Zánět žlučníku

Zánět žlučníku

Játra se do určité míry čistí také žlučí a některé její složky zanášejí žlučovody a podílejí se na tvorbě bahna a kamenů ve žlučníku. Jakmile se žlučovody zanesou natolik, že stahem žlučníku se tento odmítá vyprazdňovat, začínají žlučníkové potíže, které v mnoha případech nekončí ani odstraněním žlučníku samého.

Zanášení je problémem stravy a životosprávy. Zánětlivý proces na žlučníku a žlučovodech ale obvykle znamená poslední akci před uřezáním, protože obřezání většinou nepomáhá. Je tedy důležité včas pomýšlet na prevenci. I když žlučník nějak výrazně po uřezání nechybí, tělo má zřejmě dobrý důvod k tomu, aby byl, jinak by nám vývojem určitě zmizel. Uvádí se, že pokud se nepřejde na beztukovou dietu, tak žlučník chybí po uřezání výrazně a tvoří se průjmy díky špatně emulgovaným tukům. Můj stodvacetikilový známý J. T. se živil stejně se žlučníkem, kdy byl štíhlý do-cent (méně než 1 q); jako nyní bez něj.

Podle mého významně zvyšuje nebezpečí zánětu žlučníku kromě kameniva a nevhodné stravy i zablokovaná páteř a sedavé zaměstnání s častými a razantními pohyby břicha (například řidič). Předkloňte se, jako kdybyste si chtěli sáhnout na špičky bot, a bližní asi objeví uprostřed vaší páteře poněkud vpáčený obratel směrem do břicha, takže oblouk páteře připomíná luk s držadlem. Bývá to v úrovni opěradla židlí a tak tomuto fenoménu říkám opěradlo. Je to velmi častý jev a ovlivňuje i ostatní duté orgány břicha (žaludek, dvanáctník, střeva, ledviny, slezinu atd.), ovšem žlučník se hlásí nejhlasitěji.
Užívá se po několik týdnů až měsíců do zlepšení situace. Potrava s výrazně sníženým přídělem masných produktů a tuků. Lehce stravitelná a jaterně dietní.

Doporučení dědka kořenáře

S jídlem

Bylinný extrakt ze zeměžluče+ 1 lžička do 1-2 dcl teplé vody, pít před jídly 5-15 minut 3×D. Když je ale těžko, tak lze tento čaj pít i po jídlech.
Bylinný extrakt z ostropestřece+ 1 lžička do 1-2 dcl teplé vody, pít po jídlech 3×D.
Pupalkový olej3×D 1 lžička.
Koenzym Q10 s rutinem s rutinem po 30 mg 3×D 1.

Mimo jídla (30 min před, nebo 2h po jídle)

1 lžička Bylinný extrakt z heřmánku+ + 2 lžičky Bylinný extrakt z řepíku+ + 1 lžička Bylinný extrakt z tymiánu+ do 1-2 dcl teplé vody, pít mimo jídla 3-4×D.
Yacca po 4-6ti hodinách 1-2 tobolky vysypané na lžičku z rozevřeného obalu tobolky a zapíjené vlažnou vodou, nejlépe Bylinný extrakt z řepíku+. Krátkodobě do zlepšení stavu.
Betaglukany z hlívy ústřičné 2-3 tablety denně (možno s Bylinný extrakt z tymiánu+).
Pít (upíjet) Rozmrzlou vodu dopoledne 1-3 dcl, odpoledne 1-4 dcl, navečer 0,2-1 l (viz kapitola O rozmrzlé vodě).

Pří užívání antibiotik: Bylinný extrakt z kopřivy+ 2 lžičky až 1/2 lžíce do 1,5-3 dcl vody 3-5xD mimo jídla i mimo antibiotika (2 hodiny od nich) a doužívat i po antibioticích.

Zevně

Bylinným olejem z měsíčku+ 1-2×D mazat a velmi pomalu a jemně masírovat břicho hlavně v oblasti nad žlučníkem a pupkem ve směru hodinových ručiček vleže na zádech s pokrčenýma nohama. Přebytek oleje setřít hadříkem.
Masírovat páteř nejdříve 5 minut Zevním bylinným extraktem z kostivalu+ a potom alespoň 30 minut Bylinným olejem z měsíčku+. Nakonec vše setřít hadříkem a nasucho zateplit starým trikem.
Do koupelí si vařit přísadový čaj měsíčkový.

Cvičení

Meditační cvičení pro lokální změny: Přestaňte sledovat, co se děje okolo vás. Sedněte si třeba na postel se zkříženýma nohama (turecký sed), můžete se lehce opírat bedry o pelest nebo o zeď (vleže jen když nelze sedět). Bříška natažených palců, ukazováků a malíků se dotýkají, ostatní prsty jsou volně přeloženy střídavě přes sebe. Od malíků vzdálenější prsteník se přes bližší prsteník provlékne volně pod malíky. Palci se dotýkáte oblasti solaru a malíky směřují dolů (v rámci možností). Zavřete oči a provádějte hluboké dýchání ještěrčím dechem (viz kapitola Ještěrčí dech). Při tom si představujte v duchu, jak vaše myšlenková energie jako teplo jarního slunce prohřívá tělo, ve kterém jakoby roztával led. V mysli cestujte stále po těle a mentálně prohřívejte všechna místa, kde máte pocit chladu. Potom se speciálně zaměřte na problémovou lokalitu, hřejte až spalujte a meditujte tak dlouho, dokud nemáte pocit, že už toho bylo dost, avšak nejméně čtvrt hodiny 1-6×D.

Další doporučení

Doporučuji vyhýbat se fyzické a dušení námaze, stresu.

Meditační, velmi pomalá, nenamáhavá dechová cvičení. Dýchat pomalu na plné plíce po celý den.

Sedět doporučuji na sedacích míčích pro možnost pohupování se ke zlepšení funkce břišních orgánů a bederní páteře.

Přihlášení uživatele