběhu dochází ke zhoršení chemického řízení organizmu hormony, protože pro úspěšný řídící proces se jich nyní do oběhu musí dát více. Bohužel některé hormony důležité pro normální aktivitu ovlivňují i centra nálady a chování v mozku. Výsledkem je určitá apatie v období klidu, která je vystřídaná agresivitou a protivností ve chvílích aktivity. Tedy jaterní chování řízené nadledvinkami.

Užívá se po několik týdnů až měsíců do zlepšení situace. Potrava s výrazně sníženým přídělem masných produktů a tuků. Lehce stravitelná a jaterně dietní.

Doporučení dědka kořenáře

S jídlem

Bylinný extrakt z ostropestřece+ 1 lžička do 1-2 dcl teplé vody, pít po jídlech 3×D.
(Při nechutenství užívat Bylinný extrakt ze zeměžluče+ 1 lžičku a užívat před jídlem.)
Bylinná kaše z ostropestřece+ ½-1 polévková lžíce 3×D nejlépe do jídla, nebo při jídle.
Pupalkový olej, nebo Lněný olej extrahovaný CO2 3×D ½-1 lžička též do jídla, nebo při jídle.
Koenzym Q10 s rutinem po 30 mg 2-3×D 1 tableta.
Lecitin 1,3 g 3×D 1 tobolka (jen u starších přes třicet).

Mimo jídla (30 min před, nebo 2h po jídle)

Bylinný extrakt z hruškyGH 1 lžíce + Bylinný extrakt z borůvky+ 1-2 lžičky + Práškový vitamin C 1/3 čajové lžičky do 4-5 dcl vody, připravovat a pít podle chuti mimo jídla 1-3×D.
Bylinný extrakt z kopřivy+ 2 lžičky až 1/2 lžíce do 1,5-3 dcl vody 3-5xD mimo jídla.
Yacca 3-4×D 1 tobolku. Dlouhodobě. Zvyšovat postupně. Začít 2 týdny 1×D 1 večer, 2 týdny 2×D 1, 2 týdny 3×D 1 atd.
Pít (upíjet) Rozmrzlou vodu dopoledne 1-3 dcl, odpoledne 1-4 dcl, navečer 0,2-1 l (viz kapitola O rozmrzlé vodě).

Na noc

Na noc Metyl ester kyseliny křemičité 1-2 polévkové lžíce mixovat do 2 dcl vody + Bylinný extrakt z dobromysli+ 1 čajová lžička + B-komplex velký 1 tableta.

Zevně

Bylinný olej z měsíčku+ 1-2×D mazat a velmi pomalu a jemně masírovat břicho ve směru hodinových ručiček vleže na zádech s pokrčenýma nohama. Přebytek Oleje měsíčkového setřít hadříkem.

Masírovat páteř nejdříve 5 minut Zevní bylinný extrakt z kostivalu+ a potom alespoň 5-10 minut Bylinný olej z měsíčku+. Nakonec vše setřít hadříkem a nasucho zateplit starým trikem.

Cvičení

Dýchací sifon SIF (refluxní vzduch 25-40 % - viz kapitola O dýchání sifonem) dechová masáž 2-4×D 2-10 minut a na noc 15-30 minut. Zátěž zvyšovat velmi zvolna!

Provádět celodenní dechové cvičení ve stylu ještěrčího dechu (...výdech, nádech, povolit, chvilku počkat, výdech, nádech, povolit, počkat..., viz Ještěrčí dech).

V klidové fázi choroby je vhodné 1-4×D cvičit břišní stěnou masáž břišních orgánů tak, že se opřete rukama o stehna nebo stůl a ve výdechu vtáhnete (vcucnete) a povolíte 10-20× břicho. To děláte tak dlouho, jak dlouho vydržíte ve výdechu (nedýchat). Obvykle stačí 2-3 série po sobě.

V klidové fázi choroby rozhýbávat páteř lehkým rozcvičením nejméně 4×D.

Meditační cvičení pro lokální změny: Přestaňte sledovat, co se děje okolo vás. Sedněte si třeba na postel se zkříženýma nohama (turecký sed), můžete se lehce opírat bedry o pelest nebo o zeď (vleže jen když nelze sedět). Bříška natažených palců, ukazováků a malíků se dotýkají, ostatní prsty jsou volně přeloženy střídavě přes sebe. Od malíků vzdálenější prsteník se přes bližší prsteník provlékne volně pod malíky. Palci se dotýkáte oblasti solaru a malíky směřují dolů (v rámci možností). Zavřete oči a provádějte hluboké dýchání ještěrčím dechem (viz kapitola Ještěrčí dech). Při tom si představujte v duchu, jak vaše myšlenková energie jako teplo jarního slunce prohřívá tělo, ve kterém jakoby roztával led. V mysli cestujte stále po těle a mentálně prohřívejte všechna místa, kde máte pocit chladu. Potom se speciálně zaměřte na problémovou lokalitu, hřejte až spalujte a meditujte tak dlouho, dokud nemáte pocit, že už toho bylo dost, avšak nejméně čtvrt hodiny 1-6×D.

Další doporučení

Ze stejné příčiny doporučuji vyhýbat se také fyzické a dušení námaze, stresu.

Pro rozblokování i automasáž se pohybovat (válet) 1-4×D asi minutu vleže s pokrčenýma nohama opřenýma o zem a zády na masážním Zadbalonu průměr 20 cm pomalu ve směru zadek/hlava.

Dostatek kyslíku je nezbytností pro účinnost jaterních funkcí. Takže vyhýbat se vydýchaným prostorám, větrat a provádět dechová cvičení.

Přihlášení uživatele