12K - Zeměžlučová směs

12K - Zeměžlučová směs

ZEMĚŽLUČOVÁ směs                                                      12K  (dvanáctník)

Žlučník, trávení, střevní potíže, nevolnost, hubnutí

Velmi hořký čaj jsem univerzálně plánoval nejen jako velmi slabý při žízni, ale i proti chuti za účelem hubnutí, nebo silnější za účelem strávení původně nestravitelné stravy a rozfungování trávení (pálení žáhy, prdy, břichabublabol, líné střevo, vředy, záněty a tak podobně, co by se mi tam mohlo stát), či velmi silný ke zklidnění křečí, řečí a tak vůbec jako záchranný pás, když mě chytne žlučník, velký bolebřich, srajda a podobné umírání. Vyzkoušel jsem si to na sobě a byl jsem velmi spokojen.
12K máme vždy připravenou v kuchyni a na cesty ji vozíme s sebou.

Slabá verze:
Proti žízni a chuti si rozmíchám ½-1 lžičku (1-2 ml) 12K do 2-4 dcl teplé vody a piji před každým jídlem, ještě než začne hlad. Podle dlouhodobých uživatelů se takto ztrácí asi 1-5 kg měsíčně v závislosti na množství tukových zásob a předchozí rozežranosti. Já jsem se k podobným výsledkům musel bohužel i procvičit, namáhaje zadýchaně tělo.

Silná verze:
Při vánoční večeři 1992 jsem se neuvěřitelně přejedl a kolem jedné hodiny noční se vzbudil ve strašlivém žlučníkovém a břichabolném záchvatu. Tak jsem si dal od oka suprcloumák, asi 1 lžíci 12K do 1,5 dcl teplé vody, ochutnal a zjistil, že mi to tak kroutí pusou, že takhle bych to tedy nemohl. Přilil jsem do toho ještě decku vody na cloumák a to už do mě nalít šlo. Dumal jsem, co s tím dál. Ležet jsem nemohl, protože se mi břich bolestivě a všestranně dmul, žlučník bolel jak o závod a tak jsem si pustil desku za účelem lepší nálady cestou na Onen. Domníval jsem se, že mám asi záchvat rakoviny a zrovna umírám, a tak jsem si meditoval v křesle nad vhodným epitafem. Deska dohrála a já jsem zjistil, že se to opravilo a že tedy 12K fungují fantasticky! Já také docela jakžtakž...

Střední verze:
Další dny jsem si pravidelně 3×D dával 5-15 minut před jídly minicloumák ½-1 lžičku 12K do decky vody pro podporu a opravu trávení, které se stále chovalo velmi rozhašeně (nehašeně pálilo žáhou) a asi i zánětlivě až vředózně. To soudím podle toho, že jsem se takto rovnal několik týdnů.

Co nejde dovnitř, jde ven:
O rok později jsem jel na letní tábor s davem puberťáků a oni se cestou rozhodli pro kinetózu, mořskou nemoc a některým prostě bylo v autobusu špatně. Udělali jsme tedy pauzu a během ní jsem nalil do dvoulitrové láhve 2 lžíce 12K a 2 lžíce Dobromyslové směsi NK. Všichni se napili a bylo jim pohrozíno, že dostanou další porci, jestli se jim hned neudělá lépe. A najednou jim bylo dobře. Hned ten den na nás čekala k obědu čočka s vejci kdovíjaké salmonelové kvality a za hodinu nám všem nebylo jen těžko, ale úplně blbě. Tak jsem suprcloumák 12K (viz výše) aplikoval asi dvaceti puberťákům s překvapivým výsledkem – asi polovina včetně mne to podle mého očekávání bez problémů strávila, ale ta druhá to za 5 minut všechno vyvrhla. Označil jsem je za vyvrhele.
Můj vědecký závěr zněl, že když to 12K nepustí dovnitř, vyhodí to za chvilku zpět.
Ti vyvrhelové, kteří zvraceli, nedostali pro jistotu ani večeři, jen minicloumáčky 12K, aby byli hodní. A byli; ráno ale zase byli při chuti, i když minulý den vrhali – a nebyli (pro pedanty: „a nebyli“ – ve smyslu hodní).

Salmonelové dělo:
U mě a ještě u jednoho účastníka se ale druhý den nenápadně a děsně zákeřně salmonela rozjela a byla mi dopřána příležitost osobně zjistit strašlivé pravidlo majitelů střelných zbraní – vždy mířit na bezpečné místo! Když jsem náhle pocítil prudkou až vášnivou potřebu a doběhnul asi 50 m na záchod na krok přesně a honem se předklonil za účelem stažení kalhot, tak jsem si tím stlačil nafouklé břicho a špatně namířený zadek se zachoval jako dělo. Obsah střeva, zprvu mírně tuhý, vyletěl nekontrolovatelně skoro vodorovně do dáli, odrazil se od pružného plastového záchodového krytu dřív, než jsem dosedl na zcela znečištěné prkénko, a skočil do kalhot. Vyvaloval jsem tlače oči v křeči a sklepával obuv, aby nedošla stejné újmy jako já i všechno kolem. Veškeré myšlenky v pr...tytam. Doslova!
Vítězná salmonela mi dala pochopit, jak vzniklo rčení: Když se to sere, tak se to sere! Vrátil jsem jí to ale i s úroky, viz dole: Jak vyhrát nad průjmem.

Je to slepák, není to slepák?
Jsem přesvědčen, že je-li příčinou potíží s břichem blokáda na páteři, potom se problém vrací a může vyvolat například i „slepák“. Podle mého názoru nedostatek impulzů od míchy relaxuje svalovinu slepého střeva a ta roztáhne apendix, který neobsahuje ochranný hlen, natrávenina se nacpe dovnitř a infikuje ho.
Pro diagnostické ujasnění bych si v lehu na zádech s pokrčenýma nohama pomalu zatlačil čtyřmi prsty do pravé jámy kyčelní a pak prudce pustil. Jestli to při puštění zabolí výrazně více, než při stlačení, je tam téměř jistě zánět apendixu a je potřeba danou oblast chladit a cestovat k doktorovi. Zkusil bych si ještě opatrně zarotovat horní polovinou těla, nechal bych si zmasírovat bederní část zad a poválel se minutu na Zadbalonu; je zde naděje, že to povolí a situace se poněkud zlepší.

Při vředech a zánětech sliznice žaludku, dvanáctníku, žlučníku, slinivky či střev bych pil před lehkými jídly rohlíkového typu 12K 1 ml do 1 dcl vody a po jídlech i mimo jídla čaj z Řepíkové směsi REK 1-2 lžičky do 1-2 dcl vody nebo slabého černého čaje. Prostě 12K piji vždy, když je mi špatně, bolí mě břicho nebo žlučník.

Jak vyhrát nad průjmem:
Při úporném nebo infekčním průjmu (salmonely apod.), se nám osvědčilo rozpustit lžičku kuchyňské soli bez čepice (3,5-4 g) v 5 dcl teplé vody a přidat 2-3 lžičky 12K, 3 lžičky Tymiánové směsi TK a 3-4 lžičky Dubových kapek RK (nejste-li alergičtí na propolis, tak i 1 lžičku propolisové tinktury). Zavřít oči, nadechnout se a pít, dokud to jde.
Tvrdoňové to umí vypít i po doušcích, já ne. Jak bych to překousl, tak bych se musel zase hodinu přesvědčovat, že musím. Říká se, že co je zdravé, není dobré. Tohle je tak strašlivé, že to pochopí i bacily ve střevech a vzdají to. Obvykle stačí jedna aplikace a za pár hodin bývá po problémech. Jen výjimečně bylo potřeba to do těla nalít 3×D nebo po dva dny. Kdysi jsem tuto kombinaci objevil podle citu a virgule, ale nyní to umím i fyziologicky vysvětlit a má to logiku, takže jsem pyšen, jakej jsem borec nakonec.

Složení:
Voda, Etanol (alkohol), bylinný extrakt ze zeměžluče, hořce, pampelišky, vachty, anděliky, puškvorce, jalovce, smilu, pelyňku, čekanky, heřmánku, libečku, fenyklu, chmele, kozlíku.

TOHLE CHCI

Vyhledávání


Přidat k oblíbeným

Přihlášení uživatele