Téma: Dásně-nádor

Celkem 21 příspěvků.

V Poradně může odpovídat jenom Dědek kořenář.
Revelacao 2010-03-07 12:41:42, odpověď na #1586 ukázat v kontextu reset

Zkusila jsem podstatné přesunout na nové téma v Diskuzi. Třeba nám osmerka bude psát už tam ...

Dědek kořenář 2010-03-07 11:15:45, odpověď na #1583 ukázat v kontextu reset

Struktura stránek to nedovoluje.Více viz obecné zpracování: Více viz obecné zpracování: ParadentózaBolesti zubů, viklavost, vypadávání a paradentóza


Dědek kořenář 2010-03-07 11:15:04, odpověď na #1579 ukázat v kontextu reset

Někdy dobří lékaři už mají tolik pacientů, že další nepřijímají a přijímají jen ti, kterým hynou...
Faktem je, že potom nezbývá než hladit a modlit, a když upadne uhnilá kost, tak jen hladit, protože modlit se není čím. Ještě by se dalo soudit. Ani si numíte představit, jak taková perspektiva zvýší lékařovu administrativu... a mnohdy i péči. A to je právě ten další problém, kdy lékař neperspektivního pacienta nepřijme. Postižení sice přicházejí, ale to je problém spíše politický, který ale u nás těžko někdo vyřeší.
Žijeme v hektické a velmi nestereotypní době. Myslím, že tolik zajímavých změn na Zemi ještě nebylo, než za posledních 100 let. A my jsme v tom dosud živí. Je to fantastický dar. Podívejte, na to hemžení politiků a marné duchovní výkřiky němých hluchým. Past touhy vlastnit vybičované reklamou až po smrtonosné myšlenky závislých. Země se viditelně učí lidskou hračkou, co může od života na sobě očekávat a chová se jako naivní předpubertální děcko, které dostalo atomové sirky. Zemi ničí zákon o duševním vlastnictví velmi zákeřným způsobem. Je to blok technického a duchovního rozvoje pozemšťanů, protože každý, kdo cokoliv vymyslí a zaregistruje si to první, má nárok na prodej vstupenek na vše, kde je to použito a ze všech svých ekonomických a následně právních sil ekonomikou přizpůsobených brání jakýmkoliv dalším novinkám, které by zlatou stařinku předběhly. Proto většina převratných vynálezů mizí v trezorech a jen díky sv. válce část z nich vyšla ven. Všichni se podřizujeme vládě majitelů a snažíme se také stát majiteli. To naznačuje jenom jedinou možnou cestu. Vládnoucí si nás musí zaregistrovat a kontrolovat co nejlépe, aby mohl modernější otrokářský řád zamořit vše živé a konečně jsme mohli poručit větru a dešti. Protože tento systém vede ke kolapsu administrativou a tím se znehodnotí do té míry, kterou vidíme v CZ. Povšimněte si, jak malá zemička světového významu zaniká v parazitizmu a kanibalizmu přítomných a za pár let tu nezazní ani tuzemský jazyk.
Takhle to dopadá, když někdo včas nemá dubovky...

Levandulka 2010-03-07 11:01:56, odpověď na #1580 ukázat v kontextu reset

Revelacao, ano, pořád ještě spousta lidí vzhlíží s bezmeznou důvěrou ke "svému" lékaři. A bohužel se nechávají demolovat.... Nemusí se hned měnit lékař - exisutují konzulatce s jiným lékařem - lékař si je nechá zaplatit - ale ta platba je mnohdy velmi vyplatí, ušetří finanční prostředky následně. Na základě konzulatace je možné se potom rozhodnout, zda zůstat u svého lékaře nebo ho změnit.
Pacienti si ani dnes neuvědomují, že jsou pro svého lékaře kšeft - a ne malý. Přináším-li někomu peníze, proč je nosit tam, kde mi nepomůžou nebo mají přístup, který mi nevyhovuje?
Zuby jsou dost drahým odvětvím, které se bude platit čím dál tím více. Správná péče o zuby tedy předchází pozdější vyndavání peněz z našich peněženek.
Chodíme jenom z nostalgie pro rohlíky k pekaři, který je dělá připečené, má je na špinavých platech? Myslím si, že určitě ne. Pekaře změníme raz dva. A to jde jenom o rohlíky.
Proč se tedy bát změny, která nám prospěje?
Zákrok na dásních bolí, auau. Ale je tolik prostředků, jak následné bolení zmírnit, dbát o správné zahojení. A hlavně - lékař by měl pacienta kontrolovat, probírat s ním možnosti - nenechat ho trpět. Zuby jsou spojeny s dalšími orgány v těle. A může se zadělat na daleko větší problém, než se původně jevil.
Osmerko, proberte to všechno s maminkou a přeji šťastné rozhodnutí.

PS: dědku, dala by se tahle debata přesunout do debat? Zuby a dásně tu bývaly dost frekventovaným tématem.

Revelacao 2010-03-07 10:22:46, odpověď na #1579 ukázat v kontextu reset

Sohlasím s Levandulkou.
Už to, že se můj lékař podivil nad postupem ... lékař nemůže nechat pacienta trpět. Samozřejmě to chce mít odvahu hledat poradu jinde. A člověk se bojí zkusit změnu.

Levandulka 2010-03-07 10:09:54, odpověď na #1560 ukázat v kontextu reset

Dobré ráno osmerko,
jak tu čtu patálie vaší maminky se zubama - osobně bych co nejdříve změnila lékaře a vyhledala opravdu odborníka. Přístup lékaře maminky se mi zdá více než podivný a s dásněmi není žádná legrace. V dnešní době existuje spousta moderních metod, jak dát dásně dokupy.
Jasně, že je rozhodnutí jenom na vaší mamince, ale u dásní žádné hlazení nepomůže - tam pomůže jenom kvalitní lékařský zákrok. Na doléčení mám vynikající zkušenosti s dědkovo enterosgelem a dubovkami - tady by už pak byly asi dobré i zubovky.

Revelacao 2010-03-06 12:24:57, odpověď na #1560 ukázat v kontextu reset

Dobré poledne!
Vydržte, mažte a pozitivně hlaďte bolavé místečko. Myslím na Vás.
Vše se děje jak má. Možná má maminka na kontrolu jít co nejpozději, aby mastička měla čas ještě déle působit, než ji kontrola „zhlédne“ …
Bolesti jsou snesitelnější?

osmerka 2010-03-06 09:18:39 ukázat v kontextu reset

Dobré ránko,
mamina sice u doktora byla čekala na něj 2hod.a pak se dověděla,že byl odvolaný k operaci.Takže bohužel až zas další čtvrtek budem chytřejší.jinak mastičku jsem koupila tu co napsal pan doktor.Je bez předpisu,další je na oči a tam už je potřeba recept.Mamině jsem ani neříkala cenu,jinak by to sňou asi šlehlo (250,-) ale hlavně že to pomůže.zas jí budu muset dokoupit.
Ještě moc děkuji.

Revelacao 2010-03-04 08:26:59, odpověď na #1512 ukázat v kontextu reset

To je krásná zpráva po ránu!
Myslím na Vás často, tyto věci se hojí dlouhodobě. Věřím také, že pan doktor o účinnosti masti nepochybuje a má s ní dobré zkušenosti. Byla jsem velmi ráda, že na email odpověděl. Ať už dnešní kontrola dopadne jakkoliv, mažte dál místo a pište jak to postupuje. Na Netu jsem našla s tímto názvem více produktů, jaký konkrétně jste koupila?
Mám radost, že zatím alespoň bolest není tak veliká ...
Hezký den! ))))))

osmerka 2010-03-04 07:51:52 ukázat v kontextu reset

Tak jsem zvědavá jak mamka dneska dopadne u doktora.Od té soboty co si to pravidelně mazala mastičkou,už neměla tak strašné bolesti(dalo se to vydržet).Když se na ránu včera koukala,tak se jí zdála menší.No uvidí co na to pan doktor.hned jak budu mít nějaké informace písnu co a jak.
Děkuji a hezky sluníčkový den.
osmerka

osmerka 2010-02-27 19:50:51 ukázat v kontextu reset

Moc děkuji,teď jsem akorít s mamkou domluvila a ptala se jí jestli po namazání přestalo bolet,prej že né furt to tepe.Tak snad na noc to bude lepší.
Děkuji a Vám taky zbytek hezkého dnešního dne.

Revelacao 2010-02-27 16:34:42, odpověď na #1426 ukázat v kontextu reset

Přeji, aby jí ustaly bolesti a pak už se pomalu nají a patro se také vyzdraví. Moc vás zdravím!

Revelacao 2010-02-27 16:27:54, odpověď na #1427 ukázat v kontextu reset

Pište, jak zvládla maminka aplikaci (nemám vůbec představu v jaké konzistenci to je) , mám radost, že se to podařilo koupit! Když tak se budu pana doktora ptát dále...
Hezké sluníčko!

osmerka 2010-02-27 15:58:01, odpověď na #1420 ukázat v kontextu reset

Ještě jednou moc děkuji.Hned jsem vlítla do lékárny a mamce mastičku koupila-není na předpis.
Snad jí pomůže.Ještě vyzkouším bylinky,ale ty až v pondělí u Světlušky maj zavřeno.
no aspoň teď nebude mít bolesti a třeba se aj vyspí.
osmerka

osmerka 2010-02-27 15:54:31 ukázat v kontextu reset

mamka má obnaženou kost z vnitřní strany na horním patře.Po první operaci se jí nepřichytila sliznice,když ríkala doktorovi,že má v ústech zápach,bolesti... jen jí tu ránu vyčistil peroxidem a hotovo po 2 týdnech ji vypadla uhnilá kost -nevím jak to popsat,ale horní patro uprostřed.Teď je po další operaci a jak už jsem psala má odhalenou kost -levá strana.klenbu má vyplněnou sliznicí, tu má přišitou až do krku v podstě má horní patro srovnané,takže jazyk nemá kam dát.

Revelacao 2010-02-27 08:57:47, odpověď na #1420 ukázat v kontextu reset

Můžete mi prosím třeba napsat, kde přesně obnažené místo v ústech maminka má?

Revelacao 2010-02-27 08:32:36, odpověď na #1418 ukázat v kontextu reset

Držím palce! Jen nevím jestli přípravek je běžně dostupný, nebo jen na předpis, nebo s ním disponuje jen lékař ... to se pan doktor nezmiňuje. Však zjistíte a ozvěte se jak jste pochodila.

osmerka 2010-02-27 06:17:40 ukázat v kontextu reset

moc děkuji za informace a hned jedu do Světlušky a nakoupím i do lékárny.A všechno vyzkoušíme.Třeba po 3letech šílených bolesti si konečně oddychne.S pozdravem osmerka

Revelacao 2010-02-26 21:50:25, odpověď na #1392 ukázat v kontextu reset

Milá paní,
Váš problém mne oslovil svou naléhavostí a přeposlala jsem celé Vaše povídání svému lékaři, který mi před jistou dobou dásně operoval (řešili jsme jiný problém) Posílám jeho odpověď. Věřím, že Vás potěší. Vaši maminku moc zdravím! ))

Citace:
Dobrý večer, půjdu rovnou k meritu věci;
existují preparáty na basi carboxycelulosy(vazký základ) kterým lze byť dočasně pokrýt vzniklé defekty opakovaně tak, že rané plochy jsou kryty a díky obsahu některých látek pak je indukováno hojení a reepitelizace defektů. Některé mají přísadu anestetickou (bolest tlumící).
Vhodný preparát je např. Solcoseryl. Trochu mne překvapuje, že dotyčný(í) lékař(i) už toto neaplikovali a nereagovali na stesky této pacientky, protože tyto preparáty jsou chronicky známé. Čili ať je pacientka o tuto službu požádá, taková terapie by měla být samozřejmostí a součástí takového výkonu až do úplného vyhojení.
Já také poměrně často odbírám slizniční štěpy a vždy odběrové místo ošetřím výše popsaným způsobem s tím, že pacientovi předám tubu a naučím jej tuto hmotu aplikovat dle potřeby na příslušné místo...

Dědek kořenář 2010-02-26 03:39:17, odpověď na #1392 ukázat v kontextu reset

Doporučil bych několikrát denně prostříknout REK z rozprašovače neředěné, protože to je hojivka. Při bolesti asi pomůže jen RK.

osmerka 2010-02-25 20:57:22 ukázat v kontextu reset

Dobrý den,
chtěla bych Vás poprosit o radu,moje mamka 55let je po operaci horního patra,měla tam nádor-po odstranění měla díry takže vůbec nemohla jíst,pít-všechno měla v nose nebo se jí to usadilo v dutinách nyní je po další nepodařené operaci-pořád má někde malou dírku nemůže pořádně komunikovat...(je bezzubá).Aby jí zadělali díry vzali jí sliznici z vnitřní strany dásní,má nyní odhalenou kost,hrozný bolesti a pan doktor jí řekl,že bohužel stím se musí naučit žít.Chci se informovat co by pomohlo na zaceleni a aby se uchytla tkáň.
Moc děkuji za informaci.
osmerka

V Poradně může odpovídat jenom Dědek kořenář.

Přihlášení uživatele