Detoxikace (v.110418)

Detoxikace

Pro zpomalení zanášení organizmu JONem (jaterní odpad nezdetoxikovaný) a za účelem  navrácení pocitu zdraví a pro dlouhověkost je nutno upravit prostředí organizmu do maximální detoxikace, aby se mohl bránit vedlejším účinkům potravní chemie i veškeré ostatní chemické zátěže. Problémem je, že játra jsou hlavní detoxikační orgán, ale zanášejí se také. Problém druhý je v tom, že je potřeba detoxikovat i to, co se v těle usadilo už dávno jako beton a vytěsnilo svým objemem životně důležité rozpouštědlo bordelu – vodu.

Vody je potřeba pít tolik, aby bylo vymočeno podle mě asi 2-2,5 litru moči za den, dámy,děti a starci možno i o trochu méně.

Každá buňka těla potřebuje k životu 3 věci: Přísun kyslíku, živin a zbavení se svých metabolických zplodin (metabolity).

Metabolity se dostávají membránou z buňky ven do okolních tělesných tekutin. Bohužel jen tehdy, není-li tam již obsazeno nezdetoxikovanými metabolity z minula nebo z nadměrné činnosti jiných tkání. Odtud to jsou metabolity dopraveny do jater a detoxikovány hlavně enzymatickou oxidací. Ovšem jen tehdy, mají-li játra kyslík.

Kyslík se do organizmu dostává dýcháním, ale to funguje kvalitně jen při tělesné námaze, jinak automatika velmi zaostává za potřebou, protože mozek nemá nebo nevyhodnocuje signály o přidušení kvalitně. Nevyhodnocuje je pro jiné stresové vytížení nebo nemá, protože krční páteř vpřed nesené hlavy jako Hurvínek se prohýbá dopředu a vzadu se uskřinují nervy odstupující z míchy, které pak nevedou korektně signály z čidel dechu v krčních tepnách na úrovni štítné žlázy (proto mnohdy nefunguje ani štítná žláza dobře).

Nejsou-li metabolity dobře játry detoxikovány či vylučovány, hromadí se v organizmu hlavně ve vazivech. Nejvíce nám to vadí v kloubech (vržou a před použitím se musí rozhýbat, aby fungovaly) a v okolí páteře, kde svými otoky blokují i odstupující nervy a ty potom inervují vnitřní orgány nekorektně, což vede nejdříve k jejich špatné funkci a posléze k poruchám a chorobám.

Když je kyslíku málo, tak buňka přechází na anaerobní režim, při kterém využívá kyslík z molekul cukru a škrobu za cenu obrovské produkce organických kyselin ze zbytků použitých molekul. Tam, kde se zpomalí tok krve, dochází ke spotřebování kyslíku z krvinek a přechod na anaerobní režim. Lokální překyselení omezuje buňkám možnost vyloučit do daného prostoru svoje zplodiny a přecházejí přes stav zástavy funkce a otok v postupné oslabování až odumírání.

Překyselení je doprovázeno hypoglykémií a až nezvladatelnou chutí na něco sladkého. Když si vezmete něco sladkého a játra to ihned vypustí do hladového oběhu pro vaše uspokojení, slinivka si všimne náhlého rozdílu v množství cukru v krvi a vypustí do vás během asi půl hodiny inzulín, aby se cukr vstřebal do buněk. Kupodivu nejsnáz a zcela zákeřně se uloží do buněk tukových. A za hodinu máte zase hlad, který lze léčit naštváním se, tělesnou námahou, zdřímnutím si nebo opět potupně pamlskem.

Překyselení spotřebovává volné neutralizující kationty, zvláště vápník, který kyseliny doprovází z těla ven. Potom ovšem ve figuře chybí. Překyselení také rozšiřuje cévy a krev v nich snadněji městná až do fáze, kdy krvinky čekající na odstavené koleji kdesi na cestě spotřebují svůj vlastní kyslík a nemohou ho předat dál. Tím dochází k akceleraci hypoxie a jejích negativního vlivu na práci buněk včetně bílých krvinek a tím i imunity.

Otoky vaziv dotlačené kyseliny do blízkosti nervů svými volnými elektrony indukují v nervovém systému falešné signály. Ten je jejich eliminací přetěžován a svým zvýšeným výkonem také metabolicky samointoxikován, což tělo nutí k produkci stresových hormonů, které umožňují i takto nepříznivé podmínky nějaký čas přežívat.

Stresové hormony jsou ale určeny k akci – boj nebo útěk. To dělá hlavně adrenalin. Rozpohybujete-li tělo, tak uvolněné živiny i kyslík dopravíte z rezerv do tkání a překonáte krizi. Trvá-li déle a adrenalin dojde, znamená to noradrenalinový režim, kdy člověk přechází z bojovných emocí na podřízené, na plačtivé nálady a k akci je potřeba ho nějak donutit, protože sám toho již nebývá schopen. Tato fáze stresu zlepšuje vnímání podmínek ke stresu vedoucích a paměť. Asi proto, aby se toho člověk příště vyvaroval.

Když dojde i noradrenalin, jedete na dopamin. Vlastně nejedete, ale vytuhnete v bezvládnou apatii, kdy si ještě na PC stereotypně hrajete karty, ale spát nejdete, protože dojít do postele je pro vás již moc akční; myslet ovšem také...

Útok, podřízenost a mrtvolnost jsou základní přírodní obranné matrice a v nás se projevují víc, než jsme ochotni si přiznat. Jsme-li unaveni, jsme intoxikováni svými metabolity a musíme se vyčistit. Játry; musíme jim dát kyslík – ubereme největšímu žroutu, nervovému systému spánkem či meditací a tím nám zbude dost pro játra.

Když sedíme u PC, tak stresem a nehybností nás nic nenutí dýchat. Tím se překyselujeme. Krev městná nejvíce v břiše a v nohách. Proto je nezbytný pohyb – novpoklony, lehsedy, neposedná bedrožidle, aby se nám v těle trochu protočila krev a neměstnala. Nedýcháme-li, tedy sifon 6. Překyselené svaly netvoří teplo, protože nemají kyslík pro mikrochvěcí teplozdrojné pohyby a stydneme. Přestává nám fungovat mozek a, čím více nás to štve, tím méně se dobíráme k nějakému řešení a navíc začínáme rychleji zapomínat i to, co jsme právě přečetli. Takže pozor na studené končetiny, únavu, deprese, chuť na sladké, ztrátu krátkodobé paměti a soustředění, protože toto jsou zřetelné znaky aktuální intoxikace v důsledku přidušení. To všechno znamená, že se zrychleně zanášíme a někdo by měl pomýšlet na naši detoxikaci, protože nám to už skoro nemyslí a bojíme se jakékoliv změny návyků, protože nejsme schopni si do nefungujícího mozku nabrat jakékoliv další učení novinek. Ostatně i na nový detoxikační režim si musí tělo navyknout postupně během dvou týdnů, jinak se každé změně přirozeně brání formou absťáku.

Jídla jaterně šetrná - určitě bez margarínů (ztužené tuky), uzenin, koření, cukru, bílé mouky, kyselých potravin (hlavně citrusy ap.), tepelně barevně změněných, smažených a konzervovaných potravin, Éček. Omezit maso a brambory.

Pro dodávku kyslíku doporučuji každou dostupnou hodinu dýchat chvíli ještěrčím podle možností. Ideální je dýchání sifonem 6, kdo zná. Pro dobíjení vlastní bioenergie i novomeditační dechová cvičení, případně nepříliš namáhavá ufuněná stereotypní činnost podobná sportu.

Ostropestřecová kaše OO-KH 2-3xD 1-3 lžičky dlouhodobě s jídly podle snášení. Lze i víc, ale ne na noc. Po jídlech doporučuji 3xD 1-2 lžičky Ostropestřecového čaje JK do 1-2 dcl vody. A před jídly si občas dopřát 1/2 lžičky Zeměžlučové směsi 12K do decky vody kvůli čištění žlučovodů a snazšímu strávení, případně dotrojdecky kvůli hubnutí.

Mimo jídla čistí klouby Šípková směs AK a krev Borůvková směs CK 1-2 lžičky od každého do 1,5-2,5 dcl vody, pít 3-4xD.

Střeva se v noci moc nepohybují a potrava někdy zahnívá. Proto na noc doporučuji 1-2 lžíce Carbofitu rozmíchat do půldecky vody a zapít 1,5 dcl vody.

Samozřejmě v osobní nebo v internetové poradně www.dedekkorenar.cz můžeme doplnit další dle specifické potřeby organizmu.

Pro kvalitní inervaci od páteře doporučuji se půlminutu poválet 4-6xD zády po zadbalonu a obden masírovat záda pohodlně nahřívací koulí (nebo méně účinně bez ní) a alespoň Měsíčkovým olejem MO s předpokladem lubrikace kolagenu.

Lze aplikovat rašelinné detoxikační koupele.

Omezte vzrušení a stres, protože pak zapomínáte dýchat a tím ve vás vzniká kyselé prostředí, které vyhovuje rakovině, zvyšuje jedovatost lékoterapie, blokuje imunitu a omezuje normální tělesné pochody. Zařaďte mírný nenamáhavý krevcirkulační pohyb (nejlépe novpoklony).

V detoxikaci i málo je víc než nic. A nejen tam. Věřte si! Třebas jen málo, ale tolik, abyste mohli začít. Protože kdo nezačal, skončil.

B. Nový, www.dedekkorenar.cz, v.110418

Přihlášení uživatele