Téma: Zadní ryma?

Celkem 2 příspěvků.

V Poradně může odpovídat jenom Dědek kořenář.
Dědek kořenář 2018-02-04 00:33:06, odpověď na #24306 ukázat v kontextu reset

Je to problém dutin vzadu. Někdy pomáhá 4-2xD aplikace rozprašovačem RK do nosu, kdy se volnou přední částí nosu RK snadno dostane dozadu, kde tlumí zánětlivý proces. Je to ale extrémně nepříjemné. A to jsem přechválil. Naštěstí se na to postupně navyká a žádoucí účinek obvykle přichází také docela rychle. Mám to vyzkoušené na sobě, protože jsem to také tak měl.
Důležité je vyhřátí hlavy = černý kulich na spaní nebo klidně i dva.
Dubovky do krku jsou samozřejmostí vícekrát denně dle potřeby.
Kličkujte před prskajícími osobami - tohle se rádo chytá cizích mikrobů, které se tamo dobře množí a se stékajícím hlenem infikují krk do hlouky tkáně až se to dostane na průdušky. Dubovky totiž pobijí jen to, co je na povrchu, ale do tkáně se postříknutím rozprašovačem nedostanou a obklad není možný.
K pití mimo jídla PK + TK + LIK 3+2+2 ml do 2,5-3 dcl vody + 1/2 lžičky vitamínu C100 + 1 tableta jedlé sody 4-5xD mimo jídla.
OKHI 1/2 lžíce 3xD s jídly - ne večer. JK 3xD lžiřku po jídlech do decky pití.

Elwanelyn 2018-02-03 09:43:54 ukázat v kontextu reset

Já mám příznaky takové, že neustále citím, že mi hlen stéká do krku, přičemž ale volně dýchám nosem, nemám potřebu smrkat, to jen po ránu. Ještě mam k tomu nutkání k polykání.
Nicméně stékající hlen mi způsobuje chrapot, musím neustále kašlat a odhleňovat se, navíc, když na to začnu více myslet a přemýšlet nad pesimistickými variantami, o co by se mohlo jednat a dostanu se do stavu akutní úzkosti(opravdu jen v tomto případě, jak jsem vypozoroval), dostanu záchvat kašle, kdy mám i často nucení na zvracení. Když jsem zaměstnán jinou činností a nemyslím na to, tak skoro nekašlu, i když i v tomto případě stékající hlen cítím a menším pokašláváním se musím odhleňovat přitom vlastně nic nevykaslu. .... Prosím o radu

A mám to od té doby co jsem prochladnul na běžkách. Bolest v krku odezněla,, cca rok a půl zpět pak už jen tohle.

33let, sedavé zaměstnání, 90kg

V Poradně může odpovídat jenom Dědek kořenář.

Přihlášení uživatele