AK - Šípková směs

AK - Šípková směs

ŠÍPKOVÁ směs                                                                       AK  (artróza)

Revmatizmus, dna, klouby, svaly, šlachy, nastuzení

Tento chuťově vynikající močopudný čaj jsem původně vymýšlel pro běžné pití v množství 1-3 lžičky do 2-3 dcl mimo jídla při nachlazení a pro prevenci zimních a chřipkových potíží. Doporučoval jsem do něj přidat i trochu citrónu nebo práškového vitamínu C (o kterém si myslím, že se jeho případný přebytek po stimulaci imunity do hodiny vymočí).

Klouby jako bonus:
S výsledky jsem byl poměrně spokojen, ale potom mi lidé začali hlásit, že se jim zlepšila také artróza, revma, záněty kloubů, bolesti v zádech, vrzání kloubů, u starců potíže při jakýchkoliv pohybech a dokonce i dna. Byl jsem tím překvapen a vysvětloval jsem si to tradičně zimně detoxikačními pochody, než se mi dostala do ruky novinová zpráva, že dánští vědci objevili v zastudena vyrobené marmeládě a sirupu ze šípku galaktolipid GOPO, který má tyto příznivé účinky údajně na svědomí, ale je znehodnocován teplem. Já při výrobě AK vysokou teplotu nepoužívám, tak mi to dalo smysl.
Zjistil jsem, že pro ještě lepší výsledky chtějí klouby i mazat zvenku Jírovcovou směsí VXK pro vyplavení metabolitů kapilárním systémem + Prvním mazáním K1 pro kostivalovou regeneraci + Měsíčkovým olejem MO pro snížení tření a aktivizaci lymfy. Mazat doporučuji směrem k srdci, svaly podél páteře směrem k lebce. Pro mazání zevnitř bych užíval 2-3×D 1-2 lžičky Pupalkového oleje EVE pro ženy nebo Brutnákového oleje BGO pro muže. Někdy postačí i užívání Ostropestřecového oleje OO nebo Ostropestřecové kaše OO-KH kvůli játrům, protože játra jsou hlavní detoxikační orgán. Je-li potřeba šetřit, je vhodné mazat alespoň Měsíčkovým olejem MO zevně i vnitřně.

U vody, na vodě, ve vodě:
Kdysi jsme se s kamarády vyklopili na podzim na Lužnici už u břehu, dvě kánoe, protože pršelo, byla už skoro tma a při přelézání kohosi z lodě přes druhou na břeh se udělalo kluzko. A šup všichni do vody lovit věci. Voda natekla všude a to byl docela průs...malér. Se zimochvějně drkotajícími zuby a v odevzdané polozuřivosti jsme postavili mokrý stan, vyždímali spacáky a věci. Pak jsme založili pořádný táborák, pojedli rozmáčené sušenky a připravili si nápoj proti nastydnutí: kotlík horké vody (asi 3 l), do toho menší hrst černého čaje a po chvíli, až to sedlo, větší hrst cukru, 4 dcl zbývajícího rumu, 100 ml AK a vymačkaná šťáva ze dvou citrónů. Bylo nás na to šest (magnetická vůně přitáhla další kamarády z mokré čtvrti…), nálada výborná, vtipy, zpěv, na nepřízeň počasí si nikdo ani nevzdechl. Usnuli jsme ve všem, co kdo (vlhkého) měl. Ráno bylo sice mlhovno, ale všichni zdrávi...

Složení:
Voda, Etanol (alkohol), bylinný extrakt ze šípku, černého rybízu, kopřivy, řepíku, heřmánku, macešky, třapatky, břízy.

Vyhledávání


Přidat k oblíbeným

Přihlášení uživatele