Téma: atopický ekzém a impetigo-6letá

Celkem 2 příspěvků.

V Poradně může odpovídat jenom Dědek kořenář.
Dědek kořenář 2016-10-01 06:47:58 ukázat v kontextu reset

Ekzém tamponovat 2-4x denně REK pro hojení, nebo RK dle potřeby v případě nesnesitelného svrbění a mokvání. Mazat tence dle citu a potřeby RM-BS 1-2x denně nebo podle citu.

Tekuté antibakteriální mýdlo Dědka kořenáře je určeno k omývání citlivé pleti. Pro atopiky a alergiky i k praní.

Vždy, když budete dělat domácí koupel, osvědčuje se v těchto případech na vanu přidat lžíci jedlé sody, 2-3 lžíce Sinflam a 50-100 ml RAŠ.

Do pití 4xD mimo jídla 0,5 ml CK a 1-2 lžičky GH (dávkovat ml lze kapátkem), oboje do 1-1,5 dcl. Míchat a užívat, dle obliby potomka. Přebytky dopijte klidně Vy.
Do jídel OO-KH ½-1 lžičku 2-3x denně.

Při delším klidu zvyknout dítě na dýchání Sif4 asi 5-10 minut 2-4x denně.Více viz obecné zpracování: Ekzém atopickýInfekce celková


sáruska 2016-09-30 22:29:14 ukázat v kontextu reset

Prosím o radu, dcera 6 let,115 cm,17 kg,má od 6 měsíců suchý at.ekzém,poslední rok se zhoršil,velmi suchou kůži má po celém těle. Letos srpnu se jí poprvé objevilo impetigo brala atb. a atb. mast vyléčilo se to.Jenže po 14 dnech ve škole dostala virozu a opět impetigo, mažeme atb mastí zabírá,ale pořád se objevují nová ložiska, nechci aby zas brala atb. a hlavně mám strach že to bude pořád dokola. Také hodí častěji močit, 3 měsíce se s tím loni léčila, pro zhoršení ekzému byli léky vysazeny, ale i bez léku se to zlepšuje. Nemocná bývá průměrně. Před pár dny jsme začali dýchat sifonem, užívat ostropestřecovou kaši a TK,RK na ranky. Moc ráda bych jí pomohla. Děkuji.

V Poradně může odpovídat jenom Dědek kořenář.

Přihlášení uživatele