OO - Ostropestřecový olej

OO - Ostropestřecový olej

OSTROPESTŘECOVÝ  OLEJ (OO)                                                             OO

Jaterní obtíže, žlučovody, ekzémy, alergie

Tento základní Ostropestřecový olej:

  • Ostropestřecový olej OO se používá jako náhrada tam, kde není dobře snášena hrubozrnná OKH a tam, kde je v domácím použití upřednostněn běžný olej pro játra co nejpříznivější.

Další Ostropestřecové oleje:

 

  • Ostropestřecový olej se lnem OOL se lněným olejem se používá jako náhrada tam, kde není dobře snášena hrubozrnná OKL a tam, kde je v domácím použití upřednostněn bylinný olej pro játra co nejpříznivější.
  • Ostropestřecový olej s pampeliškou OOT s kořenem pampelišky se používá jako náhrada tam, kde není dobře snášena hrubozrnná OKT a tam, kde je v domácím použití upřednostněn bylinný olej pro játra co nejpříznivější.

 

Podpůrný vliv ostropestřece působí příznivě na játra. Účinné látky se ve vodě špatně rozpouštějí, proto je olej mnohem vhodnější. Využívá se při všech jaterních chorobách a poruchách, žloutence, potížích se slezinou a žlučníkem, při žlučníkových kamenech, zanášení jaterních žlučovodů (mnohdy i s Měsíčkovým olejem MO) po operaci žlučníku, při mononukleóze, leukémii, rakovinách, při ekzémech, včetně atopických atd.

Jak OO užívat:
Nejlepší je přidávat OO pravidelně 1 lžičku až 1 lžíci do jídel nebo užívat jej při jídlech 1-3× denně. Snese teplotu ke zpracování do 160 °C.
Při slabých játrech (tmavší zabarvení pokožky nebo vaky okolo očí, když se nadměrně tvoří pihy či skvrny, nebo když vám kovy barví pokožku) je OO nepostradatelný (spolu s Ostropestřecovou směsí JK, pylem a Pupalkovým olejem EVE). Mimo­řádně vhodný je tento olej při stresovém povolání a životě pod psychovypětím.
Chuť OO je podobná máslu, lehce olejově ostropestřecově nahořklá. Je to zdravé... (potraviny dělíme na zdravé a dobré). Lze jej přidávat do běžných olejů na vaření a do salátů. Zevně se OO obvykle nepoužívá.

Složení:
Slunečnicový olej, bylinný extrakt z ostropestřece, lopuchu, benediktu, libečku, puškvorce, fenyklu a chmele.

Vyhledávání


Přidat k oblíbeným

Přihlášení uživatele