Bylinný olej z ostropestřece

Bylinný olej z ostropestřece+

Jaterní obtíže, žlučovody, ekzémy, alergie

Z nařízení EU je název tohoto produktu, vzhledem ke zde použitým zdravotním tvrzením, změněn tak, aby nepřipomínal náš výrobek.

Užívám

Když užívám tento olej, mám obavu, že mi játra už fungují poněkud hůřeji.

Jaterní testy již mnohokrát začaly dlouhodobým užívatelům tohoto oleje vycházet výrazně lépe až ještě lépe.

Olej doporučuji hlavně tam, kde bylinná drť z ostropestřecových kaší střeva dráždí, například při zánětech, Crohnovi, slepákovi, rakovině střev, pálení sliznice konečníku, operovaných hemeroidech a jiných operacích střev ap.

Vynikající je tento olej v polévkách coby mastná oka, ale v kuchyni se dá použít 100x jinak. Tento olej s přídavkem pampelišky je v kuchyni také nahořkle zajímavý. Tento olej mně moc nechutná, což se ale v polévce překvapivě ztratilo.

Nejlepší je přidávat olej pravidelně 1 lžičku až 1 lžíci do jídel nebo užívat jej při jídlech 1-3× denně. Snese teplotu ke zpracování do 160 °C.
Při slabých játrech (tmavší zabarvení pokožky nebo vaky okolo očí, když se nadměrně tvoří pihy či skvrny, nebo když vám kovy barví pokožku) je olej nepostradatelný. Mimo­řádně vhodný je tento olej při stresovém povolání a životě pod psychovypětím.
Chuť oleje je podobná máslu, lehce olejově ostropestřecově nahořklá. Je to zdravé... (potraviny dělíme na zdravé a dobré). Lze jej přidávat do běžných olejů na vaření a do salátů. Zevně se olej obvykle nepoužívá.

V čem se olej osvědčil

Podpůrný vliv ostropestřece působí příznivě na játra. Účinné látky se ve vodě špatně rozpouštějí, proto je olej mnohem vhodnější. Využívá se při všech jaterních chorobách a poruchách, žloutence, potížích se slezinou a žlučníkem, při žlučníkových kamenech, zanášení jaterních žlučovodů po operaci žlučníku, při mononukleóze, leukémii, rakovinách, při ekzémech, včetně atopických atd.

Hledat, nebo si vyrobit?

Zákon nám zakazuje doporučovat u chorob konkrétní přípravky, i když jsme letití výrobci bylinných směsí a prodejci doplňků stravy.

Doporučované přípravky si musíte buď sami vyrobit, nebo zkuste hledat v internetových vyhledávačích: "Bylinný olej z ostropestřece+".

Složení

Bylinný olej z ostropestřece+, puškvorce, fenyklu a chmele.

Další oleje z ostropestřece

Bylinný olej z ostropestřece se lnem+, benediktu, libečku

Bylinný olej z ostropestřece s pampeliškou+

Přihlášení uživatele