® GAMBIT–H 

® GAMBIT–H 

® GAMBIT–H                                                                GH  (zkratka názvu)

Harmonizátor tělesných funkcí, stárnutí, únava, tonikum

Kdysi jsem se naštval nad jedním produktem složeným z mnoha desítek bylin, který mi byl draho vnucen s tím, jak moc to potřebuji a jak je to jedinečné. Jedinečné byly jen řeči. A tak jsem se s tím dealerem vsadil, že udělám produkt mnohem lepší. A on ho nazval Amrita. Byl výborný, ale naše spolupráce nakonec nedopadla podle mých představ, myslím kvůli nějakému rozvodu. Tak jsem tu směs ještě vylepšil a vyrobil svůj vlastní ® GAMBIT–H (gambit, jako šachisticky něco za něco, a H jako harmonizátor), což je mnou optimalizovaný tekutý čajový bylino-ovocný koncentrát s vynikající schopností, po doporučeném rozředění vodou, hasit žízeň a udržovat pocit vrácené svěžesti a výkonu mládí. Přitom si zachovává všechny dobré vlastnosti směsi přítomných bylin i ovoce.

GH se nepije, ale mlsá:
Předpokládám pravidelné dlouhodobé pití, zvláště pro podporu úplně všeho. Pije se nejlépe 1-4×D, v ředění 10 ml (1 polévková lžíce) na 150 až 500 ml studené nebo teplé vody. Někdy si ho ale večer u počítače mlsám neředěný...

Reklama a sebechvála:
Někteří lidé si v očekávání příchodu právě vzdáleného zdraví vaří bylinné čaje, ale ® GAMBIT–H mnohé z nich svým složením i účinkem nahradí, ovšem univerzálností, trvanlivostí a jednoduchou a rychlou přípravou je dalekosáhle překonává. O chuti ani nemluvě a to si ještě připravený nápoj z ® GAMBIT–H někdy dochucuji přidáním malého množství práškového vitamínu C (špetka až třetina lžičky), coby jednoho z nejlepších antioxi­dantů (přebytek se vymočí). Množstvím použitých bylin ve směsi předcházím návykovosti a ztrátě příznivého účinku. Spíše očekávám pozitivní návykovost, kdy jako uživatel s údivem zjistím, že to bez ® GAMBIT–H není ono.
Vyjádřeno jazykem TV reklamy: “Ve srovnání s běžným nápojem vám ® GAMBIT–H dává pocitté správné svěžesti, poslechnete-li svůj opravdový instinkt.” No, a až se ® GAMBIT–H stane vaším obvyklým nápojem, budete mít maximální až smyslně extravagantní nálady a komfortní pocity té nejopravdovější svěžesti a zdraví... Prostě si představte svůdný ženský obličej tvrdící, že jí to: „S ® GAMBIT–H za to stojí. Vám ne?“ Ještě mě napadly další reklamy, ále… škoda mluvit (re = opakování; klam = lež).
Znalostmi, zkušenostmi i pomocí virgule se mi povedla receptura, ke které ještě po mnoha letech není co dodat:

Borůvka
Chrání a regeneruje sliznice celého trávicího traktu, působí bakteriostaticky a protizánětlivě. Obsažené antokyany účinkují podobně jako vitamíny A a P. Obsahuje také vitamíny C a B1. Snižuje množství cukru v krvi.

Bříza
Je nejšetrnějším stimulantem ledvin k vylučovací aktivitě a tím se podílí na snižování otoků, vaků pod očima, městnání vody obecně, včetně městnání vody v tukové tkáni, která se pak chová rozbředle. Snižuje nadměrné zásoby sodíku i chlóru v organizmu. Zvyšuje vylučování revmatické kyseliny močové poškozující vazy a chrupavky.

Čekanka
Má jemně působící hořčiny, které citlivě usnadňují zažívací pochody žaludku a střev a zlepšují přípravu stravy pro konečné zpracování játry. Je vhodná i pro přecitlivělé žaludky nemocných osob. Mírně zvyšuje vylučování žluče.

Fazole
Vyznačuje se výrazným proticukrovkovým účinkem a velmi vhodně doplňuje základní terapii diabetu. Kyselina křemičitá a flavonoidy se podílejí na dobré močopudnosti s významným vylučováním odpadových látek a solí. Proto se doporučuje i při revmatických potížích.

Hloh
Rozšiřuje věnčité tepny a zlepšuje metabolizmus slabého srdce, upravuje krevní tlak. Má příznivý vliv na cévy a prokrvení tkání, tím pozitivně ovlivňuje i vylučovací schopnost ledvin. Má výborný preventivní vliv na sklerotické problémy.

Hruškový koncentrát
Dodává vlákninu, cukry, ovocné kyseliny a vitamíny. Chová se v organizmu zásaditě, čímž dalekosáhle snižuje rychlost stárnutí a opotřebení. Šetří důležité kationty, především vápník. Zlepšuje chuťové vlastnosti bylinné směsi a prolonguje její účinek.

Jablečník
Uvolňuje stah Oddiho svěrače ve dvanáctníku a umožňuje odtok žluče a slinivkového sekretu i při stresech a tím lepší protrávení potravy. Normalizuje peristaltiku a zlepšuje vylučování trávicích šťáv. Využívá se také u arytmie, bušení srdce, rychlého tepu a srdeční ischemie, ale i u bolestivé menstruace, astmatu. Má vliv na zlepšení odkašlávání.

Klanopraška
Je známější pod jménem schizandra. Výrazně zvyšuje fyzický i psychický výkon člověka, obnovuje síly. Účinkuje proti únavě a ospalosti i proti mikrospánkům. Posiluje srdeční a cévní soustavu. Podílí se na snižování cukru v krvi, stimuluje nervovou soustavu, podporuje enzymatický systém jater.

Maral
Aktivizuje hormonální činnost, tedy nesmírně důležitý prvek chemického řízení našich tělesných orgánů. Uvádí se u něj výrazný psychostimulační a adaptogenní účinek. Zvyšuje fyzický i psychický výkon zlepšením pro­krvení tkání. Potlačuje deprese, zlepšuje potenci. Podílí se na pocitu svěžesti a síly.

Máta
Zlepšuje dýchání, uvolňuje křeče a napětí, tlumí bolesti, napomáhá vylučování trávicích enzymů i žluče. Omezuje žlučníkové potíže i produkci střevních plynů. Snižuje krevní tlak a stimuluje nervový systém.

Ostropestřec
Aktivuje jaterní činnost a tím detoxikaci celého organizmu, protože projevy stárnutí nejsou ničím jiným než viditelným ukazatelem poškození jater.

Pampeliška
Nepravé hořčiny podporují vylučování trávicích enzymů a žaludečních kyselin. Pampeliška uvolňuje stahy žlučovodů, ředí žluč a brání tvorbě hlavně žlučových kamenů. Napomáhá játrům i ledvinám ke zvýšení jejich činnosti. Snižuje obsah cukru v krvi.

Rakytník
Odborné posudky na rakytník se většinou předhánějí v superlativech. Prostě omlazuje opotřebený organizmus a dává mu novou sílu a odolnost. Vynikající je v prevenci i v rekonvalescenci. Má vysoký podíl vitamínů F, P, k a hlavně vitamínu E a provitamínu A. Uvádí se též jeho významná protinádorová aktivita.

Rodiola
Zvyšuje nespecifickou odolnost organizmu a prodlužuje život. Zlepšuje paměť a vše, co se týče funkce nervů – stresy, přepracovanost, slabost, únava i únavový syndrom, impotence, epilepsie, hormonální nedostateč­nost. Udává se u ní též protirakovinový efekt a tlumení bolestí hlavy. Podle mých zkušeností výrazně zrychluje i celkovou regeneraci.

Srdečník
Upravuje práci srdce, zvláště při bušení, nebezpečí fibrilací a srdeční nedostatečnosti. Zpomaluje nadměrný tep, zvláště při vysokém tlaku. Uklidňuje vegetativní nervový systém při napětí i stresech. Mírní i duševní vzrušení.

Třapatka
Známější je pod názvem Echinacea purpurea nebo rudbeckie. Výrazně zvyšuje imunitu, vykazuje i značnou aktivitu antibiotickou a to nejen proti bakteriím, ale i proti některým virům. Bylo u ní zjištěno i působení kancerostatické.

Tymián
Podporuje imunitu, má protibakteriální účinky, zlepšuje vylučování sekretů a velmi příznivě účinkuje na sliznice plic i odkašlávání. Využívá se při zánětlivých potížích plic i zažívacího traktu.

Vrbovka
Podporuje tvorbu a vylučování moči, aktivitu ledvin, močového měchýře a prostaty. Působí příznivě na zánětlivé poruchy ledvin a močových cest. Diskutabilní je její působení při zhoubných nádorech prostaty, ale s dobrým výsledkem se užívá při chronickém prostatizmu a nezhoubném zbytnění prostaty.

Zlatobýl
Výrazně zlepšuje funkci ledvin a tvorbu moči. Potlačuje průnik bílkovin a krvinek do moči. Má mírný dezinfekční účinek v močových cestách a používá se i při ledvinových kamenech. Zabraňuje kapilárnímu krvácení v ledvinách i v zažívání. Tlumí záněty sliznic a pokožky a také revmatické projevy. Využívá se rovněž při ekzémech.

Použité byliny v této nové koncepci ovocně-bylinného čajového koncentrátu se v účincích vzájemně překrývají a vytvářejí harmonicky vyvážený celek, takže se tento nápoj může pít velmi dlouhodobě bez ztráty účinku. Když pijete na zdraví, tak jedině ® GAMBIT–H! (A kdo ho nepije, ať alespoň chodí na procházky za zdravím na čerstvý vzduch, třeba kolem hřbitova, kde nalezne tolik potřebný klid.)

Kombinace:
Chcete-li při konkrétních zdravotních potížích kombinovat GH s našimi tekutými čajovými koncentráty, tak raději ne se Zeměžlučovou směsí 12K a Medvědicovou směsí LPPK, ostatní vřele doporučuji.
Optimální příprava: 1 lžíce GH a 1-3 lžičky konkrétního čajového koncentrátu se rozředí do 0,4 - 0,5 l teplé nebo studené vody a pije 2-3× denně, nejlépe mimo jídla nebo po jídlech. Zdá se, že GH akceleruje regeneraci jater i v době mimo spánek a je tedy velice vhodným doplňkem Ostropestřecové směsi JK.

Nejen pro starce:
GH jsem vymýšlel původně pro zpomalení stárnutí u starců, kteří již nejsou schopní pamatovat si a užívat kombinace různých čajů, ale lidé vyexperimentovali, že i mimina s několika kapkami GH na dudlíku jsou hodnější, klidnější a zdravější. Ženy s myomem i cystou zjistily, že se jim ztratily během měsíce, když užívaly GHMalinovou směsí GK mimo jídla, Ostropestřecovou směsí JK po jídlech a do pochvy aplikovaly obden 1 ml Měsíčkového oleje MO. Mlsání GH u PC se také stalo pojmem u internetistů přetěžujících myslivnu. Dokonce vím o internetové hospodě, kde se GH za příplatek přidává do piva. Prostě GH je pro vaše pokusy jak dělaný. A dejte vědět. Dík.

Citace:
Použité informace k ® GAMBIT
H: MUDr. K. Mika: Fytoterapia, vyd. Osveta, Martin 1988; Ing. J. Bajer: Rostliny pro život, vyd. Zahradnické sdružení, Praha, 1991; Ing. J. Janča, CSc., J. A. Zentrich: Herbář léčivých rostlin, vyd. Eminent 1997; inzertní výkřiky z TV NOVA.

--------------------------------------------------------------

GAMBIT P (GP) VZOREK!

GP je ovocněbylinný koncentrát podobný GH, v jehož struktuře je převaha jablka. Byliny související s imunitou a kašlem (hlavně: divizna, třapatka, tymián, bez, lípa, máta, heřmánek, řepík, bříza)

Určeno je to pro kašlající osůbky i předem, co kdyby nebo místo toho, případně kdovíčeho. Je podle mě tak strašlivě lahodné, že si to doporučuji pít večer i jen tak k PC do noci. Po protřepání v lahvi kvůli homogenizaci 1 lžíce nebo nějak z lahve přiměřeně do 0,2-0,5 l vody studené nebo lépe teplé až ještě lépěji ještě teplejší. Lze přidávat i další ingredience - TK, LPK, PK, GK, AK, PPK, REK, vit C100, Glukopur, Fruktózu.

Dělal jsem to tak, aby to mohly i děti od nejmenších po starce po nejstarší bez ošklíbání, ale vývojový proces ještě není dokončen, proto je to jen jako málokusový výzkumně experimentální VZOREK a není to zatím určeno pro normální trh obchodníkům.

Ti, kdož si to budou chtíti vyzkoušeti, se zavazují nám odpověděti na výzkumné otázky emajlem na dedekkorenar@bnovy.cz:

Pro výzkum ohodnoťte GP jako ve škole 1-5, nehodnoceno 0 nebo lze přidat podrobnější odpověď textovou:

1) Jak vám chutná GP po týdnu popíjení:

2) Jak chutná GP po týdnu popíjení vašim dětem:

3) Jak chutná GP po týdnu popíjení vašim starcům:

4) Jak se vám GP osvědčil při kašli:

5) Jak se GP osvědčil při kašli vašim dětem:

6) Jak se GP osvědčil při kašli vašim starcům:

7) Jak moc byste GP doporučili někomu jinému:

8) Jak myslíte podle chuti a efektu, že se u GP povedlo složení:

9) Jaký máte pocit při užívání GP večer a na noc:

10) Jaký máte pocit při užívání GP během dne:

Vyhledávání


Přidat k oblíbeným

Přihlášení uživatele