Ucpání střev

Ucpání střev

Střevní neprůchodnost, střevní ileus je částečné až úplné ucpání střev.

Zúžení může mít různé příčiny: Zauzlení střeva (jako když se ždíme prádlo), zaškrcení (např. vlivem kýly), srůsty na střevech, ucpání (žlučníkový kámen, rostoucí nádor), poruchy peristaltiky (přirozeného pohybu střev), nervové stažení střev, nebo vlivem zánětu střev či okolních orgánů.

Střevní neprůchodnost není žádná sranda a v případě opomíjení rozsáhlé až úplné nerůchodnsoti (prasknutí) může být život ohrožující. Takže vyšetření u lékaře je namístě.

Doporučení dědka kořenáře

S jídlem

Bylinný extrakt ze zeměžluče+ 1 lžička do 1-2 dcl teplé vody, pít před jídly 5-15 minut 3×D. Probiotikum, laktobacily 2×D 1.
Slunečnicový, lněný olej, bylinná kaše z ostropestřece, lopuchu, benediktu, libečku 2-3×D 1 lžička až lžíce (dle peněženky) na hotový pokrm, nebo po jídle. Lze i mimo jídla, ale ne každý snáší.
Vláknina 4-8 g prášku do 100 ml tekutiny 2x denně, nejlépe ráno a večer půl hodiny před jídlem případně smíchaná s 1 čajovou lžičkou křemeliny (např. Jemná křemelina) a ochucená špetkou Práškový vitamin C 1×D. Pupalkový olej 3×D 1 lžička.

Mimo jídla (30 min před, nebo 2h po jídle)

Bylinný extrakt z heřmánku+ 1-2 lžičky HK do 1,5-2 dcl vody a pít 1-3xD mimo jídla nebo kdykoliv je to třeba. Pokud nebude stačit, tak přidat 12K a REK.
Bylinný extrakt z řepíku+ 1 lžička do 1-2 dcl teplé vody, pít mimo jídla 3-5×D.

Zevně

Bylinný olej z měsíčku a rakytníku+ užívat i vnitřně) 1-2×D mazat a velmi pomalu a jemně masírovat břicho ve směru hodinových ručiček vleže na zádech s pokrčenýma nohama. Přebytek oleje setřít hadříkem.

Masírovat páteř nejdříve 5 minut Zevní bylinný extrakt z kostivalu+ a potom alespoň 30 minut Bylinný olej z měsíčku+. Nakonec vše setřít hadříkem a nasucho zateplit starým trikem.

Cvičení

Pro podporu kvalitní peristaltiky:
Zadbalon 4×D uvolnění páteře na něm minutu. 4×D cvičení Novpoklony, které dělají masáž střev i zlepšují inervaci do jejich svaloviny od míchy. Uddijány hned potom. To je cvičení z jógy, kdy při zádrži dechu ve výdechu vtahujeme (pohybem bránice nahoru) břicho dovnitř a povolujeme asi 20× na jeden výdech. Při tom se opíráme rukama o stůl či stehna v mírném předklonu. Opakujeme obvykle 3-4× za sebou. Je to velmi intenzivní masáž střev a nelze ji dobře dělat brzy po jídlech.

Dýchací sifon SIF (refluxní vzduch 25-40% - viz kapitola o dýchání sifonem) dechová masáž 2-4×D 2-10 minut a na noc 15-30 minut. Zátěž zvyšovat velmi zvolna!

Meditační, pomalá, nenamáhavá cvičení bederního úseku páteře. Předklony, záklony, předklony do strany, úklony, rotace, kroužení trupem apod. Cvičit častokrát několik minut během celého dne.

Meditační cvičení při nespecifických potížích břicha: Přestaňte sledovat, co se děje okolo vás. Sedněte si třeba na postel se zkříženýma nohama (turecký sed), můžete se lehce opírat bedry o pelest nebo o zeď (vleže jen když nelze sedět). Bříška natažených palců, ukazováků a malíků se dotýkají, ostatní prsty jsou volně přeloženy střídavě přes sebe. Od malíků vzdálenější prsteník se přes bližší prsteník provlékne volně pod malíky. Palci se dotýkáte oblasti solaru a malíky směřují dolů (v rámci možností). Zavřete oči a provádějte hluboké dýchání ještěrčím dechem (viz kapitola Ještěrčí dech). Při tom si představujte v duchu, jak vaše myšlenková energie jako teplo jarního slunce prohřívá tělo, ve kterém jakoby roztával led. V mysli cestujte stále po těle a zvláště po břiše a mentálně prohřívejte všechna místa, kde máte pocit chladu. Meditujte tak dlouho, dokud nemáte pocit, že už toho bylo dost, avšak nejméně čtvrt hodiny 1-6×D.

Další doporučení

Pro rozblokování i automasáž se pohybovat (válet) 1-4×D asi minutu vleže s pokrčenýma nohama opřenýma o zem a zády na masážním Zadbalon průměr 20 cm pomalu ve směru zadek/hlava. Sedět doporučuji na sedacích míčích, nejen kvůli snížení škrcení a útlaku žil (a z toho pak křečákům) a otokům nohou, ale hlavně pro možnost pohupování se ke zlepšení funkce břišních orgánů a bederní páteře.

Přihlášení uživatele