Téma: e.coli v moči

Celkem 2 příspěvků.

V Poradně může odpovídat jenom Dědek kořenář.
Dědek kořenář 2017-01-25 05:50:18 ukázat v kontextu reset

Akutní stav potíží močových cest:

Doma mít připraveno a při potížích nasadit: Medvědicová směs LPPK 1 lžíce (10 ml) + 2 tablety (3 g) jedlé sody do 2-3 dcl vody, pít mimo jídlo (30 minut před jídlem, nebo 2 hodiny po jídle). Tuto kombinaci připravovat a užívat 5-3x denně po dobu 5-8 dní.

Potom přejít plynule na TK + LVK 3 + 3 ml (dávkovat lze kapátkem) do 1,5-2,5 dcl vody, pít dlouhodobě mimo jídlo (30 minut před jídlem, nebo 2 hodiny po jídle). Tuto kombinaci pak připravovat a užívat 3-4x denně.

V případě vaginálních potíží do pochvy aplikovat RK ředěné: Bezprostředně před aplikací ředit 1:4 s vodou. Aplikovat pomocí gumového násadce na injekční stříkačce (5 ml) do pochvy 1-4x denně.

Prevence, zlepšení kondice:

MO+ aplikovat pomocí gumového násadce na injekční stříkačce 2ml do pochvy ½-1 ml na noc + dámská vložka (zevně!), MO+ aplikovat i před případnou erotikou.

Detox:

OKHI ½ lžíce 2-3x denně (1-1-0 až 1-1-1 = snídaně-oběd-večeře) nejlépe do jídla, nebo při jídle (ne 6 hodin před spaním).

JK + 12K 2 + 2 ml (dávkovat lze kapátkem) do 1,5 dcl vody, před jídly (5-10 min), nebo alespoň po jídle.

Detox s JK při užívání LPPK je vhodné, protože Medvědice klade vyšší nároky na kondici jater. 12K je vhodné ve Vašem případě na zmiňované zácpy.

Další:

Na mytí používat dlouhodobě Tekuté antibakteriální mýdlo Dědka kořenáře. Vhodné i po stolici, kdy hrozí infekce ze stolice, kde jsou bakterie běžné.

Dýchat Sifonem 6 z počátku 5 minut a dle možností po čase zvyšovat až na 20 minut 10-3x denně. A jinak pokud možno Ještěrčí dech častodenně = odkyselení.

Novpoklony 5-20 + Předklon v bok 2-5x + ZLZ 2-3x denně. Začít na spodní četnosti a postupně zvyšovat.

Zadbalon 3-4x denně ½-1 minutu.

Bederní pás (nosit od kostrče výše), záda i nohy mít vždy v teple, nenosit podpatky, chodit měkce přes špičky.

Nejíst bílou mouku, cukr, sladkosti, brambůrky, margaríny, palmový olej, uzeniny, taveňáky, ostrá cizokrajná koření.

Jíst zeleninu ke každé porci v různých formách (syrová, kvašená, tepelně upravená, v menší míře ovoce.

Athenei 2017-01-24 11:23:20 ukázat v kontextu reset

Dobrý den, pane Nový, moc prosím o radu. Již šest let mě trápí zvýšený počet e.coli v moči - projevuje se to častým nutkáním jít na wc a pocitu nevyprázdnění. Ve chvíli, kdy mě tento zánět postihne, jdu na wc i třeba 6x za hodinu a čůrám po kapkách, mám zimnici a brnění po těle, močení nebolí, jen při dočůrávání. Dříve se to projevovalo vždy v období menstruace a týden jsem opravdu každý měsíc užívala Nitrofurantoin.
Gynekologicky jsem v pořádku, antikoncepci neberu, menstruace je pravidelná, jen je velmi bolestivá a poměrně dlouhá (7-10 dní), někdy se dostavilo i špinění mimo cyklus. Tento zánět močáku se v současnosti projevuje už jen jednou za měsíc při ovulaci, kdy mě strašně bolí v půlce cyklu v levém podbřišku. Nitrofuratoin mi však po všech těch letech užívání již nezabírá a je mi z něj strašně špatně od žaludku. Zkoušela jsem i lichořeřišnici, výborný je i sypaný urologický čaj, ale pro úplné vyčištění jsem vždy musela sáhnout nakonec po prášcích.
Dříve jsem také užívala probiotika, protože jsem často trpěla zácpou a tohle mi hodně pomohlo. Na druhou stranu, když jsem pak probiotika vysadila, zlepšil se i můj problém se zánětem močáku (z týdne na cca 2 dny), upravila se menstruace a proto probiotika už vůbec neužívám, ačkoli zácpa mě občas trápí.
Můj věk je 29 let, jsem bezdětná, mám střídavě sedavé zaměstnání u pc, stresově náročné, vedoucí pozice a jednání s lidmi. Měřím 173 cm a vážím 63 kg.
Díky moc za jakoukoli radu, já už jsem bezradná. Mějte se hezky a přeji Vám jen to dobré.

V Poradně může odpovídat jenom Dědek kořenář.

Přihlášení uživatele