MO - Měsíčkový olej ® LYMFOLEJ

MO - Měsíčkový olej ® LYMFOLEJ

MĚSÍČKOVÝ OLEJ              ® LYMFOLEJ                                              MO

Záněty a vředy trávicího systému, imunita, chronický kašel, žlučovody

Měsíčkový olej jsem vymýšlel původně proti kašli, protože mi bylo z tradičních rad v této indikaci velmi vychváleno používání psího sádla, zevně i vnitřně. Jatečních psů ale bylo málo a shánění jejich sádla dost obtížná až nebezpečná činnost. Tak jsem se zamyslel, pomeditoval, poinformoval se a začala moje nejdelší dvanáctiletá výzkumná anabáze, než jsem MO i s pomocí lidí vypiloval.

Nyní přednostně doporučuji MO+ - Měsíčkový olej + LYMFOLEJ+®.

MO vždy končí v lymfě, proto Lymfolej ®:
Můj pseudovědecký a pyšně neskromný názor na Měsíčkový olej MO vychází z toho, že jej vyrábím vlastníma rukama tak kvalitně, jako bych ho dělal jen pro sebe, takže k němu mám citovou vazbu. Je mi celkem jedno, že množství jiných výrobců vyrábí další měsíčkové oleje. Já si dělám svůj Měsíčkový olej MO Lymfolej ®, mám ho omakaný a vymakaný a je pro mě několikanásobně lepší než jakýkoliv cizí. Vím proč, ale neřeknu, dalo to hodně bádání. Podle mého pozorování se MO vstřebává do pokožky velmi snadno ve značném množství a lymfatický systém jej zachycuje. Část se dostává i do vazivového a svalového aparátu a umožňuje klouzání svalových a vazivových vláken i fascií po sobě s menším třením. Oranžové barvivo měsíčku a další složky se chovají protizánětlivě.
MO se vstřebává do lymfy částečně i z trávení, kde působí podobně opravně a průchodem břišními a hrudními mízními uzlinami stimuluje lymfatickou aktivitu a tvorbu protilátek, které se pak uplatní v krvi tekoucí do plic.

Z toho plyne množství vývodů:
Flavonoidní barvivo měsíčku nesnáší světlo a vysokoenergetické záření.
MO se vstřebává do tkání a vaziv s viditelným lubrikačním a regeneračním efektem.
MO se vstřebává do lymfy s pozorovaným protizánětlivým a protirakovinným efektem.
MO se průchodem lymfou účastní metabolických procesů.
MO může ředit žluč a tím čistit žlučovody.
MO může ředit stolici.
Silné vstřebávání MO vede k vysušování pokožky, případně k zahlcení podkožní lymfy.
Přebytek rostlinného oleje má tendenci na povrchu zasychat; zaschlý MO není vstřebatelný a může pokožku dráždit.
Na měsíček a jeho substance může být alergie.

Podpůrný vliv měsíčku a ostatních přítomných bylin vnitřně využívám při zklidňování sliznic a zvláště se mi osvědčil u zánětlivých pochodů v žaludku a střevech vedoucích k vředům, polypům nebo rakovině. Podle mého osobního názoru má MO nejen protizánětlivé, ale i protikancerogenní účinky a to jak v prevenci, tak i když už je zle. Přesto jej lidé nedoceňují, protože jsou dezorientováni množstvím jiných většinou ne příliš účinných výrobků z měsíčku.

Úskalí domácí výroby:
Měsíčkové masti a výtažky si lidé většinou připravují podobně, jako je doporučeno dělat třezalkový olej – vystavením na slunci a UV záření. Měsíček se ale nesmí nechat vůbec na světle, protože je velmi reaktivní a snaží se opravit strukturu oleje degradovaného světelným i UV zářením, což způsobuje bezprostřední rozklad a spotřebu účinných flavonoidů, likviduje olejové vitamíny a dvojné vazby mastných kyselin, mění viskozitu atd., důsledkem čehož nemůže být při praktickém použití aktivováno žádoucí zvýšení mízního oběhu a navíc se výrazně zkracuje trvanlivost takového oleje. Domácí výrobky z měsíčku se tedy bohužel vstřebávají do lymfatického systému jen obtížně. Masti skoro vůbec.
MO se ale do lymfy vstřebává výborně jak zevně, tak v případě vnitřního užívání i do lymfy trávicí trubice, odkud další pozitivní vliv MO pokračuje hrudním mízovodem přes krev do plic a dále do celého těla. Proto je při chronickém či nezvladatelném kašli vhodné užívat MO, i když chuťově není nic moc (no, je to olej). Vysoké vstřebávání MO vede též k úpravě tuhé stolice, ale ne kupodivu k průjmu. Určitá opatrnost je ale na místě u žlučníkářů, kteří si ho berou po menších dávkách častěji a raději vždy s jídlem pro čištění žlučovodů, rozpouštění husté žluči a tlumení zánětu dvanáctníku.

Kdy je MO nejlepší:
MO se užívá při zánětech obecně, protože podporuje lymfatický systém a významně i imunitu. Lze ho využít podpůrně i při těžkých chorobách, jako např. rakovině střev a konečníku, dělohy, prostaty i jiných orgánů. Také při vředech žaludku a dvanáctníku, zánětech slinivky, vazivové de­generaci střev, polypech a vůbec při všech potížích v trávení od jícnu po konečník. Já sám nad MO jásám a používat jej neváhám.

Kterak MO brát:
Dávkování je podle potíží 1 lžička až 1 lžíce 3-4×D. Obvykle při jídle nebo do jídla, protože ne každý ho snáší mimo jídlo, kdy je ale účinnost nejvyšší. Lze jej přidávat a případně podle chuti ředit i do běžných olejů na vaření a do salátů. V tom případě bych si ale dal spíše jemnější Ostropestřecový olej OO.
Chuť MO je typická, jemná, leč jakoby olejová, nahořklá po bylinách, zvláště po měsíčku.

Žlučníkové kameny a bahno:
Po smíchání MO 1:1 s olivovým olejem lisovaným za studena bych si bral ráno na lačno ½-2 lžíce této směsi pro podporu efektu na rozpouštění žlučových kamenů ředěním a spotřebováním žluči. Potom alespoň půl hodiny doporučuji nic nejíst, pak začít Zeměžlučovousměsí 12K a lehkou snídaní zapitou Ostropestřecovou směsí JK nebo alespoň Borůvkovou směsí CK. Do oběda trochu snad jo, ale v druhé půli dne žádný tuk! Také se mi osvědčilo sníst 3×D 2 listy pampelišky libovolné velikosti pro ředění žluči. Zákaz sladkého a bílé mouky, margarínů, ztužených rostlinných tuků a kokosového oleje.

Rakoviny:
Při zhoubných polypech v tlustém střevě se osvědčila směs MO a rakytníkového oleje v poměru 2:1, v dávkách 3×D 1 lžíce ústy a 1×D 5 ml zezadu konečníkem (násadec i injekční stříkačka jsou skladem). U tohoto klienta byl spěch měsíc před operačním zákrokem. K potěšení účastníků se nekonal.
Dva klienti s rakovinou plic v měsíc předsmrtném stádiu začali užívat MO po 1 lžíci 3-4×D a k tomu mnohá další bylinná i nebylinná doporučení (Diviznovou směs PK, Tymiánovou směs TK, Šalvějovou směs LPK, hlívu, pyl, Ostropestřecovou směs JK, transvitalitu atd.). Paní byla opravena za měsíc a pán za dva. Těžko je zařadit mezi spontánní případy vyléčení, protože projevili velikou snahu a úsilí. Jim se to povedlo a mnohým dalším také, ale některým jiným už přes maximální snahu nebylo pomoci. Nelze slibovat, jen se s MO snažit.


MĚSÍČKOVÝ OLEJ zevní aplikace

Masáže, opruzeniny, popáleniny, záněty, strie, jizvy

MO je můj univerzální podpůrný prostředek, který vtírám do pokožky při všech potížích zánětlivého charakteru uvnitř. Pokožku spíše vysušuje tím, že rozpouští zoxidovaný a nekvalitní vlastní tuk pokožky a vstřebává se s ním do lymfatického systému a zčásti také do vaziv, kde umožňuje lepší vzájemný prokluz jejich pohyblivých částí. Zjistil jsem, že v lymfatickém systému působí na akceleraci imunity, rozpouští tukové úsady a zrychluje tak oběh mízy. MO se lymfou zanese do okolí blízkých orgánů, kde zřejmě aktivizuje v mízních uzlinách tvorbu protilátek a zrychluje pohyb lymfy, což si vysvětluji jeho působením na pružnost stěn lymfatických cévek.

MO jsem vlastnoručně vyrobil speciálně proto, aby byl člověku co nejvíce platný při zánětech, rakovině atd. a aby působil i na vazivové tkáně, zvyšoval jejich plasticitu a pohyblivost, snižoval tření a tím vracel tělu zdravý a mladistvý pocit. Můj předpoklad působení na lymfatický systém a vaziva předurčuje MO k použití v podstatě vždy a kdykoliv se něco vevnitř v těle přihodí.
 (Dvanáctiletý výzkum naznačuje, že MO není jenom měsíček a olej, a proto nemohu mluvit za cizí výrobky podobného názvu!)

Obvyklé využití:
Mazat se mohu obvykle obden, nebo 2-3× týdně, každý den, či jak si vzpomenu.

Hlava a krk:
Při potížích s hlavou a dutinami bych mazal lehce obličej a zvláště pak krk. Na víčkách a v jejich nejbližším okolí je tak tenká kůže, že zanesený oběh lymfy v nejtenčích kapilárách systému nestačí vstřebaný MO dostatečně rychle odvádět a ten pokožku dráždí, proto okolí očí ze začátku nemažu vůbec a později jen tenoučce. Směr mazání v obličeji volím vždy od střední osy směrem k uchu a před i za uchem dolů, ve směru lymfatického toku.
Při angíně a bolestech v krku naliji na obyčejnou dámskou vložku asi 10 ml MO a na noc nebo i déle přiložím na krk.

Hrudník:
Při kašli místo psího sádla mažu MO hruď roztíráním směrem do podpaží. Někdy i při srdečních potížích (ztuhlá aorta) při vysokém systolickém tlaku. Záda v hrudní oblasti se mažou také směrem do přední strany podpaží, páteř se s MO masíruje směrem nahoru.

Prsa:
Záněty prsů
kojících matek jsou budoucí pastí na ženu kvůli srůstům, zvazivovatění a přerušení všeho místního potrubí (cévky, kapiláry, lymfa, mléčné cesty). Zdá se, že mazání MO 1-3×D to do značné míry napravuje. Pokud tam zatím zánět není, doporučuji si prsa mazat protilehlou rukou směrem od hrudní kosti k podpaží třeba každý večer, pomalu a s citem, jako když vytlačujete tekutinu směrem do podpažních uzlin. Na přední straně podpaží za okrajem hrudníku je vhodné pomalinku 2-3× zakroužit, aby se lymfa s MO dostala do hlubších mízních cest a uzlin. Je to dle mého názoru ideální prevence rakoviny, zánětů, tvorby cyst a bulek i nepatřičného průvisu prsu.
Ženám po zánětu prsu (kojení, úraz apod.) nebo po operacích kvůli cystám či nádorům doporučuji mazat prsa MO 2-4× týdně, ostatním od třicítky do čtyřicítky 1-2× týdně, po čtyřicítce do přechodu 2-3× týdně, po přechodu opět 1-2× týdně.

Opruzeniny:
Neméně úspěšně jsem řešil pomocí MO i opruzeniny svých miminek od zavlhlého obalu.

Břicho:
Při potížích vnitřních orgánů doporučuji mazat MO celou oblast kůže nad nimi. Břicho se maže ve směru hodinových ručiček, protože tak postupuje převážně potrava ve střevech. Při bolestech v podbřišku mažu kromě tohoto místa ještě vnitřní stranu stehen od poloviny směrem nahoru do rozkroku a odtud do tříselné krajiny, kde na místě uložení uzlin několikrát zakroužím dlaní – vše pomalounku! Od pupku výš teče podkožní lymfa do podpaží, od pupku níž teče podkožní lymfa do třísel. A to i z hýžďové oblasti.

Celulitida a svalová únava:
Při celulitidě provádím ždímací (velmi pomalou a výrazně silnější) masáž směrem do třísel. Tento typ masáže je také účinný při větší svalové únavě nohou. Obecně je u každé silnější masáže nohou důležité schválení lékaře, který musí vyloučit riziko trombózy.

Křečové žíly, bolesti a otoky nohou:
Nohy při křečových žilách (opatrně a netlačit!) a otocích doporučuji mazat zásadně směrem k srdci. Lépe je ale mazat nejdříve Jírovcovou směsí VXK a teprve potom, až se vcucne, MO. Při křečích a bolestech nohou mažu v pořadí Jírovcová směs VXK, První mazání K1 a po chvíli MO.

Mazat lze i operační pole:
Lékaři vyzkoušeli mazání MO i v prevenci tvorby jizev před (oblast operačního pole) i po operacích, aby se rychleji zatáhly, změkly a zmizely z dohledu. To byl jeden z prvních poznatků o možnosti využití MO, který si ověřili lékaři již kolem roku 1988 na jedné dětské chirurgii, kde MO zkrátil pooperační hojení zhruba na polovinu. MO jim tedy výrazně zlepšil výsledky, ale mluvit se o tom nahlas nesmělo. Ovšem od té doby se nic nezměnilo – případné použití MO se stále tutlá. Ovšem i ututlaný MO má neobyčejně příznivý vliv na rozřezané človíčky v každém věku.

Strie, vrásky:
Dívky měnící se v ženy a ženy měnící se v matky často trpí na tvorbu strií. Je to dáno velkou tuhostí podkožních vaziv, která nevydrží rostoucí tlak zevnitř při zaoblování určitých partií a praskají. MO podkožní vaziva zvláčňuje, vazivová vlákna pak po sobě lépe kloužou a strie se nekonají.
Vrásky mají příčinu v ještě tužších podkožních vazivech, která nedovolí kůži normální ohyb. MO situaci výrazně zlepšuje a přesušování této již tak suché pleti lze předejít překrytím tak tenkou vrstvou Měsíčkové masti MOM (nebo Dubové masti RM nebo RM-BS), aby mohla pokožka dýchat. Výsledek je obvykle zřetelný již po týdnu (a spotřeba nepatrná).

Konečník:
Při hemeroidech se pomocí gumového násadce (máme na skladě) místo jehly na obyčejné injekční stříkačce aplikuje do konečníku 1-1,5 ml MO. To se provede po umytí a porovnání vyhřezlých částí konečníku a případně i stlačení prstem stěny hemeroidu na půl minuty pro její zpevnění a vyprázdnění. Viz též postup v Dubových kapkách RK.
Při zácpách aplikuji MO 5-10 ml (podle zacpanosti a vzdálenosti od záchodu). Pánům rozhodně doporučuji nainstalovat si dámskou vložku (nejlépe i vypůjčit si dámské kalhotky, protože z trenýrek a obvykle i slipů by vám vypadla při prvním zakašlání a při kýchnutí byste se museli i přezout).

Takto lze MO aplikovat také při rakovině konečníku, střev, prostaty, dělohy a vaječníků, ale lépe dříve, než vznikne, a také při zánětech těchto orgánů včetně nevidomého střeva (na které patří kromě hladu ještě ledový obklad). Doporučuji i rozblokování páteře, kvůli níž to obvykle vzniká – nedostatek nervových impulzů od míchy povolí svalovinu „slepáku“ a ta roztáhne apendix, který ovšem nemá uvnitř ochranný hlen a jakmile se do něj dostane natrávenina, tak ho infikuje. Hlad je nezbytný pro nenáplňové ochabnutí střeva.

Ženské tajemství:
MO
doporučuji aplikovat při poševních výtocích nebo sexuálních potížích do příslušného otvoru, kde výhodně nahrazuje i lubrikační gel (kdo ví, na co se používá). Lze i mazat celou oblast zevních rodidel. Dovnitř stačí 1×D 0,5-1,5 ml. Zde má také vliv na drobné záněty, na nedostatečnou plasticitu poševních vazů a příznivě tuto lokalitu promazává a zabraňuje tření, které mnohdy při nedostatku poševního sekretu bývá zdrojem bolesti a příčinou nezájmu o praktickou erotiku.
Dívky před odchodem panenství také mažou pilněji MO, aby deflorace nebyla zbytečně drastická.
Myslím ale, že nejdůležitější je u MO jeho zvláčňující a protizánětlivý vliv na tuhnoucí děložní čípek, který je při sexuální aktivitě enormně mechanicky namáhán (jen si představte, jak byste vypadali, kdyby ty „facky“ mířily místo čípku třeba na tvář...). Může tak vzniknout až určitý typ neplodnosti, může tu být vyšší citlivost na záněty, infekce apod., což zde v budoucnu zvyšuje riziko výskytu rakoviny. S ohledem na to, že průzkum u jeptišek ve Francii prokázal, že touto chorobou vůbec netrpí, doporučuji dámám opakovaně, vždy před použitím pána, aplikovat 1-2 ml MO (i na pána) a nechat ho, ať jej vmasíruje (myslím, že nebude proti... a kdyby jo, tak ho vyměňte). Zdá se, že MO také zachycuje přítomné patogenní mikroby, chlamýdie, jednobuněčné parazity, viry a plísně a s nimi se vstřebává do lymfy, kde jsou v uzlinách detoxikovány, aniž by se poškozovalo poševní prostředí.

Porod s MO:
Zprávy žen experimentujících s MO hlásí, že při jeho aplikaci do porodních cest obden či každý den v těhotenství se snižují výtoky a těhotenské problémy, porody jsou snazší, méně bolestivé, rychlejší a není třeba tolik nastříhávat, protože kdo maže, ten jede. Pro mimino je výrazně kratší pobyt v porodních cestách méně traumatizující a méně komprimující, což vám později vrátí lepší funkcí svého nepřidušeného mozku. Trénujte dokonalé uvolnění všech svalů pánevního dna, třeba v meditaci, abyste nekladli miminu odpor. Potom vám ho děloha vytlačí během chvíle sama s minimální újmou a, i kdyby dítě mělo šňůru kolem krku, je venku dřív, než se stačí přidusit.

Mužské tajemství:
Pánům doporučuji MO potírat případné drobné vyrážky na žaludu, které nejčastěji získávají v cizích ložnicích, bazénech, záchodech a po neumytí si rukou po oklepání či po potřásání a před potřásáním (s někým a se sebou).

Popáleniny:
Popáleniny
(včetně radioaktivního ozařování) potírejte co nejdříve po vzniku, dříve než se projeví změny na pokožce. Nejdříve silně zchlaďte studenou vodou, nebo mnohem lépe namočením na 10-45 minut do Řepíkové směsi REK, pakliže ji máte, a pak mazejte MO 15-300 minut pro zbytek opravy.
Dáma a kuchařka 60+ let se opřela v jednu sobotu předloktím o elektrickou plotnu teplou asi 400°C. Řepíkové směsi REK bylo v lahvičce málo, takže s ní mazala jen 12 minut, potom hodinu MO. V pondělí se šlo k lékaři a ten se vyjádřil, že ta plotna zřejmě nebyla tak horká... Faktem je, že dáma neodpočívala a hned ucukla. Popálenina byla bez otoku a zvýšené citlivosti, suchá, rudá novotvořící se pokožkou, na dotyk nebolestivá, ruka přítomná a funkční, za měsíc bez viditelného poškození. Samozřejmě bylo po celou dobu mazáno MO 2-3×D alespoň 15 minut směrem k srdci. Je dobré mít doma na vesnici, kde jezdí autobus jen ve všední den, Řepíkovou směs REK a MO, než se bez zbytečného zdržování (kromě zaplacení poplatků) dostavíte do lékařské péče...
Podobně paní 80+ let si vylila vroucí vodu na sukni a nohy. Neprodleně mazala MO, protože nic jiného nebylo, asi hodinu. K lékaři šla druhý den s popáleninovým puchýřem plným lymfy, který se začal tvořit, až když se několik hodin zapomněla mazat. Přesto se hojila bez bolesti mnohem rychleji, než lékař očekával, až se zaraženě informoval, zda se jednalo opravdu o vodu vroucí.

Poznámky:
Před opalováním a ozařováním MO nemažte, protože UV záření i radiace MO ničí. Proto ho skladujte v temnu a chladnu. Zesvětlání MO znamená oslabení účinku důležitých flavonoidů měsíčku.
Využití při některých ekzémech je podmíněno nalezením nejmenšího ale ještě dostatečného množství MO, které nesmí přetížit již tak dost zatížený lymfatický systém pokožky. Raději jenom trochu a lépe zprvu jen obden. Později lze i přidávat. Nahlédněte též do Dubové masti RM. Nebo RM-BS.
Lupénku mažte obvykle každý všední den. A zamyslete se nad vaší životosprávou a co na to játra (viz Ostropestřecová směs JK, Ostropestřecový olej OO, Ostropestřecová kaše OO-KH, ® Gambit-H).
Vzhledem k vysoké aktivitě nesmí MO zasychat na pokožce, ale je třeba jej stírat. Kůži obvykle delším používáním vysušuje. Dlouhodobě hladovějící organizmus dokonce MO pokožkou úplně saje, jak patrno u vyhladovělých (většinou rakovinářů) při masáži zad. To ale nevadí, protože MO bude na závěr svých úkolů metabolizován a uplatní se jako jedinečný fenomén přirozené nepotravní výživy. Do člověka lze takto dostat až 100 ml MO za den a oddálit jeho smrt hlady.
Na vysušenou pokožku po MO je velmi vhodná krycí Měsíčková mast MOM zabraňující odparu vody a koncentrování podkožních tělních tekutin.

MO je velmi vhodný k mazání vrzajících kloubů a zatuhlé páteře, ale účinnější je mazat s ním až teprve po Prvním mazání K1, když už K1 poněkud žmolkuje nebo kůže zarudne.
Při masáži MO doporučuji papírová prostěradla na jedno použití, protože MO nejde vyprat ani slavnými reklamními prášky na praní a přes 40 (a to mně je už přes 56...).
Někdo trpívá na měsíček či olej alergií, která se projevuje zarudnutím nebo drobnou vyrážkou. Ten má smůlu a zřejmě nedokonalou funkci jater (Ostropestřecová směs JK, Ostropestřecový olej OO, Ostropestřecová kaše OO-KH, pyl, Pupalkový olej EVE, ® Gambit-H, Sifon 6).
MO doporučuji nosit v kapací plastové pohotovostní lahvičce UH25 nebo UH50, protože nebryndá.

Sebrané úspěchy při užívání MO pro prevenci kdečeho:
Podle sdělení samoužívajících klientů, kteří se mnou konzultovali svá pozorování, došlo k následujícím změnám: Zlepšila se pleť a vrásky, trávení, zácpa, pálení žáhy, bolesti žaludku, vředová choroba, Crohnova choroba, celiakie, polypy, prekancerózy, žlučníkové kameny, záněty ve střevech, záněty slinivky, slizniční změny, záněty prsů, mastopatické nádory a cysty, poševní plasticita, cysty vaječníků a záněty Bartoliniho žláz, zduřelé uzliny, otoky plic, kašel, rýma u dětí, ekzémy, lupénka, opruzeniny, pohlavní vyrážky partnerů, artrózy kloubů a páteře, záněty žil, záněty šlach a svalů, krvácivost a plasticita cév, zrak, paměť, sklerotické změny. Dále bylo pozorováno snížení zanášení krčních tepen, zlepšení po mozkových příhodách i infarktech, usnadnění porodů, omezení vzniku strií, zlepšení markerů čípku. Zatím, co vím... Zkuste si sami a dejte vědět – dík.
Předchozí neznamená, že každý je úspěšný, jen to, že to někomu v těchto případech pomohlo.

Složení:
Slunečnicový olej, bylinný extrakt z měsíčku, ostropestřece, heřmánku, lopuchu, řebříčku, benediktu, chmele, šalvěje a levandule.

Vyhledávání


Přidat k oblíbeným

Přihlášení uživatele