Rakovina střev a konečníku

Nejhorší nemoc střev a konečníku

Zde je dle mého názoru jednou ze základních příčin porucha peristaltických pohybů střevní svaloviny díky nedostatku nervových impulzů od přiskřinutí (blokád) nervů u páteře. Nadměrným uvolněním až vytaháním kruhové hladké svaloviny vznikají i výchlipky a výdutě, které dávají sliznici velmi zabrat. Tentýž problém u podélné svaloviny prodlužuje střeva. Prodloužením a rozšířením střeva se zmenšuje schopnost stahu střevní svaloviny a prodlužuje se doba setrvání stolice ve střevě. Dlouhodobé podávání projímadel situaci ještě zhoršuje (což je ale na dlouhé vysvětlování). Delší střevo vstřebá více vody a stolice nevhodně tuhne.

Často v uvolněném střevu v nános přeměněné natráveniny podél stěny brání normálnímu vstřebávání živin, dráždí sliznici a jsou sídlem kolonií patogenních mikrobů, kterým se střevo nemůže bránit. Sliznice se vytaháváním navíc ztenčuje, což usnadňuje průnik mikrobů a látek, které nemají být vstřebávány, do portálního oběhu a do jater. Vytahaná sliznice po čase zvazivovatí a nefunguje, což poznáte nadměrnou větrností, zvláště když se stravujete racionálně s přebytkem vlákniny (viz Plynatost).

Rakovina konečníku je obvykle avizovaná dlouholetými hemeroidy. Je vlastně výsledkem nesprávných návyků vyměšování díky nevhodnému pohodlí při tom. Sezením na záchodě a tlačením komprimujete v konečníku krev, která rozšiřuje žíly v hemeroidy. Ty mají ztenčenou stěnu a někdy praskají a krvácejí. Infekce potom snadněji přechází ze stolice do stěny konečníku.

Působením břišního lisu při dlouhém tlačení na záchodě se vytahávají stěny střev i jejich závěsy a konečník se vytlačuje ven.

Proti tomu se lze účinně bránit jen novými návyky při vyměšování (kakání):
1. Kakat v nepříliš nízkém podřepu s minimálním tlačením co nejkratší čas. (Nahlédněte do Hemeroidy.)
2. Umýt zadek vždy po použití studenou vodou (a mýdlem) a při tom vrátit vyčnívající části konečníku i hemeroidy dovnitř.
3. Močit pokud možno až po údržbě konečníku.
4. Při sezení nebo stání kdekoliv a kdykoliv stahovat konečník řitními svaly (svěrači).
5. Nejméně jednou týdně aplikovat do konečníku 1-2 ml Bylinným olejem z měsíčku+ (krvácíte-li, tedy denně a totéž ještě alespoň celý týden po tom, kdy přestanete krvácet).
Užívá se rok i déle. Přejít na makrobiotickou stravu. Zákaz televize a podobných stresorů.

Doporučení dědka kořenáře

S jídlem

Bylinný extrakt ze zeměžluče+ 1 lžička do 1-2 dcl teplé vody, pít před jídly 5-15 minut 3×D.
Bylinný extrakt z řepíku+ 2 lžičky do 1-2 dcl teplé vody, pít po jídlech 3-4×D.
Koenzym Q10 s rutinem po 30 mg 3×D 1 (jen u starších přes třicet).
Pupalkový olej3-4×D 1-2 lžička.
Lecitin 1,3 g 3×D 1 (jen u starších přes třicet).

Mimo jídla (30 min před, nebo 2h po jídle)

Bylinný olej z měsíčku a rakytníku+ ½ lžíce 3x denně užívat mimo jídlo (1 hodina před, nebo 2 hodiny po jídle, čímž se rychle vstřebá, hojí sliznice a jde do lymfy).
Následně na zapití užívat: 1 lžička Bylinný extrakt z tymiánu+ + 1 lžička Bylinný extrakt z ostropestřece+ + 1 lžička Bylinný extrakt z heřmánku+ + 1 lžička Bylinný extrakt z rakytníku+ do 2 dcl teplé vody, pít mimo jídla 4-6×D.
Práškový vitamin C 0,5-1 g 3-5×D.
Betaglukany z hlívy ústřičné 2-3 tablety denně (možno s Bylinný extrakt z tymiánu+).
Bylinný extrakt z hruškyGH 1 lžíce do 3 dcl teplé vody, v níž jsou rozpuštěny dvě lžíce fruktózy, Práškový vitamin C ½ lžičky a několik krystalků soli. Upíjet podle chuti 1-3×D. (Lze případně s Bylinný extrakt z tymiánu+ a Bylinný extrakt z ostropestřece+.)
Yacca 4-6×D 1-2 tobolky. Pravidelně a dlouhodobě. Zvyšovat postupně. Začít 2 týdny 1×D 1 večer, 2 týdny 2×D 1, 2 týdny 3×D 1 atd.
Pít (upíjet) rozmrzlou vodu dopoledne 1-3 dcl, odpoledne 1-4 dcl, navečer 0,2-1 l (viz kapitola O rozmrzlé vodě).

Zevně

Bylinným olejem z měsíčku+ 1-2×D mazat a velmi pomalu a jemně masírovat břicho ve směru hodinových ručiček vleže na zádech s pokrčenými koleny. Přebytek oleje setřít hadříkem.
Bylinný olej z měsíčku+ aplikovat pomocí gumového násadce na injekční stříkačce do konečníku na noc 4-10 ml. K tomu je už instalace dámské vložky nezbytná (i páni).
Mazat vnitřní stranu stehen Bylinný olej z měsíčku+ směrem nahoru.
Masírovat páteř nejdříve 5 minut Zevním bylinným extraktem z kostivalu+ a potom 15-30 minut Bylinným olejem z měsíčku+. Nakonec vše setřít hadříkem a nasucho zateplit starým trikem.

Cvičení

V období mimo projevy potíží je vhodné použití Dýchací sifon SIF (refluxní vzduch 25-40 % - viz kapitola O dýchání sifonem) dechová masáž 2-4×D 2-10 minut a na noc 15-30 minut. Zátěž zvyšovat velmi zvolna!

Meditační cvičení pro lokální změny: Přestaňte sledovat, co se děje okolo vás. Sedněte si třeba na postel se zkříženýma nohama (turecký sed), můžete se lehce opírat bedry o pelest nebo o zeď (vleže jen když nelze sedět). Bříška natažených palců, ukazováků a malíků se dotýkají, ostatní prsty jsou volně přeloženy střídavě přes sebe. Od malíků vzdálenější prsteník se přes bližší prsteník provlékne volně pod malíky. Palci se dotýkáte oblasti solaru a malíky směřují dolů (v rámci možností). Zavřete oči a provádějte hluboké dýchání ještěrčím dechem (viz kapitola Ještěrčí dech). Při tom si představujte v duchu, jak vaše myšlenková energie jako teplo jarního slunce prohřívá tělo, ve kterém jakoby roztával led. V mysli cestujte stále po těle a mentálně prohřívejte všechna místa, kde máte pocit chladu. Potom se speciálně zaměřte na problémovou lokalitu, hřejte až spalujte a meditujte tak dlouho, dokud nemáte pocit, že už toho bylo dost, avšak nejméně čtvrt hodiny 1-6×D.

Provádět častěji během dne podle možností co nejdéle řízené dýchání v modifikaci ještěrčího dechu: maximální výdech i bránicí a stažením břicha (počkat 1-3 sekundy), maximální nádech (počkat 5-12 sekund), povolit a nechat samovolně vydechnout (čekat opět 5-12 sekund) a opět supervýdech...

Další doporučení

V jídle velmi omezit živočišné bílkoviny a tuky.

Postel upravit tak, aby hrudník byl podložen mírně šikmo nahoru a hlava ještě výše asi o 15-25 cm od roviny postele.

Nutný je dostatek kyslíku ve vzduchu. Vyhýbat se vydýchaným prostorám. Větrat.

Přihlášení uživatele