PVO - Pleťová voda světlíková

PVO - Pleťová voda světlíková

PLEŤOVÁ VODA SVĚTLÍKOVÁ                                                  PVO  (oči)

Unavené a podrážděné oči, záněty spojivek, zákaly

Únava očí od nevhodných brýlí, špatného osvětlení, obrazovky, monitoru, zářivek, nadměrného slunění, oslnění atd. si žádá osvědčenou bylinu Světlík lékařský ve směsi s dalšími podpůrnými bylinkami.
PVO se vstřebává skrz pokožku. Aplikuje se nejlépe vícekrát denně potíráním prsty při zavřených očích přes víčka i okolí směrem od nosu k uchu. Vtírá se pomalu až velmi pomalu, několika tahy. Doporučuji netlačit příliš, jinak zapláčete a potápete k lékaři pro invalidku a za příplatek bílou hůl. Zvláštní opatrnost doporučuji ženám s nalepovacími a dlouhými nehty, aby si nejdříve trénovaly na někom jiném.

Použití PVO je lepší na nelíčenou pleť. Dostane-li se vám trochu neředěné PVO do oka, vypláchněte ho studenou vodou a neměl by to být problém. Pakliže si chcete vyplachovat oko pomocí PVO, například při únavě očí, zaprášenosti nebo zánětu spojivek, je nutné PVO ředit vodou asi 1:40-100. Lze ji též ředit fyziologickým roztokem (1 lžička soli na 5 dcl vody).
Zajímavé u PVO je, že inspirovala neobvykle mnoho lidí k potřebě sdělit mi své úspěchy při jejím používání. Zdá se, že si lidé cení svého zraku mnohem více než jiných částí těla.
PVO doporučuji také jako doplněk při léčbě zeleného a šedého zákalu, vysokého nitroočního tlaku, odchlipování sítnice, zánětu spojivek, ječného zrna i dalších očních chorob, přičemž se s léky nijak netluče (nemá interakci).

Složení:
Voda, etanol, glycerin, bylinný extrakt ze světlíku, zlatobýlu, levandule, měsíčku, řepíku, přesličky, máty a řebříčku.

 


Princip působení:
Moje pleťové vody obsahují líh, jehož vysušující efekt je potlačen přítomnými bylinami, a lze je ředit vodou až 1:3. Jejich vysoká čistící schopnost je účinná i do hloubi pokožky. Je založena na principu rozpuštění nečistot v pórech a odsychání pleťové vody na pokožce, čímž dochází k transportu nečistot na povrch, kde jsou po vyschnutí přirozeně setřeny.
Tyto pleťové vody jsou pro pleť šetrné, uvolňují a odstraňují jen poškozené či staré rohovějící buňky. Odstraňují také nefunkční ochranný tuk pokožky – starý, zoxidovaný a napadený mikroflórou – a stimulují tvorbu nového. Starý a zoxidovaný tuk pokožky je dobrou pastvou pro epider­málního stafylokoka, který se chová symbioticky, pokud se ale nepřemnoží. Pleťové vody této koncepce ho udržují v normě.

Jedinečné vlastnosti:
Tím, že moje pleťové vody neobsahují tenzidy (jako třeba různé Jary a podobná odmašťovadla), nedochází při jejich používání k rozpouštění kvalitního neoxidovaného tuku, neboť to přítomný líh neumí. Proto pokožka není poškozována do hloubky mezibuněčného prostoru a i při dlouhodobém používání je pleť šetřena.
Zvláštní extravlastností našich pleťových vod je neobyčejně impozantní superpocit té pravé, nefalšované a makrooriginální megasvěžesti (snad jsem to reklamně nepřehnal...) přicházející s ošetřením povrchu větší části těla při únavě, v rekonvalescenci, po zpocení apod. Zdá se, že se nejedná jen o efekt povrchové čistoty, ale o zprůchodnění pórů pro umožnění dýchání pokožkou. Paradoxně není pro tento účel spotřeba pleťových vod nijak vysoká a 50 ml stačí na jedno ošetření celého těla.
Tyto pleťové vody lze mezi sebou jakkoliv míchat pro dosažení speciálního účinku.

Přihlášení uživatele