Téma: Aminokyseliny pro sportovce

Celkem 2 příspěvků.

V Poradně může odpovídat jenom Dědek kořenář.
Dědek kořenář 2011-07-21 19:34:47, odpověď na #12023 ukázat v kontextu reset

Amino Hydro 4000 je přípravek obsahující čisté aminokyseliny, které tělu nijak neuškodí. Pokud má syn vysokou fyzickou zátěž a zvýšené nároky na sílu a dynamiku, pak si tělo potřebuje tvořit svaly a aminokyseliny v koncentrované formě jsou dobrým řešením. Pro organizmus je jejich zpracování a využití výhodnější i šetrnější, než kdyby si odpovídající množství musel brát z běžné potravy, které by navíc muselo být značné množství, včetně dalších nebílkovinných (a někdy i nežádoucích) složek. Není vhodný při nedostaku pohybu a nedostatečném zadýchání pohybem.
Nitric Oxide Expander obsahuje rovněž aminokyseliny a další přírodní látky podporující tvorbu NO (oxid dusnatý) v organizmu při dostatečném pohybu a prokysličení jater sif6. NO má v těle několik důležitých funkcí, kromě podpory regenerace a tvorby svalové tkáně je to i prevence aterosklerózy, hypertenze a trombóz, podpora mozkových funkcí a imunity. Nedostatečná tvorba NO z důvodu nadměrné fyzické zátěže či případných psychických stresů bývá příčinou brzkého nástupu stárnoucích a degeneračních změn. (Pozor ale na přímý obsah NO v potravinách, např. v uzeninách, v tlustém střevě má NO silný kancerogenní efekt.)
V obou případech to chce OO-KH, JK a dostatek kyslíku.
Jedinou výhradu mám vůči složení kapslí přípravku NOE obsahujících škodlivá syntetická barviva azorubin, tartrazin a žluť SY, která mohou vyvolat alergii či astma a u dětí a mladých osob mohou být též příčinou hyperaktivity a poruch soustředění. Žluť SY je dokonce v několika evropských zemích zakázána pro podezření z kancerogenity a je podán návrh na její zákaz v celé EU. V jedné kapsli je sice obsah těchto barviv zanedbatelný, ale pokud je produkt užíván dlouhodobě a ve větších dávkách, nepříznivý účinek na zdraví se může projevit, zvláště v kombinaci s běžnou konzumací dalších potravin obsahujících toto barvivo (pudinky, hořčice, cukrovinky, nápojové koncentráty).

Lily* 2011-07-20 17:52:08 ukázat v kontextu reset

Chci se jen zeptat, jestli nemůže nějak vadit či poškodit mého syna užívání Extrifit: Amino Hydro 4000 a Aminostar: Nitric Oxide Expander? Je mu 20 let, je zdravý, aktivně sportuje od 10 let házenou, 3x týdně tréninky a o víkendu zápasy, taky chodí několikrát týdně do posilovny. Snaží se mít hezkou postavu a svaly. Není v jeho věku užívání těchto produktů zbytečné, návykové, nemůže mu jinak na organismus škodit, vstřebá vůbec organismus vše z těchto produktů? Děkuji.(http://obchod.ronnie.cz/s-1260-nitric-oxide-expander.html, http://obchod.ronnie.cz/s-2590-amino-hydro-4000.html)

V Poradně může odpovídat jenom Dědek kořenář.

Přihlášení uživatele