Téma: cysty na vaječnících - neplodnost

Celkem 2 příspěvků.

V Poradně může odpovídat jenom Dědek kořenář.
Dědek kořenář 2014-01-29 23:50:08, odpověď na #17937 ukázat v kontextu reset

Škoda, že jako výrobní kontrolor ani nečtete zadání dotazu... Bohužel jste mi to tak znepřehlednila, že vám doporučuji si přečíst 9 odpovědí na stejné téma zde v poradně nebo, co jsem napsal v chorobách nebo nejlíp přijeďte do poradny osobní.Více viz obecné zpracování: Cysta pasivní, klidová, myom), Neplodnost ženská


Milén79 2014-01-29 13:51:21 ukázat v kontextu reset

Dobrý den, obracím se na Vás o radu a pomoc na popud mého bratra a jeho partnerky, kterým jste velmi pomohl od velkých potíží a k miminku.
Bude mi letos 35 let a s manželem jsme se již před téměř třemi lety začali pokoušet o miminko, ale bohužel to stále nejde. Ve 22-ti letech jsem prodělala první gynekologickou operaci, při které mi prý provedli revizi vaječníku a drilling, pak mi dávali clostylbegyt (nebo tak nějak se to jmenovalo) a stejně to nepomohlo. Měla jsem později problémy se špiněním a bolestivostí v podbřišku a tehdejší gynekolog mi stále říkal, že je to jen ovulace. Nedalo mi to a změnila jsem gynekologa, ten okamžitě zjistil, že mám cysty na vaječnících a přerostlou sliznici na děložním čípku, která nebyla zdravá. Podstoupila jsem tedy před třemi lety druhou gynekologickou operaci a tam mi odstranili velkou cystu na pravém vaječníku a udělali konyzaci čípku. Po půl roce jsem měla kontrolní vyšetření na průchodnost vejcovodů a ty jsou v pořádku. Manžel byl na spermiogramu a má i malou pohyblivost spermií cca 50%. Nechali jsme věcem volný průběh, že snad to přijde samo. Ale byla jsem letos na kontrole u gynekologa a opět mi zjistil cysty na vaječnících. Do toho všeho u manžela diagnostikovali AV malformaci na mozku a je po ozáření gama nožem (1.10.2013). Dnes nás bratr vezl z neurologického vyšetření (manžel) a v autě nějak přišla řeč na nás a jestli můžeme mít děti a při povídání nám Vás bratr doporučil a povídal nám jak moc jste jim pomohl.
Pracuji jako výrobní kontrolor - moje práce je někdy naprosto v pohodě, ale někdy jsem hodně ve stresu, v práci mám jak pohyb, tak musím i pracovat na počítači.
A proto chtěla bych Vás touto cestou poprosit o radu a pomoc co dělat, abych se zbavila cyst na vaječnících a kdyby se nám podařilo miminko, byl by to náš splněný sen.
Mockrát děkuji za Váš čas na mou odpověď Milén79

V Poradně může odpovídat jenom Dědek kořenář.

Přihlášení uživatele