Poruchy stolice (a sr...)

Poruchy stolice (a sr...)

Poruchy vyměšování mají svoje politické dějiny: V období druhé světové války politicky jeden sr... na všechny. V poválečném období všichni sr... na jednoho. To plynule přešlo do stádia, kdy všichni sr... na všechno. To jsme revolučně a sametově překonali a posr... a prosr... jsme všechno, co šlo. Nyní vývoj logicky graduje do stádia, kdy už nebude co sr... Ovšem perspektiva se zřetelně rýsuje tak, že nejen už nebude kam sr..., ale nebude ani čím sr... A nakonec budou pamětníci říkat, kdeže jsou ty zlaté časy, kdy jsme byli v pr...

Zvláštní je, že poruchami stolice trpí převážně ti, kteří mají páteř. Bezpáteřní totiž ser... na všechny a většinou i na všechno, co ještě není jejich. Oni již totiž přešli do dalšího kola vývojové spirály. (Pozn. autora: Doufám, že jsem to zveřejněním neposr...)

Důvody poruch vyměšování stolice bych shrnul do souboru, kdy se většinou jedná o směs příčin, jejichž důležitost a rozložení je u každého případu jiná.

Páteřní vaziva přiskřinují odstupující nervy a svalovina zažívacích orgánů nedostává dostatek nervových impulzů ke své aktivitě. To má za následek rozšíření a prodloužení těchto orgánů a také to je příčinou tvorby divertiklů (výchlipek). Potom nemůže probíhat účinné roztrávení potravy s chemickými důsledky eliminovanými játry s negativním vlivem i na pokožku a vaziva (zpětná vazba!).

Nedostatek tělesného pohybu vede k nedostatku pasivních pohybů břišních orgánů, nedostatečnému plynulému rozvolňování páteře, nedostatečnému oběhu krve v žilním i portálním systému a k nedostatečnému oběhu lymfy a průtoku žluče, které nezbývá než si městnat ve žlučníku.

Nedostatek vlákniny ve stravě vede ke zpomalení posunu natráveniny zažíváním a k tvorbě úsad na stěnách. Odkrvování zažívání vlivem stresů zmenšuje i možný výkon a sílu střevní svaloviny a tím má zásadní vliv na zpomalení postupu trávené potravy.

Nedostatek tekutin způsobí zvýšenou tuhost natráveniny snahou organizmu vytěžit z ní maximum vody, tím se zvýší její hustota natolik, že oslabená střevní svalovina není schopná normálních peristaltických stahů, unaví se a vytahá, její stažlivost se omezuje a mnohdy se mění ve vazivo. Tato porucha vede ještě rychleji k atrofii střevních sliznic a často ke Crohnově chorobě.

Někdy ovšem problémy postupují tak rychle, že se Crohnova choroba prostě nestačí projevit a dříve se vyvinou akutnější stavy.

Užívá se po několik měsíců do zlepšení stavu a ústupu obtíží. V krmivu by se mělo objevovat více zeleniny a celkově pít více nebublinkových tekutin, nemáte-li ovšem navíc ještě potíže s vysokým tlakem.

Doporučení dědka kořenáře

S jídlem

Bylinný extrakt ze zeměžluče+ 1 lžička do 1-2 dcl teplé vody, pít před jídly 5-15 minut 3×D.
Bylinný extrakt z borůvky+ 1 lžička do 1-2 dcl teplé vody, pít po jídlech 3×D.
Pupalkový olej 3×D 1 lžička.

Mimo jídla (30 min před, nebo 2h po jídle)

Bylinný olej z měsíčku+ ½ polévkové lžíce mimo jídlo (1h před jídlem, nebo 2h po jídle), 3x denně.
Následně na zapití užívat
Bylinný extrakt z heřmánku+ 1-2 lžičky HK do 1,5-2 dcl vody a pít 1-3xD mimo jídla nebo kdykoliv je to třeba. Pokud nebude stačit, tak přidat Bylinný extrakt ze zeměžluče+ a Bylinný extrakt z řepíku+ .
Bylinný extrakt z řepíku+ 1 lžička do 1-2 dcl teplé vody, pít mimo jídla 3×D.
Yacca 4-6×D. Dlouhodobě. Zvyšovat postupně. Začít 2 týdny 1×D 1 večer, 2 týdny 2×D 1, 2 týdny 3×D 1 atd.
Pít (upíjet) rozmrzlou vodu dopoledne 1-3 dcl, odpoledne 1-4 dcl, navečer 0,2-1 l (viz kapitola O rozmrzlé vodě).

Zevně

Bylinný olej z měsíčku+ 2-6 ml aplikovat pomocí gumového násadce do konečníku na noc. Doporučuji instalaci dámské vložky. Při nadměrných větrech si aplikujte jen 1-2 ml 1-2×D.
Bylinným olejem z měsíčku+ 1-2×D pomalu mazat a jemně masírovat břicho vleže na zádech s pokrčenýma nohama a včas vyprázdněným měchýřem ve směru hodinových ručiček.
Masírovat páteř nejdříve 5 minut Zevním bylinným extraktem z kostivalu+ a potom alespoň 30 minut Bylinným olejem z měsíčku+. Nakonec vše setřít hadříkem a nasucho zateplit starým trikem.

Cvičení

1-4×D cvičit břišní stěnou masáž břišních orgánů tak, že se opřete rukama o stehna nebo stůl a ve výdechu vtáhnete (vcucnete) a povolíte 10-20× břicho. To děláte tak dlouho, jak dlouho vydržíte ve výdechu. Obvykle stačí 2-3 série po sobě.

Dýchací sifon SIF (refluxní vzduch 25-40 % - viz kapitola O dýchání sifonem) dechová masáž 2-4×D 2-10 minut a na noc 15-30 minut. Zátěž zvyšovat velmi zvolna!

Meditační, pomalá, nenamáhavá cvičení bederního úseku páteře. Předklony, záklony, předklony do strany, úklony, rotace, kroužení trupem apod. Cvičit častokrát několik minut během celého dne.

Meditační cvičení při nespecifických potížích břicha: Přestaňte sledovat, co se děje okolo vás. Sedněte si třeba na postel se zkříženýma nohama (turecký sed), můžete se lehce opírat bedry o pelest nebo o zeď (vleže jen když nelze sedět). Bříška natažených palců, ukazováků a malíků se dotýkají, ostatní prsty jsou volně přeloženy střídavě přes sebe. Od malíků vzdálenější prsteník se přes bližší prsteník provlékne volně pod malíky. Palci se dotýkáte oblasti solaru a malíky směřují dolů (v rámci možností). Zavřete oči a provádějte hluboké dýchání ještěrčím dechem (viz kapitola Ještěrčí dech). Při tom si představujte v duchu, jak vaše myšlenková energie jako teplo jarního slunce prohřívá tělo, ve kterém jakoby roztával led. V mysli cestujte stále po těle a zvláště po břiše a mentálně prohřívejte všechna místa, kde máte pocit chladu. Meditujte tak dlouho, dokud nemáte pocit, že už toho bylo dost, avšak nejméně čtvrt hodiny 1-6×D.

Další doporučení

Pro rozblokování i automasáž se pohybovat (válet) 1-4×D asi minutu vleže s pokrčenýma nohama opřenýma o zem a zády na masážním Zadbalonu průměr 20 cm pomalu ve směru zadek/hlava.

Sedět doporučuji na sedacích míčích, nejen kvůli snížení škrcení a útlaku žil (a z toho pak křečákům) a otokům nohou, ale hlavně pro možnost pohupování se ke zlepšení funkce břišních orgánů a bederní páteře.

Přihlášení uživatele