Žlučníkové kameny, zanesené žlučové cesty

Žlučníkové kameny, zanesené žlučové cesty

Snahou jater je pokud možno všechno, co nejde rozložit, detoxikovat a rozpustit ve vodě či tuku a následně vyloučit z těla (vodní roztok močí a tukový žlučí).

Smůlu mají lidé, kteří z nějakých důvodů nekonzumují dostatek tuků, protože potom se do žluči takových látek dostává minimum a straší v oběhu (JON), protože jsou mnohdy mutagenní. Nechte ty hladovce a vychrtlíky strašit, my se budeme zabývat obvyklým stavem, tedy nadbytkem.

Do žluče se dostávají hlavně krevní barviva, žlučové kyseliny a cholesterol. Ty tvoří základ úsad, bahna i kamenů. Jsou většinou armovány (prostoupeny, zpevněny) malými odloupanými kousky sliznic.

Nejlepší je mít žlučník i žlučovody čisté, jinak se může stát, že je nebudete mít moc dlouho.
Užívá se nejméně rok, ale většinou dva.

Doporučení dědka kořenáře

S jídlem

Zeměžlučová směs 12K [mírní zánět až křeče žlučníku] ½ lžičky do 1-2 dcl teplé vody, pít před jídly 5-15 minut 3×D. (1 = podstatné)
Ostropestřecová směs JK [rychlá stimulace čištění těla] 1 lžička do 1-2 dcl teplé vody, pít po jídlech 3×D. V případě, že se pravé podžebří ještě hlásí bolestí, přidáte 2 lžičky Zeměžlučové směsi 12K. (1 = podstatné)
Ostropestřecová kaše OO-KH [čištění těla, detoxikace jater] 3×D 1 lžíce. (2 = důležité)
Měsíčkový olej MO [zmírnění zánětu a čištění přes lymfu] 2-3×D 2-4 lžičky. (3 = doporučené)
Koenzym Q10 [antioxidanty na tvorbu energie v každé buňce] po 30 mg 3×D 1 (jen u starších přes třicet). (4 = vhodné)
Lecitin [na regeneraci jater, žlučníku] 1,3 g 3×D 1 (jen u starších přes třicet). (4 = vhodné)

Mimo jídla (30 min před, nebo 2h po jídle)

Měsíčkový olej MO [zmírnění zánětu a čištění přes lymfu] + olivový olej (lisovaný za studena - mají v lékárně) 2+2 lžičky ráno na lačno hned po probuzení a potom alespoň půl hodiny nic, pak Zeměžlučovou směs 12K [mírní zánět až křeče žlučníku] atd. Snesete-li to, je to výborné pro dlouhodobou aplikaci. (1 = podstatné)
Golden Yacca [rozpouští usazeniny = lepší průtok krve = odvod odpadních látek] 4-6×D 1. Pravidelně a dlouhodobě. Zvyšovat postupně. Začít 2 týdny 1×D 1 večer, 2 týdny 2×D 1, 2 týdny 3×D 1 atd. (2 = důležité)
Mátová směs MK [zlepšuje prokrvení] 1 lžička do 1-2 dcl teplé vody, pít mimo jídla 3×D. (4 = vhodné)

Zevně

Masírovat páteř nejdříve 5 minut Prvním mazáním K1 [uvolnění svalů páteře, což uvolní i trávicí orgány] a potom alespoň 15 minut Měsíčkovým olejem MO [Lymfatické cesty odvádějí z těla nepořádek. MO jde do lymfy a několikanásobně zvyšuje tento účinek.] nebo 30 minut Bylinným masážním olejem BO. Nakonec vše setřít hadříkem a nasucho zateplit starým trikem. (4 = vhodné)
Měsíčkovým olejem MO [opět do lymfy] 1-2×D mazat a velmi pomalu a jemně masírovat břicho, zvláště v pravém podžebří, ve směru hodinových ručiček vleže na zádech s pokrčenýma nohama. Přebytek MO setřít hadříkem. (4 = vhodné)

Cvičení

Sifon 6 [stimulace dýchání – bez kyslíku nemá smysl dělat ani polykat nic] (refluxní vzduch 25-40 % - viz kapitola O dýchání sifonem) dechová masáž 2-4×D 2-10 minut a na noc 15-30 minut. Zátěž zvyšovat velmi zvolna! (1 = podstatné)

Provádět častěji během dne podle možností co nejdéle řízené dýchání v modifikaci ještěrčího dechu: maximální výdech i bránicí a stažením břicha (počkat 1-3 sekundy), maximální nádech (počkat 5-12 sekund), povolit a nechat samovolně vydechnout (čekat opět 5-12 sekund) a opět supervýdech... (2 = důležité)

Je-li to možné, 1-4×D cvičit břišní stěnou masáž břišních orgánů tak, že se opřete rukama o stehna nebo stůl a ve výdechu vtáhnete (vcucnete) a povolíte 10-20× břicho. To děláte tak dlouho, jak dlouho vydržíte ve výdechu. Obvykle stačí 2-3 série po sobě. (3 = doporučené)

Meditační cvičení pro lokální změny: Přestaňte sledovat, co se děje okolo vás. Sedněte si třeba na postel se zkříženýma nohama (turecký sed), můžete se lehce opírat bedry o pelest nebo o zeď (vleže jen když nelze sedět). Bříška natažených palců, ukazováků a malíků se dotýkají, ostatní prsty jsou volně přeloženy střídavě přes sebe. Od malíků vzdálenější prsteník se přes bližší prsteník provlékne volně pod malíky. Palci se dotýkáte oblasti solaru a malíky směřují dolů (v rámci možností). Zavřete oči a provádějte hluboké dýchání ještěrčím dechem (viz kapitola Ještěrčí dech). Při tom si představujte v duchu, jak vaše myšlenková energie jako teplo jarního slunce prohřívá tělo, ve kterém jakoby roztával led. V mysli cestujte stále po těle a mentálně prohřívejte všechna místa, kde máte pocit chladu. Potom se speciálně zaměřte na problémovou lokalitu, hřejte až spalujte a meditujte tak dlouho, dokud nemáte pocit, že už toho bylo dost, avšak nejméně čtvrt hodiny 1-6×D. (4 = vhodné)

Další doporučení

Sedět doporučuji na sedacích míčích, nejen kvůli snížení škrcení a útlaku žil (a z toho pak křečákům) a otokům nohou, ale hlavně pro možnost pohupování se ke zlepšení funkce břišních orgánů a bederní páteře. (3 = doporučené)

Pro rozblokování i automasáž se pohybovat (válet) 1-4×D asi minutu vleže s pokrčenýma nohama opřenýma o zem a zády na masážním Zadbalonu (průměr 20 cm) pomalu ve směru zadek/hlava. (3 = doporučené)

Vyhledávání


Přidat k oblíbeným

Přihlášení uživatele