Téma: Bolest v levém podbřišku

Celkem 2 příspěvků.

V Poradně může odpovídat jenom Dědek kořenář.
Dědek kořenář 2017-01-14 07:25:39 ukázat v kontextu reset

Neuškodil by věk, váha.

Předpokládám, že zlobí protažené střevo v oblasti konečníku, jehož překřížená atonická klička může transportovat stolici, ale nepustí plyn. To řešte s chirurgem a proktologem.

Zkuste užívat HK 3 ml (dávkovat lze kapátkem) do 1,5-2,5 dcl vody, pít mimo jídlo (30 minut před jídlem, nebo 2 hodiny po jídle). Tuto kombinaci připravovat a užívat 3-4x denně.

Nejíst bílou mouku, cukr, margaríny, palmový olej, uzeniny, taveňáky, ostrá cizokrajná koření, potraviny barevně tepelně výrazně změněné (smažené, pražené, zhnědlé, konzervanty.

Nevhodné jsou sladkosti, cukrovinky, sušenky, slané brambůrky, kakao (pro některé je alergenem), spékané tyčinky a müsli… Pokud musí být sladké, tak vlastní výroby bez použití cukru (nebo jen trochu fruktózy či lépe Stévie).

Upřednostňujte zeleninu dopoledne syrovou, odpoledne tepelně upravenou. Ovoce jen s hlavními jídly.

Více už jedině přijít do Osobní poradny.

jirina2 2017-01-13 18:08:13 ukázat v kontextu reset

Dobrý den,
žena, 43 let, většinou sedavé zaměstnání, PC, tep mezi 70 - 75. V poslední době mám často v odpoledních hodinách bolest v levém podbřišku, někdy vystřelující do zad, od odpoledne až do večera nafouklé břicho s nadýmáním. Ráno a dopoledne v pohodě. Mažu MO a snažím se užívat 12K, ale vždy mně po něm začne píchat v levém podžebří (nesnášenlivost alkoholu?) + si vařím fenyklový čaj a dnes jsem si koupila Espumisan. Alkohol nepiji, žádné léky neužívám, snažím se stravovat zdravě, příčinu přičítám převážně stresu. Prosím o radu, co bych měla užívat, příp. jak postupovat?
Moc děkuji.

V Poradně může odpovídat jenom Dědek kořenář.

Přihlášení uživatele