Téma: Hltan a Hrtan - hleny

Celkem 2 příspěvků.

V Poradně může odpovídat jenom Dědek kořenář.
Dědek kořenář 2016-06-24 09:04:33 ukázat v kontextu reset

Největší potenciál bych očekával v černém kulichu a Dubových kapkách.

Na spaní černý kulich až po bradu a dýchat skrz něj. Textil prohřeje dutiny a nutí nás více dýchat i v noci. Černá barva brání vstupu zbytkového světla pro zlepšení produkce regeneračního hormonu melatoninu.
RK po nemalém sebezapření (20-30 vteřin silně pálí lze rozprašovačem stříknout dle potřeby i několikrát denně do nosu. Neváhejte RK stříkat i do krku 4-10xD, kdy se turbulencí dostává až nad měkké patro.

TK + LPK 3 + 3 ml (dávkovat lze kapátkem) do 1,5-2 dcl vody + Práškový vitamin C ½ čajové lžičky, pít mimo jídlo (30 minut před jídlem, nebo 2 hodiny po jídle). Tuto kombinaci připravovat a užívat 4x denně.Více viz obecné zpracování: Zánět obecně a konkrétně zánět nosohltanu


Lukáš21 2016-06-21 16:57:33 ukázat v kontextu reset

Dobrý den, prosím o radu,
nakonci minulého roku se mi začala objevovat rýma, ca každé druhé ráno, spouštěčem bylo pčikání.
Od února letošního roku mám problém s výskytem hnisu na zadní straně hltanu (za jazykem). Tento hnis mi z nosu stéká dolů na hlasivky,a je to velmi bolestivé, zdaleka nejen při mluvení, cítím slabost, občasně se mi i motá hlava.
Polykání nebolí, je to "pocit pily" v krku. Dle ORL stékal hnis/hlen z nosu, potom to byl zánět hrtanu a hltanu, poté už doktor nevěděl. Výtěr z krku z května v pořádku. V období únor až červen jsem bral antibiotika Amoksiklav a Azitromycin, nic z toho mi dlouhodobě nepomohlo, jen se mi ulevilo od bolesti a na pár dnů hnis zmizel. Stejně tak jsem užíval Jox, který se mi zdá jinak celkem agresivní.
Dostal jsem tip, že by mohlo jít o "zadní rýmu", ale nic nevykašlávám.
Ten hnis nebo hlen je výrazně bílý a velmi tuhý. Nos je průchodný.

Preventivně jsme zakoupili Dubovku a Tymiánovou směs, používám.
+ Popíjím 100ml slivovice s vymačkaným citronem a lžící medu.
Co by jste doporučil Vy?
Na alergologii jdu příští pátek.

Díky mockrát za pomoc!!
Lukáš Hradil

V Poradně může odpovídat jenom Dědek kořenář.

Přihlášení uživatele