Polyp střevní

Polyp střevní

Polyp je takový stopkatý nárůstek do trávicího prostoru střeva vyrostlý ze střevní sliznice. Patří mezi prekancerózy, tedy je to něco, z čeho může časem vzniknout rakovina. Vyvolávající příčinou je, kromě vrozené dispozice, shrnování hyperplastické sliznice tlakem natráveniny. To se samozřejmě projevuje zvláště při tuhé stolici. Pravděpodobnost vzniku polypu zvýší nepravidelnosti ve stazích svaloviny střeva při peristaltických pohybech, obvykle v důsledku poruch inervace od páteře, nebo nepravidelnosti střevní stěny vzniklé v okolí hemeroidů, jiných nádorů, v ohybech střeva a v místech zúžených (například po zánětech).

Hyperplasticita sliznice je v podstatě snadno splnitelnou podmínkou, protože závisí na úbytku kolagenových vazivových struktur (viz Degenerace vaziv) v dotyčné sliznici a pod ní. Stav je dosti podobný situaci v celém organizmu, což si lze jednoduše nepřímo ověřit. Můžete-li snadno uchopit tenkou kožní řasu na hřbetu ruky nebo předloktí, bez potíží a bolesti ji povytáhnout až odtáhnout, máte hyperplasticitu pokožky. Když drhnete prstem po předloktí a snadno se vám dělají faldy nahrnuté kůže, tak vám je jasné, jak to asi vypadá ve střevě. Jinak je obvyklé i vrzání a lupání v kloubech, zvláště v kolenou při dřepu.

Vzhledem ke skrytému nebezpečí rakoviny střev jste odsouzeni k doživotnímu cvičení a uvolňování páteře a k hlídání tuhosti stolice. Nahlédněte též do Rakovina střev a do Hemeroidy.

Užívá se rok i déle. Přidat potraviny s vlákninou nebo přejít na makrobiotickou stravu a více pít kvůli tvorbě a údržbě měkčí stolice. Zákaz televize a podobných stresorů.

Doporučení dědka kořenáře

S jídlem

Bylinný extrakt ze zeměžluče+ 1 lžička do 1-2 dcl teplé vody, pít před jídly 5-15 minut 3×D.
Bylinný olej z měsíčku+ 3-4×D 2-4 lžičky.
Lecitin 1,3 g 3×D 1 tobolka (jen u starších přes třicet).
Koenzym Q10 s rutinem po 30 mg 3×D 1 (jen u starších přes třicet).
Bylinný olej z ostropestřece+ 3-4×D 2 lžičky.

Mimo jídla (30 min před, nebo 2h po jídle)

Bylinný olej z měsíčku+ ½ polévkové lžíce mimo jídlo (1h před jídlem, nebo 2h po jídle), 3x denně.
Následně na zapití užívat:
Bylinný extrakt z heřmánku+ + Bylinný extrakt z řepíku+ 1 + 1 čajová lžičky do 1,5-2 dcl vody + Práškový vitamin C 1/3 čajové lžičky, připravovat a úžívat 2-4xD mimo jídla nebo kdykoliv je to třeba. Pokud nebude stačit, tak přidat Bylinný extrakt ze zeměžluče+, Bylinný extrakt z borůvky+ .
Bylinný extrakt z borůvky+ 1 lžička do 1-2 dcl teplé vody, pít mimo jídla 4-6×D.
Yacca 4×D. Pravidelně a dlouhodobě. Zvyšovat postupně. Začít 2 týdny 1×D 1 večer, 2 týdny 2×D 1, 2 týdny 3×D 1 atd.
Pít (upíjet) rozmrzlou vodu dopoledne 1-3 dcl, odpoledne 1-4 dcl, navečer 0,2-1 l (viz kapitola O rozmrzlé vodě).

Zevně

Mazat břicho Bylinným olejem z měsíčku+ 1x denně ve směru hodinových ručiček. Potom setřít a zateplit!

Masírovat páteř nejdříve 5 minut Zevním bylinným extraktem z kostivalu+ a potom alespoň 15 minut Bylinný olej z měsíčku+. Nakonec vše setřít hadříkem a nasucho zateplit starým trikem.

Cvičení

1-4×D cvičit břišní stěnou masáž břišních orgánů tak, že se opřete rukama o stehna nebo stůl a ve výdechu vtáhnete (vcucnete) a povolíte 10-20× břicho. To děláte tak dlouho, jak dlouho vydržíte ve výdechu. Obvykle stačí 2-3 série po sobě.

Dýchací sifon SIF (refluxní vzduch 25-40 % - viz kapitola O dýchání sifonem) dechová masáž 2-4×D 2-10 minut a na noc 15-30 minut. Zátěž zvyšovat velmi zvolna!

Meditační, pomalá, nenamáhavá cvičení bederního úseku páteře. Předklony, záklony, předklony do strany, úklony, rotace, kroužení trupem apod. Cvičit častokrát několik minut během celého dne.

Meditační cvičení pro lokální změny: Přestaňte sledovat, co se děje okolo vás. Sedněte si třeba na postel se zkříženýma nohama (turecký sed), můžete se lehce opírat bedry o pelest nebo o zeď (vleže jen když nelze sedět). Bříška natažených palců, ukazováků a malíků se dotýkají, ostatní prsty jsou volně přeloženy střídavě přes sebe. Od malíků vzdálenější prsteník se přes bližší prsteník provlékne volně pod malíky. Palci se dotýkáte oblasti solaru a malíky směřují dolů (v rámci možností). Zavřete oči a provádějte hluboké dýchání ještěrčím dechem (viz kapitola Ještěrčí dech). Při tom si představujte v duchu, jak vaše myšlenková energie jako teplo jarního slunce prohřívá tělo, ve kterém jakoby roztával led. V mysli cestujte stále po těle a mentálně prohřívejte všechna místa, kde máte pocit chladu. Potom se speciálně zaměřte na problémovou lokalitu, hřejte až spalujte a meditujte tak dlouho, dokud nemáte pocit, že už toho bylo dost, avšak nejméně čtvrt hodiny 1-6×D.

Další doporučení

Pro rozblokování i automasáž se pohybovat (válet) 1-4×D asi minutu vleže s pokrčenýma nohama opřenýma o zem a zády na masážním Zadbalonu průměr 20 cm pomalu ve směru zadek/hlava.

Sedět doporučuji na sedacích míčích, nejen kvůli snížení škrcení a útlaku žil (a z toho pak křečákům) a otokům nohou, ale hlavně pro možnost pohupování se ke zlepšení funkce břišních orgánů a bederní páteře.

Přihlášení uživatele