K1 - Kloubol

K1 - Kloubol

PRVNÍ MAZÁNÍ                                                       K1  (kostivalové první)

Páteř, klouby, otoky, artróza, pohmoždění

Před čtvrt stoletím jsem se setkal s vynikající masérkou, která si připravovala masírovací mast podle tajného rodinného receptu, a řekl jsem si, že udělám něco podobného s ještě lepšími vlastnostmi. To byl můj první krok do světa tinktur, extraktů a posléze koncentrátů.
Prostudoval jsem tehdy dostupné materiály, což bylo bez internetu hned, a začal s pokusy. Skamarádil jsem se s kostivalem a pochopil ho. Kostival má dobré i špatné vlastnosti, umí téměř zázračně opravovat zlomeniny a pohmožděniny a až neuvěřitelně urychluje hojení. Trvalo mi dlouho, než jsem objevil všechny finty, jak z kostivalu připravit mazání hodné mě a vhodné na mě. Nicméně okolnosti byly příznivé a výsledek jsem si posléze ověřil na jakémsi ležícím revmatonepohyblivém pánovi z Moravy. Věřil mi, vymatlali jsme na něj postupně několik litrů mazání a on mi zhruba za rok přišel poděkovat osobně! A od té doby moje kostivalová mazání (K, K3, K4, K5, K7 a aktuálně K8 přenazvané na K1) pomáhají kdekomu od bolestí opotřebených a starých kloubů, svalů a vazů, podporují jejich regeneraci a obnovují funkce (politické ne).
Podle mých posledních poznatků je K1 plnohodnotné mazání jen pro laickou potřebu, protože vysoký obsah silic by profesionální masér na rukou vydržel tak nejvýše dvě masáže a pak by je asi musel zahodit. Profíci by si K1 mohli jen přikápnout do svých gelů.

Pořadí mazání je důležité!
První mazání jsem nazval „první“ proto, že je důležité s ním mazat ještě před Měsíčkovým olejem MO, který by v obráceném pořadí ucpal póry a účinné látky z K1 by se do pokožky nedostaly.
Zjistil jsem, že na starší lidi je nejvýhodnější mazat Jírovcovou směs VXK (po dobu asi 2-10 minut; čím starší, tím déle) pro aktivizaci kapilár a vyplavení otoků z tkání. Pak hned K1 (5-10 minut, do žmolkování nebo do zarudnutí až pocitu pálení), u kterého předpokládám redukci zbylých otoků i bolestivost a aktivitu jeho účinných složek ke zrychlení regenerace. Díky obsaženým slizům se K1 nejdříve dobře masíruje, později lepí a nakonec žmolkuje. Při tom se silně prokrvuje pokožka a akceleruje se látková výměna v ní a zároveň její obnova. Po K1 doporučuji mazat ještě Měsíčkovým olejem MO (5-60 minut a lze i přitlačit – viz Koule masážní), jenž lubrikuje vaziva, která po sobě opět mohou klouzat bez drhnutí, což uvolňuje omezenou hybnost ve smyslu: Kdo maže, ten jede. Měsíčkový olej MO podle mého pozorování působí protizánětlivě a posléze se vstřebává do lymfy, čímž čistí lokalitu od buněčných zbytků, mikrobů, otoků, volných bílkovin atd.

Na co bacha!!!
K1
je určeno k aplikaci na zdravou pokožku, protože silice v ráně, ekzému či jinak přecitlivělé pokožce dělají zle. Osobně jsem zkusil dát si do vany lžičku K1, když už byla plná horké vody a mě. Za minutu jsem vyletěl řva toliko neslušné výrazy a držíce se za... (lat. scrotum) jsem se pilně chladil studenou vodou.
Také jsem zkusil namazat se K1 po horké koupeli, ale jen jsem máznul a cítil, jak silice žhnou skrz rozpařenou kůži dovnitř, už jsem stál pod studenou sprchou usilovně se chladě, netuše do té doby, že jsem sprostý otužilec...
Končetiny se kvůli chlopním na žilách masírují jen směrem k srdci (na trupu a šíji směr zachovávat netřeba, zde chlopně na žilách nejsou).

Poznámky:
Jako podpůrné pití v souvislosti s mazáním K1 bych doporučil nejčastěji Šípkovou směs AK, Borůvkovou směs CK, Ostropestřecovou směs JK, Vrbovkovou směs LVK, Mátovou směs MK, ® Gambit-H.
Pro rýpaly z EU jsem obsah pyrolizidinových alkaloidů kostivalu snížil pod 1 g na 0,5 t K1, přesto ale není určeno k aplikaci na sliznice ani k pití. Jednou jsem si K1 omylem udělal jako čaj proti kašli, ale nešlo to ani polknout a plameny mi šlehaly od úst ještě za hodinu. Pravda je, že kašlat jsem přestal hned (ostatně proti kašli je prý výborné jakékoliv silnější projímadlo – člověk se potom bojí zakašlat...). Přesto dál na kašel používám raději Diviznovou směs PK.
Stačí ale několik kapek K1 do sklenice vody a vznikne nejlepší ústní voda, co znám, a jsou i lidé, kteří to úspěšně používají při zánětech dásní a pro lahodný dech (aby jim totiž nesmrdělo z huby).
Vyrobil jsem i v kategorii vzorků omezené množství produktu Dubovky-Zubovky (RK-Z) s obsahem 5 % K1 a pro osoby nealergické na propolis Dubovky-Zubovky s 5 % propolisu (RK-ZP) na paradentózní dásně k čištění hustým měkkým zubáčkem Curaprox 5460 (máme na skladě). Více podrobností v Dubových kapkách RK.

Složení:
Voda, Etanol (alkohol), glycerin, mentol, kafr, bylinný extrakt z bezu černého, jírovce, kostivalu, řepíku, levandule, měsíčku, jitrocele, šalvěje, heřmánku, lopuchu, violky, zlatobýlu, jalovce, řebříčku, máty, kokošky a třezalky.

Přihlášení uživatele