Aktivní uhlí

Aktivní uhlí

aktivované dřevěné uhlí

Vhodné na pročištění těla od škodlivin, které se rády usazují ve vnitřních orgánech. Na rozdíl od uhlí živočišného původu je Carbofit až o 80 % účinnější a neobsahuje rakovinotvorné příměsi. Carbofit adsorbuje jedovaté látky, ale neodvádí z těla živiny, vitamíny a minerály, proto si vysloužil přezdívku „Chytré uhlí".

napomáhá:

- přirozené očistě organismu
- zachovaní správné činnosti střev
- udržení cholesterolu v normálu
- regulace střevní pochody
- příznivé působení na na střevní flóru
- při nachlazení pohlcuje bakterie v hrdle
- odstraňuje zápach z úst

- disponuje velkou adsorpční kapacitou
- váže toxické látky
- jde o přípravek na čistě přírodní bázi
- nepoškozuje střevní flóru
- neobsahuje konzervanty, dochucovadla a barviva

- pro všechny, kteří chtějí mít své tělo v pořádku
- pro ty, kteří potřebují odstranit z těla škodliviny
- pro ty, kteří chtějí příznivě ovlivnit činnost střev

Dřevěné uhlí s úspěchem používali už staří Indiáni, dávno před tím, než připluli Evropané do Ameriky. O jeho adsorpčních schopnostech, stejně jako o vynikajícím prostředku při střevních potížích se ví už řadu let. V naší zemi se jedná spíše o novinku, i když je u nás poměrně dobře známé živočišné uhlí, které se hojně užívalo při průjmech a plynatosti. Nikdy se však nepoužívalo na pročištění - detoxikaci organismu. Aktivované dřevěné uhlí je až o 80% účinnější než uhlí živočišné a navíc neobsahuje rakovinotvorné příměsi.

Co to je adsorpce?

Většina lidí se domnívá, že došlo k tiskové chybě, že správné slovo je absorpce. Ale ve skutečnosti jsou to dvě odlišná slova s rozdílným významem.

Jaký je rozdíl mezi absorpcí a adsorpcí ?

Absorpce: pohlcení, či vstřebávání jedné látky druhou. Absorbentem je pak látka, která umí vstřebat, pohltit či obklopit jedovatou látku a odvést z těla ven. Existuje však riziko, že při cestě trávicím traktem může dojít k uvolnění jedovaté látky zpět do organismu, protože tyto vazby nejsou příliš pevné.

Adsorpce: přichycení látky k povrchu jiné látky. Toto "navázání" je velmi pevné a zabraňuje následnému uvolnění jedů zpět do organismu. V praxi to vypadá tak, že Carbofit při cestě organismem vychytává jedy, zbavuje je jejich škodlivého účinku, nahromadí (naadsorbuje) je na svém povrchu a bezpečně odvede z těla ven. Dřevěné uhlí má vynikající schopnost vychytávat různé plyny, těžké kovy, jedy a další chemické látky - je schopný navázat na sebe až tisícinásobky své váhy.

Víte že,

v některých zemích patří aktivované dřevěné uhlí k vybavení ambulancí a odděleních první pomoci, pro použití při otravách. Je doporučován lékaři jako součást domácích lékárniček, hlavně v rodinách s malými dětmi. Funguje jako první pomoc v případech otravy jedovatými látkami nebo léky, ale i v případě střevních potíží. Obecně platí pravidlo, že čím dříve se aplikuje dřevěné uhlí tím větší naděje na zlepšení. Aktivované uhlí účinkuje velmi rychle - už během jedné minuty.

Jak aktivované dřevěné uhlí užívat?

Jedním z výrobků z aktivovaného dřevěného uhlí je Carbofit a na jeho příkladě, bychom si mohli způsob užívání trochu přiblížit. Carbofit se rozmíchá ve vodě. Prášek má tu výhodu, že vychytává i bakterie hrdle a jeho očistná cesta organismem je delší. Pročišťuje celý trávicí systém už od jeho začátku, tzn., že začíná účinkovat už v ústech.

Kdy a proč uhlí užívat?

Za prvé je to snaha pročistit organismus od jedovatých látek a za druhé je to při zažívacích obtížích jako je např. průjem, plynatost. Při očistě organismu se doporučuje užívat Carbofit nejméně po dobu jednoho měsíce (přesnější informace na příbalovém letáčku).

V případě požití škodlivých (jedovatých) látek se doporučuje až 10-ti násobná dávka uhlí vůči požité látce.

Kúra podle doporučení B. Nového 1-6 týdnů:

Na noc rozmíchat 1 lžíci prášku s asi 40 ml vody s koloidním stříbrem a vzniklou pastu sníst, zapít lze čistou vodou (nejlépe novavodou).

V případě rakovin toto doporučuji i v čase asi hodinu před jídly 3-4xD a na noc dvojnásobek - ale koloidní stříbro jen na noc.

V případě použití při paradentóze lze vzniklou pastu podržet v ústech přes noc. (přes den použít RK – Dubovky nebo zubovkami RK-ZP).

Hledat, nebo si vyrobit?

Zákon nám zakazuje doporučovat u chorob konkrétní přípravky, i když jsme letití výrobci bylinných směsí a prodejci doplňků stravy.

Doporučované přípravky si musíte buď sami vyrobit, nebo zkuste hledat v internetových vyhledávačích.

Přihlášení uživatele