Monitor dechu mimin Respisense

Monitor dechu mimin Respisense

Monitor dechu Respisense, model 2010

Chytrý malý klips Respisense pro mimina proti zbytečnému umření na SIDS. Je použitelný i na dospěláky a starce.

Monitor dechu je zařízení pro hlídání dechu novorozenců a používá se jako prevence proti syndromu náhlého úmrtí novorozenců, označovaného jako SIDS.

Monitor dechu Respisense se vyznačuje velkou mobilitou a bezpečností. Respisense je spolehlivé zařízení, použitelné kdekoliv miminko spí. Je vhodný i ve společné posteli se spícími dvojčátky, kdy se matka při nočním kojení nemusí obávat o druhé z dvojčátek, které spí.

Respisense je bezpečný a přenosný monitor dechu. Rozlišuje rytmické dýchání a obvyklý pohyb, když nezaregistruje ani jedno, tak s malými vibracemi zkouší znovu nabudit dýchání. Když dýchání ani do 5 vteřin nezačne, zapne se světelná a zvuková signalizace. Bezpečnostní systém dovoluje velmi jednoduchou a bezpečnou kontrolu. Zabudovaný stimulátor umožňuje rodičům, aby si v klidu mohli užívat svobodného pohybu, když miminko v bezpečí spí.

Respisense

Charakteristika produktu

Respisense je na světě první přenosné a bezpečné zařízení na monitorování dechu, které kontroluje a zároveň i aktivně stimuluje dech dítěte. Je to registrovaný, mnoha cenami oceněný výrobek.
Má malé rozměry a je lehký, použitelný kdekoliv, kde dítě právě usne.
První zvuková signalizace upozorňuje rodiče okamžitě, jakmile dýchání vynechá na 20 vteřin. Zařízení v sobě obsahuje stimulátor dechu, který jemnými vibracemi stimuluje dítě k dýchání, čímž ještě před signalizací umožňuje okamžitý zásah v nejisté době.

Díky inovativnímu řešení není potřeba žádných drátů, pásků, akumulátorů, které mohou být pro dítě velkým nebezpečím (udušení, uškrcení apod.).

Respisense nepotřebuje žádnou údržbu. Při každém zapnutí proběhne automatická kontrola funkcí. Respisense je doporučen každému dítěti, hlavně u dětí předčasně narozených, kvůli syndromu náhlého úmrtí kojenců (SIDS), který hrozí zejména v prvním roce života.

Vlastnosti

Specifika vlastnosti:konkurenční
výrobky
Respisense
Miminko může být v jakékoliv pozici v postýlceneano
Jemné vibrace, které stimulují miminko na dýcháníneano
Přenosný, a proto kdekoliv použitelnýneano
Používá připojení na elektrickou síť nebo nabíjecí akumulátoranone
Nevnímá většinu venkovních ruchůneano
Žádný kabel nebo přípojka není nutnáneano
Použivatelný, i když děti spí v jedné posteli, např. dvojčataneano
Větší dítě spící s rodiči jej může používatneano
Hmotnost produktu500 g30 g

 

1. Úplná bezpečnost:
Základní funkční vlastnosti má podobné jako podložky na hlídání dechu kojenců, Respisense je však umí využít zcela jinak, v lepší formě a s několika výhodami.

Elektrický proud v Respisense je snížen na minimum, je použita mikroampérová technologie s velmi malými částicemi, které v malé míře využívají elektrickou energii.

Tímto výrobce nejenže vůči ostatním produktům zmenšil až o 30 % rozměry a o 20 % hmotnost, ale i zajistil daleko vyšší bezpečnost, protože nejsou potřeba žádné kabely, žádné vyměnitelné akumulátory, ten má Respisense zabudován v sobě. Tím se odlišuje od ostatních produktů neboť se vyznačuje velkou bezpečností, nemůže způsobit poranění elektrickým proudem, nelze vyjmout baterii a vkládat ji do úst.

U tradičních produktů se z důvodu špatného připojení zaznamenává množství falešných poplachů.
Největší přednost produktu je především mobilita, tzn. že Respisense je s miminkem všude, i když maminka vyjme miminko z postýlky, Respisense ho dál monitoruje a pozoruje dýchací pohyby.
U konkurenčních produktů typu podložek je nejčastějším problémem noční kojení, kdy matka vyjme dítě z postýlky a zapomene podložku vypnout a spustí se okamžitě alarm – u Respisense se nemusí obávat, dítě je kdekoliv pod bezpečným dohledem i při kojení i po něm.

Respisense má malé rozměry, je lehký (30 g) a je v přímém spojení s dítětem. Díky tomu dostali návrháři možnost vyvinout a vmontovat do Respisense stimulátor dýchání, který má ochrannou známku a jeho výrobní označení je „BUZZ“. Podstata tohoto jedinečného výrobku je, že v případě, kdy dítě nedýchá, se spustí podobný vibrační pohyb jako u mobilních telefonů a tím se stimuluje dýchání a dítě se probudí. V případě Respisense je hlasité zvukové upozornění až na druhém místě.

2. Speciální umělé hmoty:
Při navrhování Respisense vývojovými inženýry bylo místo tradičních elektronických komponentů a krystalů použito elektronické umělé hmoty. Materiál, který je používán, je tak citlivý, že by označil i malého pavoučka kdyby přes něj přešel, ale i tak pevný, že se využívá při zkoumání explozí.

3. Zvukový signál:
Zvukový signál z Respisense se dá až 1000× zesílit, ale pro bezpečné snímání dýchání jej postačilo zesílit v menší míře. Tato míra zesílení dává možnost vyloučení vnějších ruchů, které by mohly rušit některé zařízení pro monitorování dechu kojenců. To jsou například takové případy, kdy zařízení chybně zaregistruje resonanci ventilátoru nebo klimatizace. Respisense v podstatě ve svém zesílení vyloučí všechny vnější ruchy a zaměří se pouze na dýchání. Stejný problém je, když v jedné postýlce leží dvojčata nebo dvě děti s podložkou, která neumí rozlišit jednotlivé dítě, ale Respisense je rozpozná, protože je připevněn pomocí klipsu ke každému miminku.

Na výrobu klipsu je použita speciální pevná umělá hmota.

4. Stimulace dýchání:
Vývojoví inženýři zjišťovali na klinikách jak nabudit u dítěte dýchání, když u něj nejsou přítomny dýchací pohyby. Při výzkumu narazili i na takové patenty, které pracovaly při buzení dítěte s malými elektronickými výboji, v podstatě s elektrošokem, ale toto je neadekvátní řešení a většina rodičů jej nepodporuje. Pro Respisense se po zvážení všech faktorů proto jako výsledné řešení zvolil malý vibrátor, používaný i v mobilních telefonech, který miminko stimuluje jemným šimráním a navíc je interaktivnější nežli zvukové varování.

5. Testování:
Vývoj Respisense trval od roku 2003 do 2005. Výrobek se testoval na mnoha dětech, od předčasně narozeného dítěte ve 26. týdnu těhotenství až do 2 let věku dítěte. Zejména se testovalo nastavení síly vibrace, časové intervaly pro případ alarmu, čas mezi vynecháním dechu a začátkem vibrace a také jak silný a jaký tón by zvuková signalizace měla mít. Mnoho výrobků se dostalo na testování k rodičům a k dětským lékařům, kteří svými zkušenostmi při používání Respisense pomáhali vzniknout konečné verzi modelu při více než ve dvouletém testování.
Respisense se testoval také v laboratořích v chování vůči jedovatým látkám, hořlavinám, hoření, vůči vnějším ruchům. Produkt ve všech testech obstál, dostal označení CE a byl uznán TUV Rheinland Quality Services (www.tuv.com).

Respisense má všechny potřebné patenty a certifikáty, více na www.respisense.com.

Přihlášení uživatele