Průjem akutní

Průjem akutní

Za lidský život pros..., chci říci strávíte vyměšováním nejméně dva roky (nepřetržitě), tak nevidím důvod, proč tuto dobu ještě prodlužovat, tolik času zase není.

Vinu na akutních průjmech mají některé patogenní mikroorganizmy, které si ve střevě udělaly oslavy vítězství, nebo intoxikace něčím, co jste snědli či vypili.

Někdy dochází k vyprazdňovacím křečím a průjmu z psychických příčin, strachem, stresem nebo po dlouhodobějším nervovém vypětí, které nastalo nějaký čas po jídle a způsobilo odkrvení zažívání ve prospěch zásobení mozku. Kdyby se totéž mělo dít v souvislosti s pohybem, píchá v boku.

Užívá se většinou jednorázově, opakování nebývá třeba. Když ano, tak dáte soli méně. A když je to dlouhodobější, tak přecházíte na řešení viz Průjem chronický.

Doporučení dědka kořenáře

Mimo jídla (30 min před, nebo 2h po jídle)

Do 0,4-0,5 l vlažné vody rozpustíte jednu rovnou lžičku kuchyňské soli bez čepice.

Potom přidáte
2 lžičky Bylinný extrakt ze zeměžluče+
1 lžičku Bylinný extrakt z heřmánku+
3 lžičky Bylinný extrakt z tymiánu+
3 lžičky Zevní bylinný extrakt z dubu+.
Představíte si důvod, proč to pijete, a snažíte se to vypít naráz. Chutí to připomíná mazlavé mýdlo, snažte se to nevyzvracet. Ani bacily to nevydrží.

Další doporučení

Kdo má zdroj propolisu bez protivaroázních jedů a není na propolis přecitlivělý, může přidat do předchozího také 1 lžičku tinktury (se značnou opatrností, zpětným chladičem par a hasičákem po ruce: 100 ml 80% lihu + 20-40 g propolisu povařit na vodní lázni 15 minut a zfiltrovat).

Přihlášení uživatele