MK - Mátová směs

MK - Mátová směs

MÁTOVÁ směs                                                                    MK  (mrtvicová)

Srdce, tlak, otoky, cévy, infarkt, mrtvice

Tenhle čaj je zvláštní svým názvem, protože návrh na pojmenování směsi „Hlohová“, „Srdečníková“ ani „Kopřivová“ kdysi přes schvalujícího orgána neprošel. Potřeboval jsem směs z těchto bylin vhodnou k řešení svých i případně cizích poruch oběhu, s jemným zlepšováním práce srdce i zbytku oběhu. Tak jsem prostě lehce doplnil složení a na světě byla směs „Mátová“ – tento název již úředníka nijak neiritoval.

Kdy a jak:
MK
bych si dávkoval 1-2 lžičky do 1,5-2 dcl vody 2-3× denně, nejlépe mimo jídla do prázdnějšího žaludku nebo asi 10-20 minut před jídly, zvláště tehdy, když bych bral léky na srdce, protože MK jejich efekt může zesilovat. Před jídlem se ale žádné léky neberou, tak se to nemůže tlouci. Chytré knihy totiž praví, že hloh zesiluje účinek náprstníku, digitalisu, a takto se nemusím zamýšlet, zda ten který lék účinné látky z náprstníku obsahuje či nikoliv. Přesto je v této věci MK asi 100× bezpečnější než čaj vařený z 1,5 g hlohu, který je považován za zcela bezpečný. Tedy pro mě MK s klidem.

Na co neumřít:
Při úvaze, na co všechno se mi MK hodí, vycházím z toho, že dle odborné literatury hloh i další obsažené kytky zlepšují prokrvení a výživu srdečního svalu. Tím pádem lze předpokládat, že srdce takhle vydrží více a déle. Statistiky uvádějí, že oběhová selhání, mrtvice, infarkty, angíny pektorisovky, bušení srdce, trombózy, neschopnost popadnout do schodů dech, vysoký tep, vysoký tlak a vůbec poruchy krevního oběhu a zásobení jsou nejčastějšími příčinami úmrtí. Takže jsem od sebe očekával, že na to něco vymyslím, a nemyslím, že bych to vymyslel špatně, ale naopak si myslím, že dobře.

Na co ještě:
Vymyslel jsem i další uplatnění, nejen při oběhových a srdečních potížích, ale i při křečových žilách, rozšířených žilkách a kapilárách (venektáziích), při bércovém vředu, růži, při nenormálním krevním tlaku (tj. pro úpravu vysokého i nízkého tlaku), při motání hlavy a šumění v uchu (Meniérova choroba), otocích nohou, nadměrném cholesterolu, modřinovitosti, Raynaudovu syndromu (odkrvení končetiny živoly jak u mrtvoly reflektorickým působením chladu), při záchvatových nočních bolestech končetin, při hemeroidech, skleróze, trombóze atd. A opakuji při infarktech i mimo srdce, mozkových příhodách a zúžených cévách. Prostě při všem kolem cév a oběhu.

Pokus:
MK
na sobě vyzkoušela jedna vysokotlaká dříve narozená neléčená kurzistka, když jsme testovali vysoce kvalitní zápěsťový tonometr vhodný i pro technické netalenty (blbce, tedy mě) z naší nabídky. Během 20 minut po podání MK jí tlak klesl z vysokého kolem 185/95 na skoro úplně normální 135/85 (tabulkový je 120/80 torr) a vydržel na této hodnotě přes 3 hodiny. Tak si její srdce alespoň trochu odpočinulo...

Co k tomu:
MK před jídly výborně doplní Ostropestřecová směs JK po jídlech a Borůvková směs CK (Vrbovková směs LVK, Vrbovková směs 78 (LVK78), Diviznová směs PK, Lipová směs PPK, Malinová směs GK, ® GAMBIT-H aj.) mimo jídla. Také 2-3×D Lecitin, koenzym Q10P, Brahmi, Golden Yacca GY (4×D 1-2 tobolky) a 2-3×D 1 lžička některého našeho olejového produktu (Pupalkový olej EVE, Brutnákový olej BGO, Ostropestřecový olej OO, Ostropestřecová kaše OO-KH nebo i Měsíčkový olej MO). Naopak zcela nevhodné jsou ztužené rostlinné tuky a margaríny, uzeniny, vše sladké, smažené, kořeněné a bílá mouka.

Poznamenávám:
Nenechte se splést názvem směsi, máta zde má za úkol snižovat tlak v malém oběhu, zátěž pravé srdeční komory a stresové vlivy nadledvinkových hormonů na oběh. Někteří lidé užívající homeopatika mi již hlásili obavu, že tato směs kvůli obsahu máty neutralizuje vliv homeopatie. Mohu je uklidnit – to se u MK ani po důkladném testování neprokázalo.
Jako dobrá reklama pro MK se jeví skutečnost, že ve vesnici kdesi na Moravě, kde žila většina lidí s vysokým tlakem, jich za půl roku užívání MK byla polovina v pořádku (jak se mi svěřil jistý klient, který jim začal MK dodávat).

Složení:
Voda, Etanol (alkohol), bylinný extrakt máty, hlohu, srdečníku, jablečníku, kopřivy, břízy, jírovce, jinanu (ginkgo).

Vyhledávání


Přidat k oblíbeným

Přihlášení uživatele