PPK - Lipová směs

PPK - Lipová směs

LIPOVÁ směs                                                                    PPK  (při pocení)

Astma, virózy, záněty nervů, pásový opar, suchý kašel, psychoúnava

Prakdysi jsem experimentoval s bylinami při nastuzení, virózách, astmatu a suchém kašli a vyšlo mi, že je přitom zároveň nezbytné opravovat vegetativní nervový systém. To pak vedlo k dalšímu využití těchto bylin i při uskřinutích a zánětech nervů a také bylo potřeba se vyrovnat s pocením a zvýšenou teplotou. A tak jsem dal dohromady směs PPK určenou k nešetrnému pití 2-6×D 1-4 lžičky do 1-4 dcl vody nebo dalšího čaje.

Potiti se či nepotiti?
Pití PPK před a při potných kúrách podle mě zefektivňuje proces uzdravování a zkracuje terapii. Léčebné pocení si vysvětluji jako pomoc při zvyšování aktivity imunitního systému zvýšenou tělesnou teplotou a zároveň zanesením tělních tekutin větším množstvím vlastních metabolitů, které omezí vylučování metabolitů mikrobů a vadných buněk, v nichž se například množí viry, aby se tyto vlastně ukyselili a poškodili sami sebe svými zplodinami a jedy. Horečky a potné kúry tělo vydrží tak dlouho, dokud má dost odkladního prostoru ve vazivech a tkáních pro přechodnou depozici svých zplodin, odkud to v tzv. rekonvalescenci játra časem vyčistí (to je podstata rekonvalescence). Je ale nutno si hlídat, kolik se tam do té vaší popelnice ještě vejde, jinak začne stoupat tep a dus (přidušení) a játra ani se zvýšeným příjmem kyslíku to nemusejí posléze, je-li to už moc posléze, oddetoxikovat a dopadnete stejně jako škodlivý mikrob ve vás. Ukyselíte se k předkům.

Suchý kašel:
Důvodem suchého kašle je dráždění receptorů kašle jiným způsobem než hlenem, kterým se normálně průdušky čistí. Často to bývá virový zánět průdušek, kdy jejich otok způsobí zvýšení citlivosti receptorů na místní průvan (proud vzduchu průdušnicí při dýchání). Někdy je vyvolávající příčinou alergie na vdechnutý pyl nebo prach, která navodí místní otok intimy dotčené průdušky. Také chlamýdie poté, co nakazily buňky intimy sliznice průdušky, zduřují tuto intimu podobně jako astma, což zase dráždí receptory.
Méně obvyklou příčinu suchého kašle předpokládám v blokádě zad, která vhodným podrážděním nervu dokáže nekontrolovaně stáhnout úsek průduškové svaloviny natolik, až se její oteklé protilehlé stěny dotknou, a tak se receptory kašle iniciují.
Jiným dobrým důvodem k suchému kašli mohou být parazité (například mládě škrkavky našich včas neodčervovaných miláčků), nádory a další příčiny vedoucí ke zduření průduškové intimy nebo mechanicky či chemicky dráždící receptory (poleptání, překyselení, cizí předměty v průdušce atd.)

Jak podávati:
Při horečkách podávám PPK poněkud silnější – z několika lžiček na porci vody, s přídavkem asi 1 g práškového vitamínu C a 1-2 lžic hroznového cukru jako jediného a šetrného energetického zdroje pro játra, aby vydržela tepelný nápor a neomezila imunitu (nedetoxikací kyselin, bílkovin a jedů).

A próóč?:
Užívání PPK doporučuji nejen při nachlazení, ale také při pásovém oparu, zánětech nervů, RS, blokádách páteře ap. Kupodivu jeho použití při potných kúrách je v současnosti až druhořadé, protože se již málokdo léčebně potí. Lidé se v poslední době totiž potívají jen ve vaně s horkou vodou, i když si toho často vůbec nejsou vědomi. Přehřívat se ve vodě normálně nedoporučuji, ale když je důvod, tak s PPK a Ostropestřecovou směsí JK na játra v žaludku ano. Já si do vany vždycky přidávám asi 1 dcl Balneologického rašelinného koncentrátu RAŠ (klidně i bez pocení...).
Při virózách je vhodná kombinace PPKTymiánovou směsí TK a s některým produktem z hlívy ústřičné (aktuálně Glucamedic).
Vzhledem k mému předpokladu opravy nervových spojů doporučuji PPK nejen při nervových poškozeních, ale i při borrelióze, což je ovšem komplexnější problém imunity a tedy s Tymiánovou směsí TK, Šalvějovou směsí LPK, hlívou (Glucamedic) a vitamínem C (a B komplexem forte z lékárny).

Pro vodáky:
Špičková prevence pro vodáky, Eskymáky a jiné zmrzlíky je přidat do teplejší vody k pití 2 lžičky Šípkové směsi AK, 1 lžičku Tymiánové směsi TK, lžíci rumu, lžíci medu a trochu citrónové šťávy, jako jsem psal u vhodnější Šípkové směsi AK. Přítomen-li je stres a nervotřes, raději PPK. A máte šanci ubránit se zákeřné chorobě třeba po pádu do studené vody v dešti nebo při jinému prochlazení.

Nejdřív PPK a potom PK:
Poznamenávám, že kašel většinou začíná jako viróza, kdy doporučuji užívat PPK a Tymiánovou směs TK (a u žen i Malinovou směs GK), ale po jednom až několika dnech začne převažovat bakteriální reinfekce a je vhodná spíše Diviznová směs PK a Šalvějová směs LPK. Prochladnutím vznikají záněty průdušek spíše bakteriálního původu, tedy Diviznová směs PK, Tymiánová směsTK, Šalvějová směs LPK a hlíva (Glucamedic).

Složení:
Voda, Etanol (alkohol), bylinný extrakt z lípy, černého bezu, heřmánku, tymiánu, máty, tužebníku, anýzu, yzopu.

Vyhledávání


Přidat k oblíbeným

Přihlášení uživatele