Téma: Chronický zánět močového měchýře a močové trubice

Celkem 2 příspěvků.

V Poradně může odpovídat jenom Dědek kořenář.
Dědek kořenář 2016-09-18 07:06:47 ukázat v kontextu reset

Po každé stolici na omytí zadku Tekuté antibakteriální mýdlo Dědka kořenáře a do konečníku aplikovat pomocí gumového násadce na injekční stříkačce 0,5 ml MO+.

Preventivně si brát LVK 2 lžičky do 2 dcl vody 3x denně + vždy 1 tableta jedlé sody a pít mimo jídla.

Akutní stav potíží močových cest:
Doma mít připraveno a při potížích nasadit: Medvědicová směs LPPK 1 lžíce (10 ml) + 2 tablety (3 g) jedlé sody do 2-3 dcl vody, pít mimo jídlo (30 minut před jídlem, nebo 2 hodiny po jídle). Tuto kombinaci připravovat a užívat 5-3x denně po dobu 5-8 dní. Potom přejít plynule na LVK+TK.

V případě vaginálních potíží do pochvy aplikovat RK ředěné: Bezprostředně před aplikací ředit 1:4 s vodou. Aplikovat pomocí gumového násadce na injekční stříkačce (5 ml) do pochvy 1-4x denně. Na noc ½ ml MO+ stejným aplikačním postupem.

Chronické potíže:
LVK + TK 2 + 2 ml (dávkovat lze kapátkem) + 1-2 tablety jedlé sody do 1,5-2,5 dcl vody, pít dlouhodobě mimo jídlo (30 minut před jídlem, nebo 2 hodiny po jídle). Tuto kombinaci připravovat a užívat 3-4x denně.

V akutní i neakutní fázi:
Na mytí používat dlouhodobě Tekuté antibakteriální mýdlo Dědka kořenáře.
Dýchat Sifonem 6 z počátku 5 minut a dle možností po čase zvyšovat až na 20 minut 10-3x denně. A jinak pokud možno Ještěrčí dech častodenně = odkyselení a eliminace depresí.
Zadbalon 3-4x denně ½-1 minutu.
Bederní pás (nosit od kostrče výše), kříž a bederku i nohy mít vždy v teple, nenosit podpatky, chodit přes špičky.
Nejíst bílou mouku, cukr, margaríny, palmový olej, uzeniny, taveňáky, ostrá cizokrajná koření (s výjimkou kurkumy), potraviny barevně tepelně výrazně změněné (smažené, pražené, konzervanty.
Nevhodné jsou sladkosti, cukrovinky, sušenky, slané brambůrky, kakao (pro některé je alergenem), spékané tyčinky… Pokud musí být sladké, tak vlastní výroby bez použití cukru (nebo jen trochu fruktózy či lépe Stévie).
Upřednostňujte zeleninu dopoledne syrovou, odpoledne tepelně upravenou. Ovoce jen s hlavními jídly.

Více už jedině přijít do Osobní poradny.Více viz obecné zpracování: Zánět obecně a konkrétně zánět močového měchýře


Míša212 2016-09-15 19:59:37 ukázat v kontextu reset

Prosím o pomoc, už si nevím rady je mi téměř 20 let, vážím cca 54 kg a pracuji ve firmě pro automotive u strojů na 3 směnném provoze. Asi od 12 let jsem prodělala několik akutních zánětů močových cest, vždy mi předepsaly ATB a zánět přestal, potíže se zhoršovaly až došly do chronického stádia, nedávno jsem navštívila urologii a ti mi dali ATB, které jsem dobrala a následně jsem nasadila uro-vaxom na 3 měsíce ( beru asi 3 týdny), lékař vždy nachází bakterie v moči, trápí mě bolesti močového měchýře a močové trubice po mikci (štiplavá paliva bolest, nemůžu přijít na to co mi to způsobuje. Zkoušela jsem jíst sušené brusinky, urinal akut, kapky lichořeřišnice, D manozu, piju jen vodu, nebo bylinné čaje, nejím kyselé..pořad jenom pláču, ..prosím pomozte ..já už to nezvladam, chci být jen zdravá

V Poradně může odpovídat jenom Dědek kořenář.

Přihlášení uživatele