Krev ve stolici

Krev ve stolici

Krev ve stolici, která je již poněkud tmavší a není tedy čerstvě nastříklá a je více (tenké střevo, skoro černá) nebo méně (tlusté střevo, tmavočervená) promíchaná se stolicí většinou i na jejím vytlačeném začátku, má ponejvíce zdroj v zažívací sliznici dál v hloubi konečníku nebo střeva. Krve může být podle rozsahu a síly zánětu poměrně dost, takže si všimnete. Bývá to doprovázeno i většinou lokalizovatelnou tupou pravidelnou bolestí břicha.

Jedná-li se o poruchu jinou, třeba rakovinu nebo střevní polyp, je krvácení obvykle menšího rozsahu, takže si krve ve stolici nevšimnete, spíše nadměrné hlenovitosti stolice.

Řekl bych, že s nástupem mís bez odpočívadla na bobek, které vám po vypuzení stolice se žbluňknutím snaživě automaticky umyjí zadek tou právě špiněnou vodou, nastalo zhoršení zdravotní situace, protože lidé nemají ani namátkovou kontrolu toho, co z nich jde ven.
Užívá se po několik týdnů až měsíců do zlepšení stavu a ústupu obtíží.

Doporučení dědka kořenáře

S jídlem

Bylinný extrakt ze zeměžluče+ 1 lžička do 1-2 dcl teplé vody, pít před jídly 5-15 minut 3×D.
Bylinný olej z ostropestřece+ ½ lžíce 2-3x denně (1-1-0 snídaně-oběd-večeře nebo 1-1-1) nejlépe do jídla, nebo při jídle.

Mimo jídla (30 min před, nebo 2h po jídle)

Bylinný olej z měsíčku+ ½ polévkové lžíce mimo jídlo (1h před jídlem, nebo 2h po jídle), 3x denně.
Následně na zapití užívat:
Bylinný extrakt z řepíku+ + Bylinný extrakt z tymiánu+ 1 + 1 čajová lžička do 1,5-2 dcl vody + Koenzym Q10 s rutinem 1 tableta + Práškový vitamin C 1/3 čajové lžičky + Yacca 1 tobolka, pít mimo jídlo (30 minut před jídlem, nebo 2 hodiny po jídle). Tuto kombinaci připravovat a užívat 3-4x denně.
Pít (upíjet) rozmrzlou vodu dopoledne 1-3 dcl, odpoledne 1-4 dcl, navečer 0,2-1 l (viz kapitola O rozmrzlé vodě).
Ascorutin 3×D 1 - seženete v lékárně (vitamíny C a P na cévní stěny).
Užívat vitamínové a minerálové komplexy 1-2×D.

Zevně

Na mytí i na praní používat dlouhodobě Tekuté antibakteriální mýdlo Dědka kořenáře.

Zevní bylinný extrakt z dubu+  ½ lžíce do ½-1 l teplé vody a provádět pomocí stříkačky Janett nebo hadičky s násadcem nálev neboli klystýr asi na 5-10 minut navečer nebo 1-2×D asi týden.
Bylinný olej z měsíčku+ aplikovat pomocí gumového násadce na injekční stříkačce 2ml po omytí do konečníku ½-1 ml 1x denně po stolici.

Masírovat páteř nejdříve 5 minut Zevní bylinný extrakt z kostivalu+ a potom alespoň 5-10 minut Bylinný olej z měsíčku+. Nakonec vše setřít hadříkem a nasucho zateplit starým trikem.

Cvičení

Dýchací sifon SIF (refluxní vzduch 25-40 % - viz kapitola O dýchání sifonem) dechová masáž 2-4×D 2-10 minut a na noc 15-30 minut. Zátěž zvyšovat velmi zvolna!
V klidové fázi choroby je vhodné 1-4×D cvičit břišní stěnou masáž břišních orgánů tak, že se opřete rukama o stehna nebo stůl a ve výdechu vtáhnete (vcucnete) a povolíte 10-20× břicho. To děláte tak dlouho, jak dlouho vydržíte ve výdechu (nedýchat). Obvykle stačí 2-3 série po sobě.

Meditační, pomalá, nenamáhavá cvičení bederního úseku páteře. Předklony, záklony, předklony do strany, úklony, rotace, kroužení trupem apod. Cvičit častokrát několik minut během celého dne.

Meditační cvičení při nespecifických potížích břicha: Přestaňte sledovat, co se děje okolo vás. Sedněte si třeba na postel se zkříženýma nohama (turecký sed), můžete se lehce opírat bedry o pelest nebo o zeď (vleže jen když nelze sedět). Bříška natažených palců, ukazováků a malíků se dotýkají, ostatní prsty jsou volně přeloženy střídavě přes sebe. Od malíků vzdálenější prsteník se přes bližší prsteník provlékne volně pod malíky. Palci se dotýkáte oblasti solaru a malíky směřují dolů (v rámci možností). Zavřete oči a provádějte hluboké dýchání ještěrčím dechem (viz kapitola Ještěrčí dech). Při tom si představujte v duchu, jak vaše myšlenková energie jako teplo jarního slunce prohřívá tělo, ve kterém jakoby roztával led. V mysli cestujte stále po těle a zvláště po břiše a mentálně prohřívejte všechna místa, kde máte pocit chladu. Meditujte tak dlouho, dokud nemáte pocit, že už toho bylo dost, avšak nejméně čtvrt hodiny 1-6×D.

Další doporučení

Na záchodě nesedět, ale stát nad záchodem v mírném podřepu s opřením o stehna nebo jinak. Ihned po stolici (nejdřív utřít zadek papírem) ve stoji na jedné noze strčit zadek do umyvadla (lidé této gymnastiky neschopní použijí sprchu, bidet nebo kbelík) a studenou! vodou a mýdlem omýt urychleně pozadí a při tom si navrátit zpět povylezlé části střeva obvykle prstem, až máte pocit, že je to urovnáno do normálu.

Pro rozblokování i automasáž se pohybovat (válet) 1-4×D asi minutu vleže s pokrčenýma nohama opřenýma o zem a zády na masážním Zadbalonu průměr 20 cm pomalu ve směru zadek/hlava.

Přihlášení uživatele