LPK - Šalvějová směs

LPK - Šalvějová směs

ŠALVĚJOVÁ směs                                             LPK  (lehce protizánětlivá)

Nachlazení, nadměrné pocení, předcházení viróz

Když moje děti začaly chodit do školky, musel jsem vymyslet čaj, který by byl více zaměřen na prevenci infekčních chorob s rychlou nárazovou podporou imunity, abychom včas předešli jejich častým nákazám v dětském kolektivu. Potřeboval jsem omezit vliv běžných imunitu obtěžujících mikrobů, aby jí zbyla kapacita na nakažlivější viry. Právě vhodně zpracovaná šalvěj má tak trochu antibiotické účinky, což se k tomuto účelu výborně hodí. Snižuje ale potivost a produkci mléka, to se však někdy také hodí. A bylo nutno minimalizovat obsah thujonu v silici šalvěje pro jeho negativní vliv na nervový systém, což se mi jevilo zvláště u mých dětí nanejvýš důležité...

Čaj LPK si připravuji zředěním ½-2 lžiček do 1-3 dcl vody nebo jiných vařených čajů (například heřmánek, mateřídouška, divizna, sléz) a piji ho 1-3× denně mimo jídla, aby přišel do prázdného žaludku. Obsahuje menší množství hořčin, díky nimž není moc chutný, ale může poněkud zlepšit i trávení.

Když je imunita v pr...tatam, i o chvilku dřív:
Tento čaj doporučuji pít preventivně před nastydnutím i při něm a zvláště u dětí, aby dokázaly vzdorovat i chovným bacilům ve školkách a jeslích. Také u dospěláků u monitorů a personálům ve zdravotnických zařízeních nebo jinak vzdorujícím davům. Tedy zvláště když nechcete něco chytnout u smrkalů, kašlalů a prskalů v nějaké čekárně, MHD nebo pobytem u nemocných, třeba i těch vašich doma. Tento čaj bych pro podporu imunity střídal s Tymiánovou směsí TK, anebo je pil pro větší efekt oba najednou.

Složení:
Voda, Etanol (alkohol), bylinný extrakt ze šalvěje, yzopu, třapatky, kopřivy, přesličky, řebříčku, zlatobýlu, řepíku, heřmánku.

Vyhledávání


Přidat k oblíbeným

Přihlášení uživatele