Žaludeční vředy - viz Vředová choroba žaludku

Žaludeční vředy

Žaludeční vředy jsou emoční choroba.
Emočně laděné nehygienické líbání na ústa (nebo ještě hůř do nich - mimořádně nehygienické) do vás přenese bakterii Helicobacter pylori poškozující slizniční ochranný povlak žaludku tvořený hlenem, který je pro ni ovšem hotelem včetně jídelny. Aby mohla tato bakterie opravdu účinně škodit, potřebuje ještě další emoce vyvolávající obvykle stres a tím poruchy prokrvení vnitřních orgánů.

Žaludeční vředy - viz Vředová choroba žaludku.

Vzniku napomáhá i chemické či mechanické dráždění.

Chemicky dráždí alkohol a léky, konzervanty, barviva, plnidla potravin, pesticidy, emulgátory, mycí a čistící prostředky z nedostatečně opláchnutého nádobí, rozpouštědla, nikotin a dehet známé z mnohých reklam, na nichž je podepsán jako spoluautor i ministr zdravotnictví (účinně varuje...).

Mechanické dráždění spočívá v přejídání, hltání velikých soust, která se nerozžvýkána nemohou dostat rychle dál do trávicího traktu podobně jako třeba vlasy, ty naleptány fungují jako lepidlo a lepí se s potravou k sobě, až je z nich žaludeční šutr. Ale tohle je opravdu vzácné.

Při krvácejícím vředu necítíte bolest, jen jste nějak slabí a posléze se vám chce spát, usnete a hle, ono je to nafurt (nastálo). Když náhodou neumřete, tak máte obvykle nízký tlak z absence krve v cévním systému, protože je přeměněna na černavou mazlavou slizkou hmotu, kterou budete později s údivem kakat. Krev se tráví dosti obtížně a chce to zajíst nějakým kompotem a lehce stravitelným pečivem a samozřejmě na zapití Bylinný extrakt ze zeměžluče+.
Takový vředař je vlastně autoupír.

Přihlášení uživatele