Roupi (novější verze)

Roupi (novější verze)

Roup je v našem prostředí běžná bestie sající naši krev zevnitř. Lékař do něj jde Vermoxem ap., ale mnohdy je to málo a ta bestie šimrá na noc v konečníku za pilného kladení obrovského množství vajíček.

Doporučení dědka kořenáře

S jídlem

Česnek čerstvý denně a hojně s jídly.
Bylinný extrakt ze zeměžluče+ 3×D před jídly.
Vermox aj. od MUDr.a

Mimo jídla (30 min před, nebo 2h po jídle)

Bylinná kaše z ostropestřece+ ½-1 lžíce 3x denně mimo jídlo 14 dní, dále ½-1 lžíce dlouhodobě.
Vermox aj. od MUDr.a
Bylinný extrakt ze šalvěje+ mimo jídla 2-4 lžičky do 1-2 dcl vody.
sušené vonící byliny pelyněk, čekanka a šalvěj.

Zevně

Tekuté antibakteriální mýdlo Dědka kořenáře užívat na mytí.
Bylinný olej z měsíčku+ (násadec na stříkačce 2-5 ml do konečníku.
Zadbalon 3-6x denně ½ minutu.
Zevní bylinný extrakt z kostivalu+ masáž zad k srdci (směrem od nohou k ramenům).

Cvičení

Novpoklony 5-20 + Předklon v bok 4-8x + ZLZ 3x denně. Začít na spodní četnosti a postupně zvyšovat.

Další doporučení

Speciální vysavač na matrace Raycop.

Rozepsaná doporučení dědka kořenáře

Vajíčka roznášíte jakýmkoliv pohybem po trenýrkách a dojdou po nohách až do ponožek i nahoru na břicho! Nejinfekčnější jsou ruce, šatstvo a postel. Kdekoliv se dotknete nohy nebo okolí konečníku, vždy jich na ruce několik ulpí. Je to jejich povinnost. A potom zákeřně čekají, než si strčíte prst neumytý naším Dezinfekčním mýdlem. Dědka kořenáře do pusy (ne prst Dědka kořenáře!) nebo potravu takovou rukou ohmatanou. A za tři týdny večer se můžete potěšit novou generací roupovitých šimralů. Nechápu, jak vědí, že jdete spát a že přišel jejich čas se hemžit ven, ale to není jejich problém. Váš jo!

Pokusně jsme aplikovali do konečníku asi 5 ml Oleje měsíčkového, aby se jim to smekalo, a jednou v životě jsem zkusil sám na sobě aplikace několika kapek Zevní bylinný extrakt z dubu+ za účelem zrychlení jejich konce v sobě. To byl ale konec můj... a dvakrát! Zaprvé to by můj konec zad a zadruhé jsem byl pálením dubovek v konečníku tak paralyzován, že jsem byl úplně imprdelizován. A přitom vůbec nevím, jak dopadly ty potvory... Utěšuji se domněnkou, že jim bylo hůř, ale kdož ví? Proto to bylo jen jedinkrát; tudy cesta nevede. Proto jsem vymyslel to mýdlo se silicemi TTO, levandule a tibetský jalovec (drobátko smrdí), bylinami (Bylinný extrakt z řepíku+) a jejich enormně čistící a vysušující vliv eliminoval glycerinem a olejem z konopí (a povedlo se k mé spokojenosti; vy si to koupit můžete nebo ne, ale to už je vaše starost, názor roupa je mi jasný...).

Na lůžkoviny kromě praní platí UV-C záření, ale to je jen na dezinfekčních UV lampách nebo na speciálním vysavači Raycop na vysávání matrací plných kousků odloučené pokožky (1-3 g za den, tedy až 1 kg za rok!) a ji žeroucích roztočů, jejich výkalů, prachu a vajíček vašich roupů, který máme skladem (ne, která!). Takže doporučuji alternaci Leninova doporučení z 5.1.: Vysávat, nasávat, sát!

Část vajíček se dá vymrazit sušením peřin na mrazu pod -18 °C nebo teplotou žehličky rozžhavené na režim lnu.

Vnitřně doporučuji užívat Bylinná kaše z ostropestřece+ třeba jednu až několik lžic najednou a nalačno, což ovšem může být žlučníkový problém, protože je to o oleji a olejnatce. Proto doporučuji také Bylinný extrakt ze zeměžluče+ 1 lžička do decky vody 3×D před jídly a případně kdykoliv by se bouřily žlučovody s typickou bolestí v pravém podžebří. Bylinný extrakt ze zeměžluče+ roupům vadí a stejně jim vadí i Bylinný extrakt ze šalvěje+, které doporučuji spíše mimo jídla 2-4 lžičky do 1-2 dcl vody. Tyto koncentráty doporučuji přidat buďto do vody nebo lépe do čaje z pelyňku, čekanky a šalvěje (1+1+1 lžíce drcené vonící! drogy spařit 15-25 minut v horké vodě 0,5 l s pokličkou; scedit rozředit studenou, přidat Bylinný extrakt ze šalvěje+ a po douškách pít – tohle těžko chuťově vydržíte vy, natož roup...).
Bylinná kaše z ostropestřece+ velmi efektivně roupa vyhání mechanicky stíráním ze stěn střeva, kde zapřisáhle saje vaši krev plnou živin a rychle zraje. Při setření již ale má mnohem menší šanci se opět přisát a pokračuje s natráveninou ven. Silice šalvěje, čekanky a pelyňku ho oblbují, česnek a pálivé koření ho dráždí k neposednosti a to je další důvod, proč má problém s přisáváním a má chudinka hlad a nezraje do pohlavní svěžesti zakončené imprdelizujícím šimráním. Odchod nezralých roupů nezpozorujete, ale hlavně, že šli. Vadí to ale i škrkavkám a dalším červům častým hlavně v jižních oblastech, kde přírodní výběr lidem upřednostnil silné pálivé příchutě v potravě.

Česnek doporučuji přidávat do pomazánkového másla asi půl hlavičky na kelímek (mňam!!!) nebo drtit do uvařené polévky a tak vůbec těsně před podáváním, kdy se aliicin nejlépe uplatní a teplem nepromění v nefunkční sloučeniny. To, že se cítíte po česneku tak dobře, že to nemohou necítit i jiní, lze neutralizovat nabídkou jednohubek s oním pomazánkovočesnekovým máslem a dalšími lahodnými ingrediencemi. Potom se i oni budou cítit dobře.
Lze očekávat i příchod střevní povětrnosti (flatulence), což zase špatně snáší okolí, ale naštěstí pro vás i roupi.
Vymýšlejte si jídla s česnekem. Zlepšují i krevní tlak.

Pro podporu kvalitní peristaltiky:
Zadbalon a 4×D uvolnění páteře na něm minutu. 4×D cvičení Novpoklony, které dělají masáž střev i zlepšují inervaci do jejich svaloviny od míchy. Uddijány hned potom. To je cvičení z jógy, kdy při zádrži dechu ve výdechu vtahujeme (pohybem bránice nahoru) břicho dovnitř a povolujeme asi 20× na jeden výdech. Při tom se opíráme rukama o stůl či stehna v mírném předklonu. Opakujeme obvykle 3-4× za sebou. Je to velmi intenzivní masáž střev a nelze ji dobře dělat brzy po jídlech.
Lze doporučit i masáž zad Zevním bylinným extraktem z kostivalu+ + Bylinným olejem z měsíčku+ směrem od zadku k lebce.

Roupi to nevydrží v uvedené kombinaci s vámi déle než 3 dny. A nastavte si budík na 3 týdny. Jestli se ještě objeví, tak jste nebyli důslední na hygienu. Jestli se objeví jindy, jste reinfikováni a můžete začít znovu.
Roupova vajíčka bohužel roznášíte podáním ruky a čehokoliv v ní drženého, sednutím si na neomyté prkénko záchodu nebo kamkoliv, kde se otřel někdo infekční před vámi. Proto se odhaduje promořenost populace tímto parazitem na 80 %. Tedy problém není jen v tom, jestli ho máme nebo ne, ale jak se ho zbavit, když obtěžuje.

Pravidelné užívání Bylinná kaše z ostropestřece+ pro játra a ostatní dobré důvody ji užívat je permanentní profylaxe jako bonus.

Přihlášení uživatele