Zánět ledvin

Zánět ledvin, močových cest

K zánětu ledvin stačí trochu nastydnout od nohou nebo zad, nejlépe obojí. Výsledkem je, že patogenní mikrobi, původně držení imunitním systémem v šachu, se přemnoží a myslí si, že jim patří svět, a chovají se v něm (urologickém systému) jako lidé na povrchu zemském. Devastují a ničí.

Ledvina se překrvuje, až mohou drobné cévky praskat a v moči se objeví krev, někdy i hodně. Každopádně jsou močí vyplavovány spousty mikrobů, které se mohou usazovat i v ostatních částech urologického systému a přenést zánět tam (močový měchýř, močové cesty) nebo i do pochvy atd., máte-li ji.

Zánět ledvin může být způsoben i mechanicky - pohybem močového kamene, úderem, prudkým pohybem, předržením moči nevymočením. Chemicky ho umí vyvolat některé léky, koření a látky dráždivé, zelenina (petržel, černá ředkev apod.). Též infekce jinde v organizmu.
Užívá se po několik týdnů až měsíců do zlepšení stavu a ústupu obtíží.

Doporučení dědka kořenáře

S jídlem

Vápník + hořčík 3×D 1 lžička.
Bylinný olej z měsíčku+ 3-4×D 2-4 lžičky.
Bylinný extrakt z ostropestřece+ 1 lžička do 1-2 dcl teplé vody, pít po jídlech 3×D.
Pupalkový olej 3×D 1 lžička.

Mimo jídla (30 min před, nebo 2h po jídle)

Bylinný extrakt z tymiánu+ + Bylinný extrakt z vrbovky+ 2 + 2 lžičky do 2-3 dcl teplé vody, pít mimo jídla po celý den střídavě asi po 1-2 hodinách s čajem Bylinný extrakt z medvědice+, který se připraví tak, že do 2-3 dcl teplé vody rozpustíte 1/2-1 lžičku (nebo spolknete 1-2 tablety) Jedlá soda bicarbona a přidáte 3-4 lžičky Bylinný extrakt z medvědice+. (tento extrakt se nesnáší s kyselou potravou!)
Betaglukany z hlívy ústřičné 2-3 tablety denně (možno s čajem Bylinný extrakt z tymiánu+).
Yacca 4-6×D 1. Krátkodobě do zlepšení stavu.

Pří užívání antibiotik: Bylinný extrakt z kopřivy+ 2 lžičky až 1/2 lžíce do 1,5-3 dcl vody 3-5xD mimo jídla i mimo antibiotika (2 hodiny od nich) a doužívat i po antibioticích.

Zevně

Bylinným olejem z měsíčku+ 1-2×D mazat a velmi pomalu a jemně masírovat břicho ve směru hodinových ručiček vleže na zádech s pokrčenýma nohama. Přebytek oleje setřít hadříkem.
Do koupelí si vařit přísadový čaj měsíčkový a přesličkový.
Masírovat páteř nejdříve 5 minut Zevním bylinným extraktem z kostivalu+ a potom alespoň 15 minut Bylinným olejem z měsíčku+. Nakonec vše setřít hadříkem a nasucho zateplit starým trikem.

Cvičení

Meditační cvičení pro lokální změny: Přestaňte sledovat, co se děje okolo vás. Sedněte si třeba na postel se zkříženýma nohama (turecký sed), můžete se lehce opírat bedry o pelest nebo o zeď (vleže jen když nelze sedět). Bříška natažených palců, ukazováků a malíků se dotýkají, ostatní prsty jsou volně přeloženy střídavě přes sebe. Od malíků vzdálenější prsteník se přes bližší prsteník provlékne volně pod malíky. Palci se dotýkáte oblasti solaru a malíky směřují dolů (v rámci možností). Zavřete oči a provádějte hluboké dýchání ještěrčím dechem (viz kapitola Ještěrčí dech). Při tom si představujte v duchu, jak vaše myšlenková energie jako teplo jarního slunce prohřívá tělo, ve kterém jakoby roztával led. V mysli cestujte stále po těle a mentálně prohřívejte všechna místa, kde máte pocit chladu. Potom se speciálně zaměřte na problémovou lokalitu, hřejte až spalujte a meditujte tak dlouho, dokud nemáte pocit, že už toho bylo dost, avšak nejméně čtvrt hodiny 1-6×D.

Další doporučení

Nezbytné je mít teplé nohy!

Přihlášení uživatele