Téma: Dubovky preventivně

Celkem 2 příspěvků.

V Poradně může odpovídat jenom Dědek kořenář.
Dědek kořenář 2010-10-05 22:18:28, odpověď na #7249 ukázat v kontextu reset

Fukci neplní, protože jsou věčně zduřelé. RK je jedna z nejdůležitějších prevencí, ale na vás je to asi málo, protože jste opřekyselená a kyseliny RK oslabují a mikrobům vyhovují a bílé krvinky zastavují. Držte se rad viz zde http://www.dedekkorenar.cz/clanky/choroby-obsirneji/angina-zanet-nosohltanu-bolesti-v-krku.htmlVíce viz obecné zpracování: Angína


*Jitka* 2010-10-05 13:30:21 ukázat v kontextu reset

Zdravím,
z důvodů opakujících se angín, kdy je původcem streptokok pyog. a kdy jsou nutná nasadit ATB, používám od doužívání posledních ATB, kdy mi hrozil dokonce absces, preventivně každý den dubovky už měsíc v kuse. Stříkám si dubovky na mandle a okolí min. 2xdenně, pokud vnímám v krku větší nepohodlí nebo je krk zarudlejší, tak stříkám častěji. Zajímalo by mě, jestli mandlím a sliznicím nedělám medvědí službu a jestli je svým způsobem také neoslabuju, když dubovky stříkám preventivně denně? Pokud ne, tak jak dlouho v kuse si můžu dubovky do krku stříkat, jestli je nutná nějaká přestávka apod.?

Jinak dubovky jsem si stříkala už od začátku při každé angíně, zároveň jsem užívala i jiné preparáty (imunoglukan, tinkturu z lichořeřišnice, grepu), ale bohužel už 4x od listopadu loňského roku bylo nutné užívat ATB. Všechna vyšetření mám v pořádku, ASLO v normě, lékařka ORL doporučuje dát mandle pryč, protože mám už dlouhá léta tzv. chronickou tonzilitidu, nicméně takhle dramaticky to začalo zlobit až teď (je mi 35 let). Operace se bojím, mandle pryč se mi dát nechce, ale nevím, jestli vůbec plní tu fci, jak mají, když takhle zlobí.

Děkuji za odpověď.

V Poradně může odpovídat jenom Dědek kořenář.

Přihlášení uživatele