Novpoklony

Novpoklony

Novpoklony jsou zkratkou slov Nový a poklony proto, aby se odlišily od jakýchkoliv jiných poklon. Každý, kdo je pravidelně cvičí, se během kvartálu dostává do stádia téměř notorického zdraví. A s našimi čaji navíc je vlastně úplně nevhodný pro zdravotní experimenty. Jako jeho odpovědný pozůstalý ho musíte umlátit. Ovšem, necvičíte-li 4×denně 28 novpoklon vy, stane se asi pozůstalým on.
Novpoklony se cvičí ráno, dopoledne, odpoledne a v podvečer. Cvičí se z duchovních příčin v násobcích magické sedmičky; zprvu menší počet, postupně se přidává: 7, 14, 21, 28, 35 až 49. Duchovnější osoby i víc. Cvičí se jich tolik, na kolik se právě hmotně i duchovně cítíte, není nezbytné dodržovat striktní počet.

Novpoklony mají základní jednoduchou a velmi dostatečnou verzi pěti cviků, ale existuje též složitější varianta duchovní i těžká varianta duchovního bojovníka nenápadného meditačního stylu.

1. Předklon s nataženýma nohama, visícími pažemi a co nejvíce nahrbení. Základní výdech.
2. Z toho klek a vzápětí sed na paty. Hlavu předklonit nahrbeně na zem před kolena. Ruce se opírají o zem na úrovni ramen. Další výdech.
3. Odraz rukama do nízkého dřepu na celých chodidlech, vzdálených na píď od sebe a rovnoběžných. Hlava v předklonu, ruce na zemi. Totální dovýdech.
4. Ruce opřít nad koleny a s jejich pomocí se vztyčit do záklonu s podsazením pánve a s oporou rukama o dolní část zadku. Nedýchat.
5. Narovnat se a postavit se na špičky do výponu s oběma rukama nad hlavu a tímto otevřením hrudníku provést maximální nádech.

 

novpoklony

 

Přihlášení uživatele