Lymfodrenážní antidekubitní matrace

Lymfodrenážní antidekubitní matrace

Lymfodrenážní antidekubitní matrace SB-100

Lymfodrenážní matrace pro prevenci i terapii proleženin a otlaků

Lymfodrenážní aktivní antidekubitní matrace s výškou 5 cm, kterou lze položit na postel a ona se pod vámi bude pneumaticky sama hýbat, aby nedocházelo k poruše prokrvení a proleženinám nebo otlakům a bolestem vůbec. Tento typ je nejlevnější, ale podle mé zkušenosti nejlepší.

Vlastnosti, které nabízejí aktivní antidekubitní matrace, jsou vhodné i při léčbě proleženin nejvyšších stupňů. Nezastupitelnou roli hrají rovněž při prevenci otlaků a proleženin u všech rizikových skupin pacientů.

Hlavním principem aktivních antidekubitních matrací je odlehčení dlouhodobě zatěžovaných částí těla, podpora lymfatického oběhu a obnovení prokrvení. Aktivní systémy, na rozdíl od pasivních matrací, výrazně zefektivňují prevenci a urychlují léčbu proleženin. Podporují totiž obnovu dostatečného prokrvování tkání, což je nejdůležitější podmínka efektivní obrany proti vzniku a progresi proleženin.

Vzduchová matrace SB-100 se skládá ze vzduchové pumpy a z matrace ze zdravotně nezávadného PVC polstrování. Vzduchová pumpa umožňuje 3 stupně střídání tlaku vzduchu v matraci, což funguje jako ideální prevence vzniku tolik problematických proleženin.

Ovládání vzduchové pumpy je velice snadné, a proto je používání této matrace určeno skutečně pro každého. Balení obsahuje i sadu na zalepení matrace v případě protržení.

Na model SB-100 bylo provedeno klinické hodnocení Úrazovou nemocnicí v Brně, kde byla matrace přímo testována.

 

Technické parametry:
Rozměry: 220x95x5 cm
Váha: 2,4 kg
Materiál: 5 cm vysoká vrstva vysoce kvalitní antialergenní PVC
Konstrukce: bublinová
Max. zatížení: 125 kg
3 stupně střídání tlaku vzduchu
Balení obsahuje i sadu na zalepení matrace v případě proražení

Vzduchová pumpa:
Rozměry: 27x14x8 cm
Váha: 1,6 kg
Napětí: 220 V/50 Hz
Dodávání vzduchu: 3,5 - 4 l/min
Doba cyklu: 8 min
Nízká spotřeba elektrické energie

Přihlášení uživatele