Zánět pobřišnice

Zánět pobřišnice

Pobřišnice je blána okolo celého břicha zevnitř a tvoří hranici břišní dutiny. Někdy tedy u nadměrně vyvinutého člověka musí dosahovat parametrů lodní plachty. Při zánětu pobřišnice břicho tvrdne. Tady bych si dovolil poznamenat zvláštní pozorování, že naopak u zánětu mozkových blan mozek měkne, někomu i bez zánětu...

Jakákoliv infekce, podráždění či poškození se udá v břišní lokalitě na vnější straně vnitřních orgánů, automaticky způsobí i zánět pobřišnice. Nejčastějším zdrojem zánětu pobřišnice bývají záněty slepého střeva a vaječníků, někdy i kýly, úrazy apod.
Někdy při perforaci slepého střeva nápadně poklesne bolest, ale tvrdne břicho, rozvíjí se zánět pobřišnice a v tomto případě i smrtelná sepse.
Užívá se po několik týdnů až měsíců do zlepšení stavu a ústupu obtíží.

Doporučení dědka kořenáře

S jídlem

Bylinný extrakt z ostropestřece+ 1 lžička do 1-2 dcl teplé vody, pít po jídlech 3×D.
Bylinný olej z měsíčku+ 3-4×D 2-4 lžičky.
Koenzym Q10 s rutinem po 30 mg 2-3×D 1 (jen u starších přes třicet).
Bylinný extrakt ze zeměžluče+ ½ lžičky do 1-2 dcl teplé vody, pít před jídly 5-15 minut 3×D.
Pupalkový olej3×D 1 lžička.

Mimo jídla (30 min před, nebo 2h po jídle)

Bylinný extrakt z tymiánu+ + Bylinný extrakt ze šalvěje+ 2+2 lžičky do 2-3 dcl teplé vody, pít mimo jídla 3-5×D.
Práškový vitamin C 0,5-1 g 3-5×D.
Betaglukany z hlívy ústřičné 2-3 tablety denně (možno s Bylinný extrakt z tymiánu+).
Yacca 4×D 1. Krátkodobě do zlepšení stavu.
Pří užívání antibiotik: Bylinný extrakt z kopřivy+ 2 lžičky až 1/2 lžíce do 1,5-3 dcl vody 3-5xD mimo jídla i mimo antibiotika (2 hodiny od nich) a doužívat i po antibioticích.

Zevně

Bylinným olejem z měsíčku+ 1-2×D mazat a velmi pomalu a jemně masírovat břicho ve směru hodinových ručiček vleže na zádech s pokrčenýma nohama. Přebytek oleje setřít hadříkem.

Bylinný olej z měsíčku+ aplikovat pomocí gumového násadce na injekční stříkačce do konečníku 1,5-5 ml na noc. Je-li olej z měsíčku více než 1,5 ml, doporučuji instalaci dámské vložky.

Do koupelí si vařit přísadový čaj měsíčkový, přesličkový a řepíkový.

Masírovat páteř nejdříve 5 minut Zevním bylinným extraktem z kostivalu+ a potom alespoň 15 minut Bylinným olejem z měsíčku+. Nakonec vše setřít hadříkem a nasucho zateplit starým trikem.

Cvičení

Meditační cvičení při nespecifických potížích břicha: Přestaňte sledovat, co se děje okolo vás. Sedněte si třeba na postel se zkříženýma nohama (turecký sed), můžete se lehce opírat bedry o pelest nebo o zeď (vleže jen když nelze sedět). Bříška natažených palců, ukazováků a malíků se dotýkají, ostatní prsty jsou volně přeloženy střídavě přes sebe. Od malíků vzdálenější prsteník se přes bližší prsteník provlékne volně pod malíky. Palci se dotýkáte oblasti solaru a malíky směřují dolů (v rámci možností). Zavřete oči a provádějte hluboké dýchání ještěrčím dechem (viz kapitola Ještěrčí dech). Při tom si představujte v duchu, jak vaše myšlenková energie jako teplo jarního slunce prohřívá tělo, ve kterém jakoby roztával led. V mysli cestujte stále po těle a zvláště po břiše a mentálně prohřívejte všechna místa, kde máte pocit chladu. Meditujte tak dlouho, dokud nemáte pocit, že už toho bylo dost, avšak nejméně čtvrt hodiny 1-6×D.

Meditační, pomalá, nenamáhavá dechová cvičení. Dýchat pomalu na plné plíce po celý den.

Další doporučení

Nutný je dostatek kyslíku ve vzduchu. Vyhýbat se vydýchaným prostorám. Větrat.

Přihlášení uživatele