Téma: Bylinkové směsi - dávkování (míchání) špatná krvetvorba

Celkem 2 příspěvků.

V Poradně může odpovídat jenom Dědek kořenář.
Dědek kořenář 2016-10-23 06:11:57 ukázat v kontextu reset

Dávka čajová lžička do 2,5 dcl vody je pro dospělého.
Mále dávkujte 1 kapku CK + 1 kapku TK na 1 kg váhy, spolu do 40-60 ml vody. Užívat dle chuti mimo jídla 3-5x denně. Výrazně to zesílíte přídavkem 1-3 lžičky GH a špetkou Práškového vitaminu C.
OKH (a až bude, OKJ) = Kaši doporučuji podávat s pokrmem, asi 1 čajová lžička 1-2x denně.

Ostropestřecová směs JK je nejdynamičtější, vhodná je však především pro dospělé.
Ostropestřecová kaše OKH je zakoncertovaný Ostropestřecový olej OO a oboje je dlouhodobým stimulantem jaterních funkcí a detoxikace. Kdyby dceru kaše hrubá dráždila, podávejte, než bude OKJ, OO.Více viz obecné zpracování: Anémie


luca.zouharova 2016-10-22 10:49:28 ukázat v kontextu reset

Dobrý den,

byly nám doporučeny vaše bylinky. Dceři je 18m a uz půl roku v kuse bere ATB, díky neutropenii (špatná krvetvorba), tak nám byl doporučen OO - Ostropestřecový olej na játra (začíná mít hraniční testy). Pak na imunitu tymiánovou směs a borůvkovou směs. Za normálních okolností se dává lžička čajová do cca 250ml vody. Jen mi přijde, ze na malou je ta čajová lžička moc. Nemá se dávat takto malým dětem ještě menší množství? Ptám se už i kvůli tomu alkoholu co to obsahuje. Vím, že při zředění je to zanedbatelné množství, ale přeci jen je ještě maličká. A je možné do jedne sklenice dát dohromady jak borůvkovou a tymiánovou směs? Jsem ráda, ze mi vypije aspoň jednu skleničku, na tož do ni dostat dvě. A ještě bych se rada zeptala k Ostropestřecové kaši, kolik toho mám dávat tak malému dítěti lžiček a denně? Asi jsou to hloupé dotazy, jsou k tomu od vás návody na dávkování. Pro dospělého ano, ale pro takto maličké dítě to radši konzultuji. Nerada bych ji tím ještě ublížila.

A poslední dotaz, co je na ty játra nejlepsi? Ostropestřecový olej, směs či kaše?

Moc Vám děkuji Lucie

V Poradně může odpovídat jenom Dědek kořenář.

Přihlášení uživatele