Bylinný extrakt z řepíku

Bylinný extrakt z řepíku, lopuchu, šalvěje, třapatky

Hojení, vředy, ekzémy, akné, záněty, popáleniny, klystýry

Směs na bázi řepíku jsem si vykoumal za účelem detoxikace a hlavně maximální hojivosti jak pro vnitřní účely, tak i zevně. Bohužel jsem tento extrakt dotvořil o něco později než skupinu ostatních čajů, proto jsem ho ke schvalování zařadil do jednodušších zevních prostředků. A tak jsem ho už jako zevní nechal, protože z jednání na mocných úřadech mám vždycky osypky a psychoalergii. Prostě schválené to je a rozdíl daně vzal soudruh čert (stejně nás dřou, jak to nejvíc jde).

Jemně protizánětlivě detoxikační univerzální hojič:
Tento extrakt jsem vymyslel pro regenerační účinek při vředové chorobě žaludku a dvanáctníku a zánětlivých chorobách slinivky a střev k pití jako bylinný univerzální čaj v množství 1-3 lžičky do 1-2,5 dcl vody kdykoliv libovolněkrát během dne. Pil jsem ho takto, když mě trvale a hrozně bolel žaludek, zřejmě vředem nebo rozvinutým zánětem po snězení dráždivého a těžkého jídla na noc, které jsem vůbec nestrávil a teprve ráno vyvrhl. Tento příjemně bylinkově chutnající čaj se stal mým velkým oblíbencem k pití kdykoliv.
Tento extrakt je též mírně urologicky aktivní, takže ho pije ráda i manželka, když ji chytnou ledviny a ona po dokončení kúry s Bylinným extraktem z medvědice, ostropestřce, zlatobýlu, břízy pokračuje nějaký týden ještě s extraktem z řepíku. A mnoho lidí mi už také říkalo, jaký je extrakt z řepíku nenápadný a skromně pracovitý pomocník. Osobně bych  extrakt z řepíku doporučil celiakikům, chemoterapeutikům, antibiotikům, Crohnům, majitelům zánětů trávicího potrubí, slinivky, jater, žlučníku, sleziny, idiopatikům (pozn. překl.: neznámým problematikům, ne idiotům) a ufounům.

Ve fyziologickém roztoku nepálí:
Po rozředění ½-1 lžíce extrakt z řepíku + 1 rovné lžičky soli na ½ l teplé vody je extrakt z řepíku vhodný i na klystýry, výplachy, proplachy a oplachy konečníku, pochvy (u plísňového smrdutého výtoku se osvědčuje i extrakt z řepíku v teplé nebublinkové projímací minerálce typu Zaječická či Šaratice), k vymývání dekubitů, vředů a ran, ale i ku kloktání při zánětech v krku.
Také lze při zastydlé rýmě a bolesti dutin proplachovat vícekrát denně nos, což není sice příjemné (ovšem asi 1000× příjemnější než punkce), ale zato funkční. Rozdíl proti Zevnímu bylinnému extraktu z dubu, řepíku, heřmánku, kostivalu v tomto případě spočívá v menší razanci proti mikrobům a větším regeneračním účinku – a není to obávaná bomba čenichovka.

Popáleniny, akné a spol.:
K oplachům ekzematické, uhrovité, vředové, poraněné, popálené, mokvavé či zánětlivé pokožky postačí neslaný roztok, není-li  extrakt z řepíku použit úplně bez ředění, například na akné, kdy se nanáší jako pleťová voda na tampónu.
K vymyšlení  extraktu z řepíku mě donutily vředy a záněty v trávení a povedl se mi nejen vnitřně, ale i zevně. A díky bohu, že jo, jinak bych asi měl jednu dceru bez prstu. To jsme byli na táboře, vařili si krmivo na ohništi a přitom se žhavý konec klacku v ruce jiného účastníka dostal dceři na předloktí a spálil ji. Řešili jsme to ihned asi čtvrthodinovým mazáním neředěným extraktem z řepíku a další čtvrthodinu Bylinný olej z měsíčku+. Ukázalo se, že to byl velmi příhodný trénink. Druhý den si dcera sáhla pro poklop pocínovaného ešusu ležící na okraji žhnoucího ohniště, ukazovákem přesně do tekutého cínu. Zareagovala ihned a za značného řevu mi přinesla pocínovaný žhavý prst ke stanu, kde už jsem rychle odšroubovával připravenou lahvičku s extraktem z řepíku, do níž strčila prst a podle mého nařízení s ním v extraktu pilně pohybovala asi ¾ hodiny, aby se maximalizovala hojivá difuze. Bolest se poněkud snížila a prst se následujících 6 hodin až do noci neustále mazal Slunečnicovým olejem, bylinným extraktem z měsíčku, ostropestřece, heřmánku, lopuchu směrem k srdci pro zlepšení lymfatického i kapilárního toku. Druhý den se mazal tímto olejem z měsíčku asi 4 hodiny, další den s přestávkami celkem 2 hodiny, další asi ½ hodiny a dále se mazalo jen občas. Prst zůstal přítomen, kompletní a bez viditelného poškození.

Extrakt z řepíku zázračně poprvé:
Víru v extrakt z řepíku i jako regenerační prostředek na pokožku jsem obdržel poté, když mi kdysi jedna moje přítelkyně přinesla svá záda opuchlá jako rudý květák z usnutí na jarním slunku. Podvědomím, virgulí i znalostmi mi vyšel extrakt z řepíku jako nejlepší řešení a tak jsem přítelkyni začal vtírat do pokožky za jejího do dáli slyšitelného komentáře neředěný extrakt z řepíku, až to asi po čtvrthodině začalo klouzat jako mýdlo dál se již nevstře­báva­jícími slizy. Pak jsem pokračoval stejně dlouho jemným vtíráním oleje z měsíčku. Očekával jsem puchýř přes celá záda, ale ráno mi volala, že jí vůbec nic není.
Není-li lékař k dispozici, je tento postup alespoň pro mě nejlepší volbou. Mí známí si to vyzkoušeli se žehličkou, vařičem, sluníčkem, vroucí vodou, svářečkou a dokonce i žhavým olejem a fungovalo jim to stejně.
Lidem se extrakt z řepíku velmi osvědčil v obvyklé dávce 1 lžička na 2 dcl vody mimo jídla několikrát denně jako pozdější pokračování po pití těchto směsí:
Bylinný extrakt z medvědice+, Bylinný extrakt z vrbovky+, Bylinný extrakt z tymiánu+, Bylinný extrakt ze šalvěje+, Bylinný extrakt z jahodníku+, Bylinný extrakt z jehlice, zlatobýlu, vrbovky, břízy ap.

Složení:
Etanol (alkohol), voda,
bylinný extrakt z řepíku, lopuchu, šalvěje, třapatky, měsíčku, třapatky, heřmánku, zlatobýlu, přesličky, arniky, břízy.

Přihlášení uživatele