Ulcerózní kolitida

Ulcerózní kolitida

Ulcerózní kolitidu si můžeme popsat jako opakující se až trvalé záněty v tlustém střevě.
Často postihuje konečník.

Příčinou je přehnaná imunitní reakce našeho vlastního těla. Imunita reaguje přehnaně na naše vlastní tělo, čímž dohází k zánětlivé reakci.

Příčina je pro moderní medicínu zatím plně nepochopena. Vina padá na nevhodné stravování.

Z příznaků můžeme uvést bolesti břicha, poruchy trávení, nechutenství, ale i průjmy až krev ve stolici.

Doporučení dědka kořenáře

S jídlem

Bylinný extrakt ze zeměžluče+ 1 lžička do 1-2 dcl teplé vody, pít před jídly 5-15 minut 3×D. Bylinný olej z měsíčku a rakytníku+ 3-4×D 2-4 lžičky nebo 1 lžíci. Bylinný extrakt z borůvky+ 1 lžička do 1-2 dcl teplé vody, pít po jídlech 3×D. Vláknina 4-8 g prášku do 100 ml tekutiny 2x denně, nejlépe ráno a večer půl hodiny před jídlem. Pupalkový olej 3×D 1 lžička.
Vitamín E 200 mg obden.

Mimo jídla (30 min před, nebo 2h po jídle)

Bylinný extrakt z heřmánku+ 1-2 lžičky HK do 1,5-2 dcl vody a pít 1-3xD mimo jídla nebo kdykoliv je to třeba. Pokud nebude stačit, tak přidat Bylinný extrakt ze zeměžluče+ a Bylinný extrakt z řepíku+.
Bylinný extrakt z řepíku+ 1 lžička do 1-2 dcl teplé vody, pít mimo jídla 3-5×D. Yacca 3-4×D 1. Dlouhodobě. Zvyšovat postupně. Začít 2 týdny 1×D 1 večer, 2 týdny 2×D 1, 2 týdny 3×D 1 atd. (Yaccu lze v tomto případě nahradit nějakou levnější Yuccou). Pít (upíjet) rozmrzlou vodu dopoledne 1-3 dcl, odpoledne 1-4 dcl, navečer 0,2-1 l (viz kapitola O rozmrzlé vodě).

Zevně

Bylinný olej z měsíčku+ 2-6 ml aplikovat pomocí gumového násadce do konečníku na noc. Doporučuji instalaci dámské vložky. Máte-li některý den nadměrné větry, aplikujte si jen 1 ml 2-3×D a opět vložku. K tomu je výhodné mít dámské kalhotky, v pánských se vložka většinou nezdrží dlouho. Potom se nemusíte bát svých sice fyziologických leč nelibozvučných prskavých zvuků jinak vydatně znečišťujících s pomocí olej nevypratelně kalhoty.
Bylinný olej z měsíčku+ 1-2×D pomalu mazat a jemně masírovat břicho ve směru hodinových ručiček vleže na zádech s pokrčenýma nohama a včas vyprázdněným měchýřem. Masírovat páteř nejdříve 5 minut Zevní bylinný extrakt z kostivalu+ a potom alespoň 15 minut Bylinný olej z měsíčku+. Nakonec vše setřít hadříkem a nasucho zateplit starým trikem.

Cvičení

Dýchací sifon SIF (refluxní vzduch 25-40% - viz kapitola o dýchání sifonem) dechová masáž 2-4×D 2-10 minut a na noc 15-30 minut. Zátěž zvyšovat velmi zvolna!

V klidové fázi choroby je vhodné 1-4×D cvičit břišní stěnou masáž břišních orgánů tak, že se opřete rukama o stehna nebo stůl a ve výdechu vtáhnete (vcucnete) a povolíte 10-20× břicho. To děláte tak dlouho, jak dlouho vydržíte ve výdechu (nedýchat). Obvykle stačí 2-3 série po sobě.

Meditační cvičení pro lokální změny: Přestaňte sledovat, co se děje okolo vás. Sedněte si třeba na postel se zkříženýma nohama (turecký sed), můžete se lehce opírat bedry o pelest nebo o zeď (vleže jen když nelze sedět). Bříška natažených palců, ukazováků a malíků se dotýkají, ostatní prsty jsou volně přeloženy střídavě přes sebe. Od malíků vzdálenější prsteník se přes bližší prsteník provlékne volně pod malíky. Palci se dotýkáte oblasti solaru a malíky směřují dolů (v rámci možností). Zavřete oči a provádějte hluboké dýchání ještěrčím dechem (viz kapitola Ještěrčí dech). Při tom si představujte v duchu, jak vaše myšlenková energie jako teplo jarního slunce prohřívá tělo, ve kterém jakoby roztával led. V mysli cestujte stále po těle a mentálně prohřívejte všechna místa, kde máte pocit chladu. Potom se speciálně zaměřte na problémovou lokalitu, hřejte až spalujte a meditujte tak dlouho, dokud nemáte pocit, že už toho bylo dost, avšak nejméně čtvrt hodiny 1-6×D.

Je dobré před spaním cvičit 5-15 minut dřepy na celých chodidlech a nahoru do záklonu s oporou o hýždě a výponem na špičky. Cvičení rozhýbávající hlavně bederní páteř. Předklony, záklony, úklony, rotace, kroužení atd. Důležité je pravidelné cvičení páteře 6-16×D 4-10 minut v přiměřeném rozsahu, pokud to alespoň trochu jde.

Další doporučení

Sedět doporučuji na sedacích míčích, nejen kvůli snížení škrcení a útlaku žil (a z toho pak křečákům) a otokům nohou, ale hlavně pro možnost pohupování se ke zlepšení funkce břišních orgánů a bederní páteře.

Přihlášení uživatele