Ledvinové kameny

Ledvinové kameny

Ledvinové kamenivo a písek vznikají ponejvíce ze zanedbaného pití a hlavně nedostatečného močení. Dospělák by měl vymočit nejméně 1 l, lépe 1,5 l moči za den.

Každý by si měl močit do odměrného válce. K moči si přičichnout, podívat se na ni proti světlu a měřit její vyloučený objem. Má-li odměrný válec i uzávěr, nechte moč do dalšího močení sedimentovat a bude vám zřejmé, jste-li zralí na kamenivo.

Je-li moč tmavá nebo příliš zapáchající (smradlavá), tak je jí pro vyčištění organizmu málo a je důležité přidat na pití viz doporučené směsi níže.

Je-li moč zakalená až mléčná, bývá to od bílkovin ze Zánětu ledvin. Je-li zbarvená dočervena, způsobuje to krev od zánětu nebo kamene.

Je-li moči málo, buďto se příliš potíte a málo pijete, nebo vám nechtějí pracovat ledviny a budete otékat, nebo nějaký kámen či co blokuje odtok a můžete očekávat bolest ledviny. Atd.

V moči obvykle plavou malé bílé úlomky nitek - jedná se převážně o odloupanou odumřelou sliznici a je to normální. Sami se naučíte a rychle získáte zkušenosti s odhadem vlastností moči. Můžete si i zakoupit indikační papírky v lékárně a sledovat další ukazatele vašeho zdraví. Rozhodně doporučuji.

Zájem člověka o svoje výměšky (exkrementy), tedy i o stolici, je znakem jeho snahy o dobrý zdravotní stav a jeho údržbu. To by měl dělat každý normální člověk, i když se to zdá nenormální. Normální, tedy průměrné a obvyklé, je totiž to, co dělá většina lidí, i když to zrovna není správné. Potom ten, kdo dělá něco správného, například ráno cvičí, sleduje svou moč, stolici aj., je nenormální. Není to zvláštní? Ostatně normální je umřít pár let po nástupu do důchodu a nenormální dožít se v plné síle stovky. Doporučuji být nenormální...

Doporučení dědka kořenáře

Mimo jídla (30 min před, nebo 2h po jídle)

Zvýšit pitný režim.
Bylinný extrakt z jahodníku+ 1-2 lžičky do 1-2 dcl teplé vody, pít mimo jídla 3×D + ještě 1x v noci, asi v polovině spánku, když se jdete povinně vymočit.
Bylinný extrakt z vrbovky+ 1 lžička do 1-2 dcl teplé vody, pít obvykle mimo jídlo 3×D.
Yacca 4-6×D 1-2 tobolky. Pravidelně a dlouhodobě. Zvyšovat postupně. Začít 2 týdny 1×D 1 večer, 2 týdny 2×D 1, 2 týdny 3×D 1 atd.
Pít (upíjet) rozmrzlou vodu dopoledne 1-3 dcl, odpoledne 1-4 dcl, navečer 0,2-1 l (viz kapitola O rozmrzlé vodě).

S jídlem

Bylinný extrakt z borůvky+ 1 lžička do 1-2 dcl teplé vody, pít po jídlech 3×D.
Pupalkový olej3×D 1 lžička.

Zevně

Masírovat páteř nejdříve 5 minut Zevním bylinným extraktem z kostivalu+ a potom alespoň 15 minut Bylinným olejem z měsíčku+. Nakonec vše setřít hadříkem a nasucho zateplit starým trikem.

Cvičení

Dýchací sifon SIF (refluxní vzduch 25-40 % - viz kapitola O dýchání sifonem) dechová masáž 2-4×D 2-10 minut a na noc 15-30 minut. Zátěž zvyšovat velmi zvolna!

Meditační cvičení pro lokální změny: Přestaňte sledovat, co se děje okolo vás. Sedněte si třeba na postel se zkříženýma nohama (turecký sed), můžete se lehce opírat bedry o pelest nebo o zeď (vleže jen když nelze sedět). Bříška natažených palců, ukazováků a malíků se dotýkají, ostatní prsty jsou volně přeloženy střídavě přes sebe. Od malíků vzdálenější prsteník se přes bližší prsteník provlékne volně pod malíky. Palci se dotýkáte oblasti solaru a malíky směřují dolů (v rámci možností). Zavřete oči a provádějte hluboké dýchání ještěrčím dechem (viz kapitola Ještěrčí dech). Při tom si představujte v duchu, jak vaše myšlenková energie jako teplo jarního slunce prohřívá tělo, ve kterém jakoby roztával led. V mysli cestujte stále po těle a mentálně prohřívejte všechna místa, kde máte pocit chladu. Potom se speciálně zaměřte na problémovou lokalitu, hřejte až spalujte a meditujte tak dlouho, dokud nemáte pocit, že už toho bylo dost, avšak nejméně čtvrt hodiny 1-6×D.

Další doporučení

Pro rozblokování i automasáž se pohybovat (válet) 1-4×D asi minutu vleže s pokrčenýma nohama opřenýma o zem a zády na masážním Zadbalonu průměr 20 cm pomalu ve směru zadek/hlava.

Přihlášení uživatele